Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Запорізьке музичне училище ім. П. І. Майбороди (061) 233-13-61
м. Запоріжжя, проспект Маяковського 22  (карта)
http://www.zmu-mayboroda.narod.ru

Запорізьке музичне училище ім. П. І. Майбороди

Запорізьке музичне училище ім. П. І. Майбороди - вищий навчальний заклад І рівня акредитації. Це сучасний освітній заклад, покликаний виконувати соціальне замовлення з підготовки педагогічних та концертних працівників у галузі культури та мистецтва

Витоки музичної творчості на Запоріжжі сягають у глибінь віків. Музика, танці, пісні завжди користувались любов'ю народу, що населяв наш славетний край. Саме завдяки високому рівню народної музичної культури і почався на Запоріжжі розвиток професійного мистецтва та освіти.

Історія

Запорізьке музичне училище є одним з найстаріших навчальних закладів культури України. Воно носить ім'я нашого земляка відомого українського композитора, народного артиста СРСР П. І Майбороди.

Все почалося у далекому 1926 році. У Запоріжжі було відкрито музпрофшколу, яку пізніше, 1-ого жовтня 1930 року рішенням Народного комісаріату освіти УРСР було реорганізовано у музичний технікум, у якому навчалось 80 учнів. Музичний технікум був розташований у самому центрі колишньому Олександрівська по вулиці Р. Люксінбург, яка зараз має назву вулиця Дзержинського.

Велика Вітчизняна війна припинила діяльність навчального закладу на 20 років. Музичне училище було відроджено тільки 1 ВЕРЕСНЯ 1958 РОКУ, на Правому березі Дніпра. Тоді його очолив талановитий організатор та музикант М. Р Тищенко. У 1967 році навчальний заклад знову повернувся у центр міста, отримавши у подарунок нове чотирьохповерхове приміщення, з чудовими аудиторіями, великим концертним залом, бібліотекою. І почалося нове життя!

За більш ніж 75-річне період існування училища його закінчило понад 4000 музикантів. Випускники ЗДМУ складають основу академічного симфонічного оркестру у Запорізької обласної філармонії, музично-драматичного театру та театру молоді, працюють у дитячих музичних школах міста та області. Імена багатьох висококваліфікованих фахівців стали відомі не тільки на Україні, але й за її межами.

З 2003 року колективом училища керує заслужений працівник культури України С. О. Пелюк - баяніст – виконавець, ініціатор та організатор Міжнародних, Всеукраїнських конкурсів. В навчальному корпусі Запорізького музичного училища ім. П. І. Майбороди знаходяться лекційні аудиторії, учбові кабінети, класи, великий зал на 600 місць, малий зал та конференц-зал. Училище має найкращий в області музичний та методичний фонд бібліотеки, оновлений спортивний зал, комп’ютерний клас, фонотеку, які відповідають профілю підготовки молодших спеціалістів на сучасному рівні. Аудиторії та концертні зали обладнані музичними інструментами та високоякісною апаратурою для трансляції і відеопоказу музичних програм.

Основі напрямки навчальної діяльності училища

Сьогодні Запорізьке музичне училище ім. П. І. Майбороди - це 98 педагогів і 210 вихованців, багато учнів дитячої музичної школи-практики. В училищі здійснюється підготовка спеціалістів з середньої музичної освіти. Випускники успішно працюють артистами оркестрів, концертмейстерами, диригентами духових оркестрів та оркестрів народних інструментів, викладачами дитячих музичних шкіл, вчителями співу в загальноосвітніх школах.

Колектив училища підтримує творчі зв'язки з Донецьким музично-педагогічним інститутом, Київською и Львівською консерваторіями, з іншими музичними училищами країни. Високий професіоналізм викладацького колективу дозволяє ЗМУ ім. П. І. Майбороди бути базою створення оригінальних авторських навчальних програм для музичних училищ та музичних шкіл України.

Залучення до висот музичного професіоналізму починається з раннього віку. При музичному училищі функціонує сектор виробничої практики (музична школа), що починає працювати з дітьми чотирирічного віку. Подальше навчання здійснюється під контролем компетентних викладачів, що направляють роботу студентів-практикантів. Заступник директора з виробничої практики Н. О. Левченко власним ентузіазмом і зацікавленістю в даній справі сприяє вибору професії початківців музикантів.

Удосконалюючи методи навчання студентів, викладачі училища наполегливо проводять свою науково - теоретичну діяльність: беруть участь в наукових конференціях - протягом останніх років стають Лауреатами Всеукраїнських та Регіональних теоретичних олімпіад та фестивалів (кер. Горський В. М., Матвіюк Н. В., Новохатська Т. М.). Викладачі - музикознавці друкують статті в журналах Міністерства освіти і науки України / МОНУ /, Національної Академії наук України /НАНУ/, ведуть просвітницьку діяльність через ЗМІ, виступаючи з лекціями і бесідами на державних та комерційних телевізійних каналах і на сторінках газетних видань.

Двері Запорізького музичного училища завжди відкриті як для цінителів професійного музичного мистецтва, так і для його шанувальників. Останнім часом на звітні виступи творчих колективів та концерти класів збираються аншлаги. І що особливо дивно - в залі сидять не тільки колеги музиканти, критики - люди, так чи інакше пов'язані з мистецтвом, а й прості запоріжці та гості нашого міста.

Колективи училища часто запрошують з концертами у різні установи та організації, де завжди знаходяться уважні і вдячні глядачі. Щорічно на сценах театрів, великого залу училища, палаців культури проводиться більш ніж 100 концертів, тематика яких вражає різноманітністю та творчим підходом: "День Музики", "Героям Чорнобиля", "Дорогами Афганістану", "70 років Запорізького краю", концерти, присвячені ювілейним датам музичного училища і багато інших.

Запорізьке музичне училище – це сучасний освітній заклад, покликаний виконувати соціальне замовлення з підготовки педагогічних та концертних працівників у галузі культури та мистецтва.

У 2011-2012 навчальному ріці відкривається нова сторінка партитури творчого життя Запорізького музичного училища ім. П. І. Мабороди, де незмінним залишається творче кредо педагогічного колективу - опора на досвід попередніх поколінь і невпинний пошук нового, збереження і примноження славних традицій української / радянської /виконавської школи, увага до найсучасніших віянь музичного мистецтва.

Запорізьке музичне училище ім. П. І. Майбороди сьогодні - розвинута навчальна структура, де проводиться підготовка спеціалістів І-II образотворчого кваліфікаційного рівня акредитації за сьома спеціальностями:

  • Фортепіано;
  • Оркестрові струнні інструменти;
  • Оркестрові духові та ударні інструменти;
  • Народні інструменти;
  • Академічний спів
  • Хорове диригування
  • Теорія музики

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 06.10.2014