Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Коледж мистецтв ім. А. Ерделі Закарпатського художнього інституту (0312) 663-737, 663-290
Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Минайська 38/80  (карта)
http://artedu.uz.ua/koledg.html

Коледж мистецтв ім. А. Ерделі Закарпатського художнього інституту

Коледж мистецтв ім. А. Ерделі Закарпатського художнього інституту - вищий навчальний заклад І рівня акредитації

Історія

Коледж мистецтв ім. А. Ерделі Закарпатського художнього інституту (до 10.10. 1995р. – Ужгородське училище прикладного мистецтва ім. А. Ерделі) є правонаступником Ужгородської публічної школи рисунку, яка працювала з 1927 по 1945 рік під керівництвом Адальберта Ерделі. У 1946 році, після реорганізації Закарпатської України в Закарпатську область, навчальний заклад дістав назву Ужгородське художнє училище, згодом Ужгородське училище прикладного мистецтва, якому в 1991 році було присвоєне ім’я Адальберта Ерделі.

З 1998 р. по 2004 р. у коледжі проводилася двохступенева (молодший спеціаліст – бакалавр) підготовка фахівців за інтегрованими навчальними планами. У 2003 р. на підставі наказу МОН України від 25 вересня 2003 р. № 657 на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 червня 2003 року № 361-р "Про утворення Закарпатського художнього інституту". Ужгородський коледж мистецтв ім. А. Ерделі увійшов до складу Закарпатського художнього інституту без права юридичної особи зі збереженням ліцензованого обсягу та державного замовлення на підготовку фахівців і надалі іменується Коледжем мистецтв ім. А. Ерделі Закарпатського художнього інституту.

Результати діяльності педагогічного колективу призвели до підготовки таких відомих нині мітців, як Василь Габда, Семен Мальчицький, Юлій Сташко, Павло Бедзир, Павло Балла, Ласло Балла, Єлизавета Кремницька, Володимир Микита, Микола Медвецький, Михайло Романишин, Наталія Герц, Юрій Герц, Іван Шутєв, Едіта Медвецька (Лутак) та інші. Слід відмітити, що на сьогоднішній день більші частина членів Закарпатського обласного відділення Національної спілки художників України є випускниками коледжу (училища) різних років.

Загальна інформація

На сьогодні у закладі на 1-ІV курсах навчається: 235 студентів на денному відділенні. У коледжі сформовано два відділення та 7 предметних циклових комісій. Навчально-виховний процес у коледжі забезпечують 39 штатних викладачів у тому числі серед яких лауреати обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі, заслужені художники України, кандидат філологічних наук, кандидат мистецтвознавства. Вищу та першу кваліфікаційні категорії мають 63% штатних викладачів та сумісників з числа адміністративного персоналу, 3 – відмінники освіти України, 5 — викладачів-методистів. Секредній вік викладачів – 48 років. Директором коледжу є Петрище Петро Андрійович, його заступниками – Болдижар Микола Миколайович, Федоранич Віра Юріївна, Павлюк Андрій Андрійович.

Коледж забезпечений належною матеріально-технічною базою; майстерні коледжу обладнані відповідно до їх призначення. У коледжі створено музей, де зберігаються кращі дипломні роботи випускників.

Навчально-виховна робота в училищі завжди була спрямована на збереження скарбів народного мистецтва й, зокрема, пам’яток дерев’яної архітектури. Серед найзначніших справ, виконаних студентами під керівництвом викладачів слід назвати реставрацію каплиці, де похований видатний діяч Закарпаття, греко-католицький священик, історик і філолог, автор першої української граматики на Закарпатті Михайло Лучкай, реставрацію численних зруйнованих каплиць Ужгородського історичного кладовища, врятування і реставрацію церкви в с. Кужбеї, Міжгірського району побудованої з дерева в характерному бойківському стилі.

Відповідно до побажань самих студентів тематика курсових і дипломних робіт змінилася у бік народних традицій, вірувань і обрядів українського народу.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 06.10.2014