Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Запорізький базовий медичний коледж (061)-216-07-10, 216-07-13
м. Запоріжжя, Оріхівське шосе 14  (карта)
http://www.zbmk.zp.ua

Запорізький базовий медичний коледж

Сьогодні коледж - сучасний багатопрофільний вищий навчальний заклад І рівня акредитації, в якому навчаються професіям медичної сестри, зубного техніка, фельдшера, акушерки, фельдшера-лаборанта, санітарного фельдшера більше 1000 студентів

Історія коледжу

Запорізький базовий медичний коледж – один із найстаріших навчальних закладів нашого міста. Його історія починається з далекого 1921 року.

Протягом свого існування навчальний заклад неодноразово змінював свою назву:

  • 1921 рік (лютий) – медична школа;
  • 30-ті роки - медичний технікум;
  • 1944 рік – фельдшерсько-акушерська школа;
  • 1955 рік – фельдшерсько-акушерська і фармацевтична школи об’єдналися в Запорізьке медичне училище;
  • 2004 рік – Запорізький медичний коледж.

Історія гуртожитку

Гуртожиток мед. коледжу був збудований в 1983 році. Колектив коледжу приклав максимум зусиль для введення в експлуатацію навчального корпусу коледжу й гуртожитку.

На першому поверсі знаходяться кабінети зав. гуртожитку, зам. директора з виховної роботи, здоровпункт, паспортний стіл, кабінет зав. господарством, душ для студентів та кабінети керівників інших служб.

На 4-му поверсі знаходиться музей трудової та бойової слави коледжу, яким завідує Лук'яненко О. Ю., на 5-му - справжня українська світлиця. На 8-му поверсі розташована кімната для вихователів.

Загальна кількість студентів, що проживають у гуртожитку - 550 осіб.

Загальна інформація

Сьогодні коледж - сучасний багатопрофільний вищий навчальний заклад І рівня акредитації, в якому навчаються професіям медичної сестри, зубного техніка, фельдшера, акушерки, фельдшера-лаборанта, санітарного фельдшера більше 1000 студентів

Матеріально-технічна база дозволяє розмістити 55 кабінетів і лабораторій в навчальному корпусі та 12 на практичних базах; актовий, спортивний та тренажерний зали, комп’ютерні класи, їдальню, дев’ятиповерховий гуртожиток на 550 місць, спортивний майданчик. Всі кабінети оснащені сучасним обладнанням: комп’ютерами, телевізорами, забезпечені макетами, муляжами, моделями, фантомами та максимально наближені до кабінетів лікувальних установ.

Так, хірургічний блок складається з навчального кабінету, передопераційної, операційної зали, інтер’єр якої оформлено у відповідності до сучасних вимог. Працює комп’ютерна мережа з підключенням до Інтернету. Відкрито власний сайт з докладною інформацією про коледж. Чудова бібліотека з книжковим фондом понад 80000 примірників, затишна читальна зала.

Але стіни – далеко не все. Історію творять люди. Все починається з викладача-професіонала. Навчальний процес в коледжі забезпечує колектив висококваліфікованих лікарів-викладачів. Серед них робітники практичної медицини, кандидати медичних наук, викладачі вищої і першої категорії, старші викладачі, викладачі-методисти.

Основою діяльності педагогічного колективу є Кодекс честі викладачів Запорізького медичного коледжу:

  • гідно та чесно виконувати обов’язки педагога, пам’ятаючи, що "я - завжди учень" - simper tiro;
  • свідомо нести перед державою, перед педагогічним та студентським колективами, перед батьками студентів моральну і духовну відповідальність за якість моєї педагогічної роботи.

Викладачі в навчально-виховному процесі використовують комп’ютерні та мультимедійні технології, інноваційні методики навчання. Викладачами створені навчальні посібники, авторські програми, приватні методики.

Однією з найважливіших задач колективу педагоги вважають оптимізацію навчально-виховного процесу. В коледжі здійснено перехід на навчання медичних сестер у відповідності до вимог Болонської декларації.

Працюють в коледжі і предметні пошуково-дослідні гуртки терапевтичного, педіатричного, хірургічного, біохімічного та інших циклів. Студенти самі створюють навчальні відеофільми, фотоальбоми, наочні навчальні матеріали на основі своїх пошуків та досліджень в гуртках.

Коледж пишається студентами-переможцями олімпіад, оглядів, конкурсів різних рівнів (Республіканський конкурс з української мови ім. П. Яцека; Всеукраїнський конкурс професійної майстерності зі спеціальності "Стоматологія ортопедична" серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації та інші).

Наших випускників вирізняють високий рівень професійної підготовки і великий авторитет в колективах лікувально-профілактичних закладів.

Понад 17 років колективом, який має все необхідне для підготовки професіоналів-медиків, керує лікар, педагог вищої категорії Людмила Никифорівна Журавльова. Її вирізняє висока вимогливість не тільки до колективу, але, в першу чергу, до себе, витримка, ерудиція, ініціатива. Всю навчально-виховну роботу в колективі директор спрямовує на досягнення кінцевих результатів: випуск повноцінних, конкурентноспроможних спеціалістів. Її професійне кредо: "Практика – критерій істини"

В центрі навчально-виховного процесу в коледжі знаходиться студент. Для тих хто навчається створені умови не тільки для оволодіння майбутньою професією, але й для формування особистості. Педагогічний колектив створив єдину виховну структуру від куратора групи, вихователя гуртожитку до завідуючого відділенням. Сформована система студентського самоврядування. Працюють гуртки і клуби за інтересами: літературна вітальня, поетичний клуб, "Господарочка", "Українське козацьке товариство", "Альма-Матер" та інші.

Коледж багатий традиціями: посвячення в студенти; презентації спеціальностей; конкурси "Кращий за професією"; КВК; осінні бали і таке інше.

Варто відзначити, що студенти Запорізького медичного коледжу протягом багатьох років посідають призові місця в спартакіадах серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації з різних видів спорту.

Запорізький медичний коледж є базовим, ним координується робота, надається методична допомога медичним коледжам і училищам Запорізького регіону. Співпрацює з вищими навчальними закладами ІІІ-ІV рівня акредитації.

Минають роки…. Одне покоління студентів змінюється наступним. Але хочеться вірити, що роки навчання в коледжі стали і будуть мірилом любові до Альма-Матер, і щоб кожний з випускників пам’ятав слова Кодексу честі студента Запорізького медичного коледжу.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 06.10.2014