Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Ржищівський будівельний технікум (04573) 2-32-49
Київська обл., м. Ржищів, вул. Воровського 1  (карта)
http://rbt.net.ua

Ржищівський будівельний технікум

Ржищівський будівельний технікум - вищий навчальний заклад І рівня акредитації

Загальна інформація

Якщо ви молоді, сповнені сил, енергії та завзяття і хочете звести власними руками власний дім, але не знаєте, як, моя вам порада: їдьте у Ржищівський будівельний технікум. Добиратися туди легко: з Києва, від автостанції "Видубичі" або від ст. метро "Контрактова площа" прямо до вузу курсують сучасні маршрутки. Тут абітурієнтів чекає денна та заочна форма навчання і відповідно будівельне та економічне відділення. Особливою популярністю останнім часом користується будівельне відділення: наша рідна економіка нарешті зводиться на ноги, що неабияк радує як викладачів, так молодь і їх батьків.

"Професія будівельника завжди була і буде в ціні", - з гордістю розповідає директор Ржищівського будівельного технікуму І. С. Різниченко. Він сам – вихованець цього вузу, котрий закінчив в 1973 році, продовживши затим вищу освіту в Київському інженерно – будівельному інституті. Як водиться, пройшов у технікумі всі відповідні щаблини. Тут працює його дружина, тут вчилися, як і більшості інших викладачів, його діти. До речі, багато вихованців, здобувши вищу освіту чи то у Київському Національному університеті будівництва і архітектури, чи в Полтавському Національному технічному університеті (з ними укладені відповідні договори про співробітництво), повертається працювати у Ржищів, і саме в рідний заклад. Так нові покоління продовжують справу і традиції попередніх, і вуз вже має свої добрі традиції.

Вважається, що найкращих, так би мовити, "чистих" будівельників середньої ланки готують саме у Ржищеві. Це не випадково. Перший набір студентів для підготовки техніків – будівельників відбувся в повоєнному 1947 році. За 60 з лишком років народне господарство отримало більше 14 тисяч кваліфікованих фахівців, які сьогодні працюють на різних підприємствах будівельного комплексу України та за її межами.

Особливо цікавляться цим вузом юнаки і дівчата Миронівського, Богуславського, Обухівського, Переяслав-Хмельницького, Іванівського районів, міст Біла Церква, Кагарлик, Канів, для котрих технікум готує відповідні кадри. І не тільки для них, а й для підприємств Києва, тому молоді кияни є теж серед своїх ровесників. Може, там бракує своїх будівельних вузів?

Ні. Крім доброї репутації вузу, юнь тут приваблюють значно нижчі, ніж у столиці, річні розцінки за навчання (денна форма – 2500-3000 гривень, заочна – 2200-3000 гривень), здешевлене харчування у їдальні, недороге житло, репутація міста студентів, яку підтримують місцеві гуманітарний коледж, індустріально – педагогічний технікум і технічний ліцей. Здорова конкуренція – теж неабиякий аргумент у виборі саме "свого" вузу. І, звичайно, приваблює юнацька романтика. Бо розташований технікум на високому мальовничому березі Дніпра за п'ять кілометрів від Ржищева і нагадує своєрідне "містечко в місті":

  • 3 навчальних корпуси,
  • 5 гуртожитків на 800 місць,
  • 2 спортзали,
  • стадіон,
  • 3 комп'ютерних класи,
  • бібліотека із книжковим фондом у 60 тисяч примірників,
  • читальний зал на 60 місць,
  • є своє тепло – і водопостачання та водовідведення.

Колись на цих пагорбах знаходився православний монастир Пре ображення Господнього, про що й досі нагадують залишки до його входу. А монастирі, як відомо, зводили на особливих, благословенних небесами, місцях. Ось чому при першому знайомстві з вузом виникає якесь добре світле відчуття, а в душі настає мир і злагода. Може, з огляду на це тут набагато легше вчитися і вчити…

Окрім відповідного диплома техніка – будівельника, - далі продовжує знайомити із "господарством" Іван Семенович, - наші вихованці можуть не тільки самотужки звести будинок, а й працювати менеджерами на спорудженні котеджу, керувати бригадою з 5-10 чоловік, грамотно читати креслення, користуватися нівеліром, теодолітом, готувати розчини, визначати товщину стін, накривати дахи різними матеріалами від найновіших до перевірених часом. Теоретичні знання молодших спеціалістів тут, як правило, підкріплюють ще й робітничими професіями муляра, маляра-штукатура, лицювальника, теслі. Що то за спеціаліст, хай і молодший, якщо кельму в руках не тримає…

Його розповідь доповнює завідуюча будівельним відділенням С. В. Сорока, яка розповідає, на яких престижних будівельних майданчиках району, Ржищева, області і, звісно, Києва нині трудяться їхні випускники. В області їх найбільше працює в концерні "Київоблагробуд". Вони – майстри будівельних та монтажних робіт, виконроби, техніки-конструктори. А випускників спеціалізації "Технічна експертиза будівель і споруд. Операції з нерухомістю" можна побачити на багатьох біржах, в брокерських конторах, в бюро технічної інвентаризації, в комерційних оціночних і рієлторських конторах і організаціях, що проводять аукціони, ярмарки, торги з продажу об'єктів будівництва.

Якщо на будівельному відділенні, як правило, вершину наук "підкорюють" юнаки (будівництво завжди вважалося чоловічою справою), то на економічному відділенні тон задають дівчата. Тут вони освоюють такі спеціальності, як "Економіка підприємства" та "Бухгалтерський облік". Всього ж на денному відділенні навчається 450 юнаків і дівчат і майже 150 – на заочному.

Стати студентом денної форми навчання можна як після 9, так і після 11 класів. Професії техніка-будівельника-експерта 9-класникам треба вчитися 3 роки 10 місяців, 11-класникам – 2 роки і 10 місяців. Дипломованим економістом чи бухгалтером перші стають за 2 роки 10 місяців, другі – за рік і 10 місяців. У заочників (прийом тільки після 11 класів) до омріяних дипломів уже згадуваних техніків-будівельників йдуть 2 роки 10 місяців, економістів – 1 рік 10 місяців.

Після закінчення навчання багато хто знову продовжує свою освіту в цьому закладі. Тільки вже як студенти філіалів Київського Національного університету будівництва та архітектури (спеціальність "Менеджмент організації", "Міське будівництво") і Київської академії міжнародної економіки і міжнародних відносин (спеціальності "Облік та аудит" і "Економіка підприємства"). З цими вузами теж укладено відповідні договори, від котрих виграють всі три зацікавлені сторони: студенти – економію коштів та часу, технікум – додаткову копійку, київські вузи – здібне поповнення.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014