Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Ржищівський гуманітарний коледж (04573) 2-11-84, 2-14-66
Київська обл., м. Ржищів, вул. Шевченка 9  (карта)
http://www.rgk.edukit.kiev.ua

Ржищівський гуманітарний коледж

Сьогодні Ржищівський гуманітарний коледж посідає гідне місце серед вищих навчальних І-ІІ рівня акредитації

Історія

На одному із мальовничих пагорбів Ржищева зручно розмістився корпус Ржищівського гуманітарного коледжу. Передісторія закладу розпочалася в 1870 році, коли при Спаса-Преображенському монастирі було відкрито жіноче училище, в якому навчалось до 20 учениць.

На початку ХХ століття заклад зазнав чимало змін, зокрема жіноче училище було реорганізовано в двокласну жіночу учительську школу і при ній було відкрито учительський курс. Випускниці школи трудились для освіти народу в багатьох губерніях Південно-Західного краю Російської імперії.

В буремні роки громадянської війни монастирська двокласна жіноча школа припинила свою діяльність, проте, в 1921 році на її базі було відкрито Професійно-педагогічну школу, з 1922 року – Ржищівські 3-річні педагогічні курси, першим директором яких був Шор В. К..

Перший випуск педагогічних курсів відбувся в 1924 році і становив 28 осіб.

Та в 1925 році постановою Ради Народних Комісарів педагогічні курси були реорганізовані в педагогічний технікум. Щорічні випуски закладу становили близько 100 осіб. Проте, така кількість випускників не задовольняла потреби в освітянських кадрах, тому при технікумі в 30-х роках працювали тимчасові курси, відділ заочного навчання, що готував вчителів початкових класів, також діяли курси перепідготовки вчителів.

В 1937 році заклад зазнав ще однієї реорганізації, а саме: постановою Ради Народних комісарів УРСР педагогічний технікум було перейменовано в педагогічну школу зі стаціонарним і заочним відділами.

До Великої Вітчизняної війни Ржищівська педагогічна школа підготувала 2753 вчителі, а через систему курсів пройшли підготовку 722 вчителі.

В умовах війни заклад не працював, і відновив свою діяльність лише в 1944 році. За постановою Ради народних Комісарів УРСР за № 1554 педагогічна школа була перейменована в педагогічне училище, було введено 4 річний курс навчання на базі семи класів.

У післявоєнні роки Ржищівське педагогічне училище стало важливою школою підготовки педагогічних кадрів – вчителів початкових класів, піонервожатих, вихователів дошкільних установ.

З 1970 року розпочав роботу виробничий відділ, де проходила підготовка вчителів трудового навчання і креслення. Перший випуск виробничого відділу відбувся в 1974 році.

В 1997 році за постановою Кабінету Міністрів України за № 526 та наказом Міністерства освіти України за № 184 на базі Ржищівського педагогічного училища і Ржищівського професійно-технічного училища № 14 було відкрито індустріально-педагогічний технікум.

Рішенням Київської обласної ради від 19.02. 2004 року за № 163-12-ХХІV було створено Ржищівський гуманітарний коледж.

Серед пріоритетних завдань розвитку закладу – забезпечення відповідного рівня якості професійної освіти європейським вимогам та світовим стандартам, задоволення потреб регіонального ринку праці.

Сьогодні Ржищівський гуманітарний коледж посідає гідне місце серед вищих навчальних І-ІІ рівня акредитації.

Спеціальності та кваліфікації

Початкова освіта

  • Вчитель початкових класів, вчитель англійської мовив початкових класах (додаткові кваліфікації: керівник гуртка інформатики; керівник гуртка образотворчого мистецтва; організатор роботи з дитячими та юнацькими самодіяльними організаціями).

Технологічна освіта (трудове навчання)

  • Вчитель трудового навчання та креслення (додаткові кваліфікації: організатор спортивних секцій та клубів;керівник гуртка інформатики та обчислювальної техніки; керівник гуртка технічної творчості; керівник гуртка декоративно-прикладного мистецтва).
  • Форма навчання: денна; за держзамовленням і на контрактній основі ("Трудове навчання" – 100% держзамовлення).

До послуг студентів: 2 гуртожитки, медпункт, студентське кафе та ін.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014