Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Коледж хореографічного мистецтва "Київська муніципальна академія танцю імені Сержа Лифаря" (044) 530-87-57, (044) 535-44-25
02232, м. Київ, вул. Данькевича 4-А  (карта)
http://www.dance-academy.com.ua

інформація підтверджена

Коледж хореографічного мистецтва "Київська муніципальна академія танцю імені Сержа Лифаря"

Коледж хореографічного мистецтва "Київська муніципальна академія танцю імені Сержа Лифаря" - мистецький заклад вищої освіти, що здійснює навчання за освітньо-професійними програмами підготовки фахових молодших бакалаврів (фахова передвища освіта) та бакалаврів (вища освіта) зі спеціальності 024 Хореографія; кваліфікації - асистент балетмейстера, артист балету, викладач хореографічних дисциплін, керівник аматорського дитячого колективу, керівник (студії за видами мистецтва та художньої творчості, любительського об’єднання, клубу за інтересами та ін.), керівник колективу (театрального, самодіяльного та ін.). Навчальна практика студентів проходить у Національній опері України та на інших відомих театральних сценах.

Коледж хореографічного мистецтва “Київська муніципальна академія танцю імені Сержа Лифаря” здійснює освітню діяльність з 2002 року. Це єдиний хореографічний заклад вищої освіти України, який у підготовці артистів плідно поєднав методику класичної та народно-сценічної хореографії, що дозволяє випускати універсальних виконавців, які постійно поповнюють балетні трупи Національної опери України, Національного ансамблю танцю України ім.П.Вірського, Київського національного академічного театру оперети, Київського муніципального академічного театру опери та балету для дітей та юнацтва, інших професійних танцювальних колективів Києва й України. Сьогодні КМАТ імені Сержа Лифаря згідно з ліцензіями та акредитаціями освітніх програм випускає артистів балету й танцювальних ансамблів освітнього рівня молодший спеціаліст та артистів, асистентів балетмейстера й керівників хореографічних колективів за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти. З 2020 року КМАТ імені Сержа Лифаря розпочала прийом вступників після 9 класу загальноосвітньої школи на освітньо-професійний ступінь фаховий молодший бакалавр.

Вперше в Україні КМАТ імені Сержа Лифаря розробила й втілює в життя програму безперервного хореографічного навчання. У її структурі в єдиному комплексі працюють власне коледж, Фаховий коледж, Школа-студія для учнів 1-4х класів, яка забезпечує навчання за освітньою програмою  елементарного підрівня початкової мистецької освіти з хореографічного мистецтва, а також Хореографічна школа для 5-11 класів, яка забезпечує отримання базової та повної загальної середньої освіти  паралельно із здобуттям середнього (базового)  та поглибленого (професійно орієнтованого) підрівня початкової хореографічної освіти. Даний навчальний підрозділ готує учнів до здобуття фахової передвищої та вищої освіти і є базою педагогічної практики для студентів.Це є дуже важливим, оскільки всі випускники окрім вище названих кваліфікацій одержують ще й спеціальність “викладач хореографічних дисциплін”. Студенти є лауреатами та переможцями міжнародних балетних конкурсів й фестивалів-конкурсів народної хореографії та інших престижних всеукраїнських і міжнародних мистецьких заходів. Заклад є науково-методичним центром інноваційного викладання хореографічних дисциплін. Тут постійно проводяться всеукраїнські та міські симпозіуми, наукові теоретично-практичні конференції, семінари, а також конкурси-фестивалі та майстер-класи відомих діячів світового хореографічного мистецтва.

КМАТ імені Сержа Лифаря має всі необхідні умови для підготовки висококваліфікованих фахівців – вісім балетних залів із відповідним відео – та звуковим обладнанням для занять зі спеціальних дисциплін, аудиторії для індивідуальних і групових занять; кабінет технічних засобів навчання з комп’ютерним класом та студією звукозапису; бібліотека та читальний зал із відповідною навчальною, методичною та фаховою літературою; відеотека, до якої входять записи шедеврів національного та світового балету, виступів професійних танцювальних колективів; для забезпечення концертної діяльності та сценічної практики студентів працює пошивно-костюмерна дільниця. Нашою гордістю є свій навчальний театр із професійним балетним покриттям для сцени, сучасним світловим та звуковим обладнанням. Викладання навчальних дисциплін здійснює високо професійний науково-педагогічний колектив, у складі якого заслужені діячі мистецтв й працівники культури, народні та заслужені артисти України, доктори і кандидати наук, професори й доценти, відомі виконавці, більшість з яких були або є артистами Національної опери України, Національного ансамблю танцю ім. П.Вірського та інших провідних хореографічних колективів країни.

В рамках сценічної практики студенти постійно беруть участь у репертуарних виставах балетних театрів Києва, двічі на рік проходять звітні концерти в Національній опері України та в Київському муніципальному академічному театрі опери та балету для дітей і юнацтва. “КМАТ імені Сержа Лифаря” вже більше десяти років плекає традиції створення балетів та хореографічних вистав, серед яких, зокрема, “Чи почуєш ти мене?” (2006 р.), “Коппелія” (2007 р.), “Пер Гюнт” (2009 р.), “Балетний Всесвіт Сергія Прокоф’єва” (2011 р.), “Лускунчик” (2014 р.), “Сезони життя” (2016 р.). 29 березня 2015 р. в Національній опері України був представлений національно-патріотичний балет “Український диптих”. Вистава одержала схвальні відгуки і була показана у Львові, Вінниці, Черкасах, Чернігові, Запоріжжі, Миколаєві, а також для воїнів АТО у Києві та Львові. 25 грудня 2015 р. на сцені Національної опері України, відбулася прем’єра балету “Зимова казка”, що є першою в Україні спробою відродити невідому широкому загалу останню роботу геніального українського балетмейстера Павла Вірського. Особливе місце в нашій роботі займає тема пов’язана з життям і творчістю Сержа Лифаря. Так у квітні 2017 року відбулася прем’єра балету “Два фавни”, а у червні 2018 року на сцені Національної опери України з успіхом пройшла прем’єра вистави “Лифар-сюїта”.

У 2004 році з нагоди 100-річчя від дня народження Сергія Михайловича Лифаря на будинку Академії в присутності видатних діячів світового хореографічного мистецтва – членів журі П’ятого міжнародного конкурсу артистів балету і хореографів імені С. Лифаря – було відкрито пам’ятну дошку на честь видатного митця. У 2014 році на 110 річницю митця у приміщенні КМАТ імені Сержа Лифаря була встановлена бронзова скульптура, створена відомим українським скульптором Миколою Рапаєм, де танцівника зображено в його улюбленій партії “Сюїта в білому”. Влітку 2017 року КМАТ імені Сержа Лифаря ініціювала процес перейменування вулиці Олександра Сабурова в Деснянському районі Києва на вулицю Сержа Лифаря, що був підтриманий громадськістю та міською владою і в грудні 2018 року на мапі міста з’явилося ім’я його видатного сина.

Коледж хореографічного мистецтва "Київська муніципальна академія танцю імені Сержа Лифаря" проводить підготовку за такими напрямами:

  • Культура та мистецтво

    • Хореографія

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 27.04.2022