Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Запорізький гідроенергетичний коледж ЗДІА (061) 224-87-34, 224-88-05
м. Запоріжжя, вул. Мінська 10  (карта)
http://www.zgec.zp.ua

Запорізький гідроенергетичний коледж ЗДІА

Запорізький гідроенергетичний коледж ЗДІА – провідний вищий навчальний заклад І-ІІ рівня акредитації Запорізького регіону

ЗГЕК має потужну матеріальну базу, якісний викладацько-педагогічний склад, тісні зв’язки з виробництвом. Але найбільшою нашою гордістю є студенти, які мають змогу здобути не тільки якісну освіту, а й всебічний духовний розвиток.

Історія коледжу та його сьогодення

Запорізький гідроенергетичний коледж — один із найстаріших вищих навчальних закладів на Півдні України. Він заснований у 1935 році як вечірній енергетичний технікум для підготовки спеціалістів з експлуатації Дніпровської гідроелектростанції.

В 1940 році відбувся перший випуск двох груп учнів, у 1941 році захист дипломних проектів прийшлось відкласти — почалася війна. Пішли на фронт і викладачі, і студенти технікуму.

У березні 1945 року технікум відновив свою діяльність — тепер вже як Запорізький гідроенергетичний технікум з денною й вечірньою формами навчання. Колектив педагогів та студентів відродив технікум та прийняв активну участь у відбудові Дніпрогесу. Саме в ці часи здійснювалось формування основних спеціальностей технікуму, три з яких і сьогодні єдині в державі.

В Україні 1951-1965 роки були відзначені спорудженням Дніпровського каскаду гідроелектростанцій, тому на базі гідротехнікуму — єдиного в СРСР з підготовки гідроенергетиків — відкриваються 8 філій (Київська, Полтавська, Криворізька, Зуївська, Ново-Каховська, Зеленодольська, Дніпродзержинська, Старобешівська). Потім ці філії стали самостійними технікумами.

Авторитет навчального закладу був такий високий, що абітурієнти приїжджали навчатися з усіх куточків Радянського Союзу, з Болгарії, Польщі, В’єтнаму, Куби.

За 75 років існування навчального закладу було підготовлено близько 20 тисяч фахівців для енергетичної галузі України та зарубіжжя. Наші випускники — це Герої праці, лауреати Державних премій, науковці, керівники підприємств, міністри, мери, політики.

В 2007 році Гідроенергетичному технікуму Запорізької державної інженерної академії присвоєно статус коледжу.

У нас є своя історія — своє минуле, яким ми пишаємось, і теперішнє, націлене в майбутнє.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 06.10.2014