Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.
![]() |
(03142) 4-23-80 Закарпатська обл., м. Хуст, вул. Львівська 143 (карта) http://www.zbdmk.com.ua |
Закарпатський базовий медичний коледж
Закарпатський базовий медичний коледж - вищий навчальний заклад І-ІІ рівня акредитації
В жовтні 1945 року на основі рішення Уряду і наказу Закарпатського обласного виконкому (наказ №127 від 13 жовтня 1945 року) було відкрито Хустську школу медичних сестер на базі 7 класів з двохрічним терміном навчання. Приступило до навчання 60 чоловік і вже в 1947 році видані перші дипломи медичних сестер.
У вересні 1953 року у школі відкрито акушерське відділення із трьохрічним терміном навчання на базі 7 класів.
В листопаді 1954 року постановою Закарпатського обласного виконавчого комітету Хустська школа медичних сестер реорганізована в Хустське медичне училище з правом здійснювати підготовку за спеціальностями:
- "Медична сестра" (2 роки) та "Фельдшер" (3 роки).
Навчальний корпус школи знаходився в одноповерховому пристосованому приміщенні по вул. Слов’янській і нараховував 9 аудиторій та 2 лабораторії.
Навчально-виховний процес здійснювали в 1946 році 6 викладачів.
В 1983 році Хустське медичне училище відсвяткувало новосілля – перейшло в новозбудований сучасний корпус. Наказом Міністерства охорони здоров’я України в листопаді 1989 року училищу надано статус Хустського базового медичного училища для надання методичної допомоги медичним училищам області.
В 1999 році відкрито акушерське відділення на базі середньої освіти з двохрічним терміном навчання.
Рішенням ДАК України від 17.05. 2001 р. Хустське базове медичне училище отримало ліцензію на право провадження освітньої діяльності зі спеціальностей: "Фармація" та "Сестринська справа" (бакалавр) на базі молодшого спеціаліста, а також надано статус вищого навчального закладу І-ІІ рівня акредитації – Закарпатський базовий державний медичний коледж.
21 грудня 2001 року рішенням №372 сімнадцятої сесії ІІІ скликання Закарпатської обласної Ради змінено статус та назву Хустського базового медичного училища на вищий навчальний заклад – Закарпатський базовий державний медичний коледж.
В коледжі діють 27 обладнаних належним чином кабінетів, 5 лабораторій та 2 комп’ютерних кабінети.
Спортивна база має хороші умови для фізичного розвитку – типовий спортзал і спортивні майданчики на території коледжу.
Укомплектована основною, додатковою та художньою літературою бібліотека, працюють два читальні зали.
При коледжі діє столова, медпункт.
Навчально-виховний процес здійснюють 62 штатних викладачів, із них – два кандидата наук, та 16 сумісників.
Залучено до проведення навчального процесу викладачів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV акредитації та провідних спеціалістів закладів охорони здоров’я, а саме: 1- доктор медичних наук, 4 кандидати медичних наук.
Лікувальна справа
Відділення спеціальностей "Фармація", "Лікувальна справа", "Акушерська справа" є правонаступником фельдшерського відділення.
На сьогоднішній день "Фармація", "Лікувальна справа", "Акушерська справа" має ліцензований обсяг підготовки по спеціальностям:
- 5.110201 "Фармація" - 30 чол.
- 5.110101 "Лікувальна справа" – 60 чол.
- 5.110107 "Акушерська справа" – 30 чол.
Викладацький склад відділення становить 76 осіб, з них - 62 штатних викладачів та 14 сумісників. Серед штатного викладацького складу працює 2 кандидатів наук.
39 викладачів вищої категорії: з них 10 мають звання "старший викладач", та 16 "викладач-методист". 10 викладачів першої категорії та 4 викладачів другої категорії, 9 викладачів спеціалістів. Згідно із законом України "Про вищу освіту" викладачі нашого коледжу:
- Постійно підвищують свій професійний рівень, педагогічну майстерність і наукову кваліфікацію.
- Забезпечують високий науково-теоретичний і методичний рівень викладання дисциплін згідно освітніх програми відповідної спеціальності.
- Додержуються норм педагогічної етики та моралі, поважати гідність осіб, які навчаються у вищих навчальних закладах, прищеплювати їм любов до України, виховувати їх у дусі українського патріотизму й поваги до Конституції України.
- Додержуються законів України, статуту та правил внутрішнього розпорядку вищого навчального закладу.
На відділенні навчається 297 студентів. Створені всі умови для успішного навчання: сучасні аудиторії, аудиторії з технічними засобами навчання, кабінети для практичного заняття. Практичні заняття проводяться на базі Хустської районної лікарні та поліклініці.
В наявності два комп'ютерні класи, підключений Інтернет. Студенти працюють в гуртках, беруть участь в науково-практичних конференціях.
Проводиться виховна робота з студентами в формі: класні години, етнічні бесіди, екскурсії, змагання, туристичні походи, виставки, різноманітні конкурси.
Сестринська справа
Закарпатський базовий державний медичний коледж є правонаступником Хустської школи медичних сестер, заснованої на комунальній власності відповідно до рішення № 147 від 25 жовтня 1945 р. виконкому Закарпатської обласної ради депутатів трудящих, яку у 1954 р. перейменовано в Хустське медичне училище.
Особлива роль у підготовці сестринських високопрофесійних кадрів відводиться в нашому вищому медичному навчальному закладу - в коледжі, запроваджена відповідно до Європейських і світових стандартів, ступенева медсестринська освіта − від ліцензованої медичної сестри до бакалавра медицини.
На даний час на відділенні здійснюється підготовка фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями: - дипломована медична сестра та бакалавр медицини. Навчальний процес на відділенні забезпечується відповідною матеріально-технічною базою та достатнім аудиторним фондом. Книжковий бібліотечний фонд становить понад 38 400 примірників, що відповідає задоволенню потреб читачів, їх професійній підготовці, потребам навчально-методичної та культурно-виховної роботи.
Характеристика педагогічного складу зі спеціальності "Сестринська справа": загальна чисельність викладачів – 47, з них: кандидатів наук – 4; викладачів з вищою кваліфікаційною категорією - 26; викладачів з першою кваліфікаційною категорією - 5; викладачів з другою кваліфікаційною категорією – 7; з кваліфікаційною категорією "спеціаліст" - 9. Всі викладачі викладають дисципліни, що відповідають їх базовій освіті.
За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014