Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Коледж культури і мистецтв (044) 280-76-92, 280-61-07
м. Київ, вул. І. Мазепи, 15  (карта)
http://koukim.com

Коледж культури і мистецтв

Коледж культури і мистецтв – комунальний вищий навчальний заклад І рівня акредитації, підпорядкований управлінню культури і туризму Київської обласної державної адміністрації, Міністерству культури і туризму України, має понад 80-річний досвід підготовки спеціалістів для галузі культури і мистецтва

Загальна інформація

З квітня 2010 року навчальний заклад очолює Заслужений діяч мистецтв України Романчишин Василь Григорович.

В коледжі працюють висококваліфіковані викладачі. Серед них 68% - спеціалісти вищої категорії, 2 кандидати наук, 2 відмінника освіти України, 22 викладача – методиста та 6 старших викладачів, 15 мають почесні звання в галузі освіти, культури і мистецтва;

Сьогодні коледж здійснює підготовку молодших спеціалістів на стаціонарній та заочній формах навчання з 5-ти спеціальностей та 8 спеціалізацій (сертифікованих і ліцензованих згідно з чинним законодавством України).

Понад 50% студентів навчаються за державним замовленням.

В навчальному закладі створено належні умови для успішного навчання студентів та роботи викладачів:

  • сучасно оснащені навчальні кабінети,
  • спортивний та актовий зали,
  • костюмерна кімната,
  • комп’ютерний клас,
  • навчальна студія звукозапису,
  • бібліотека (фонд налічує майже 25 тисяч екземплярів навчальної, музичної, художньої літератури),
  • буфет.

На базі коледжу діють творчі колективи: фольклорний гурт "Онуки полянські", дівочий ансамбль народної пісні "Роксолана", ансамбль народної музики "Не журись!", духовий оркестр та оркестр народних інструментів, академічний хори "Надія", "Форманта", ансамбль бандуристок, ансамбль народного танцю "Молодощі", фолк-рок гурт "Києвичі", естрадні ансамблі.

Коледж є також базою діяльності Київської обласної молодіжної громадської організації "Студконцерт".

Студенти і випускники училища щорічно перемагають в престижних міжнародних, всеукраїнських та обласних фестивалях і конкурсах.

Історія

У затишному куточку історичної частини Києва – на Печерських пагорбах за зеленню дерев сховався охайний будинок, в якому розмістився вищий навчальний заклад – Коледж культури і мистецтв.

Дніпровські краєвиди, золоті куполи церков, історичні пам’ятники, розташовані поруч, створюють ту неповторну духовну рівновагу, надзвичайно сприятливу ауру для творчого натхнення, глибоких роздумів, відчуття причетності до чогось величного, вічного, прекрасного.

Коледж є одним із найстаріших в Україні навчальних закладів з підготовки фахівців для закладів культури і мистецтва, який був заснований у 1930 році як Київський технікум по підготовці організаторів культурно – дозвільної роботи згідно з постановою Раднаркому УРСР "Про реорганізацію мережі і системи педагогічної освіти" від 11 серпня 1930року.

В 1934 році згідно з наказом Наркома освіти УРСР за № 3331 – 2 від 11 червня 1934 року заклад був перейменований на бібліотечний технікум, який готував фахівців за спеціальностями: бібліотекар, інструктор організаційно – масової роботи.

В 1941 році навчальний процес був перерваний тимчасовою окупацією м. Києва фашистськими загарбниками, але вже в грудні 1943 року після звільнення столиці відповідно до наказу Народного Комісаріату УРСР навчальний заклад поновив свою діяльність як Київська політосвітня школа, яка 11.04. 1944 року згідно з наказом Комітету у справах культосвітніх закладів при Раді Народних Комісарів УРСР перейменована на Київський технікум підготовки культурно – освітніх працівників.

Відповідно до постанови Колегії Міністерства культури УРСР від 14.03. 1961 року технікум отримав назву – на Київське обласне культурно – освітнє училище. В 1990 році його було перейменовано на Київське обласне училище культури (наказ Міністерства культури УРСР №342 від 02.11. 1990р.), в 2003 році – Київське обласне училище культури і мистецтв (Розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 13 лютого 2002 року №83).

Діючий статус коледжу приведено у відповідність до вимог закону України "Про вищу освіту" на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 05.02. 2003 року №60 "Про затвердження Примірного статуту вищого навчального закладу", який затверджений Київською обласною Радою 02 лютого 2006 року (Рішення №339 – 3 1 – ІV від 02.02. 2006року). З цього часу коледж має назву Комунальний вищий навчальний заклад (КВНЗ) "Київське обласне училище культури і мистецтв".

Непроста історія навчального закладу – це не просто зміна назви, а поступальний рух щодо удосконалення підготовки фахівців для закладів культури області та інших регіонів України, період введення нових спеціальностей і спеціалізацій, удосконалення навчальних планів і програм, запровадження новітніх технологій навчання, зміцнення матеріально – технічної бази, залучення досвідчених педагогів, розширення контингенту студентів.

З часу заснування, коледжем підготовлено майже 14,5 тисяч кваліфікованих фахівців. Більшість з них продовжила навчання з обраної спеціальності в інститутах, академіях та університетах. Понад 30 випускників удостоєно почесних звань в галузі культури і мистецтва, понад 50 колишніх студентів працюють викладачами мистецьких навчальних закладів.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 06.11.2017