Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Коростишівський педагогічний коледж ім. І. Я. Франка (04130) 5-43-30
Житомирська обл., м. Коростишів, вул. Леніна 29  (карта)
http://korpk.org

Коростишівський педагогічний коледж ім. І. Я. Франка

Коростишівський педагогічний коледж імені І. Я. Франка – один із найстаріших навчальних закладів України, що готує фахівців освітянської галузі

Історія

Передісторія Коростишівського педагогічного коледжу ім. І. Я. Франка починається 1 травня 1862 року з відкриття при Київському університеті першої тимчасової педагогічної школи, а 26 травня 1869 року на основі Київської педагогічної школи створено учительську семінарію Південно-Західного краю з тимчасовим перебуванням у Києві, завданням якої було готувати вчителів початкових класів.

22 жовтня 1869 року – початок навчання в учительській семінарії. Цей день вважається днем заснування навчального закладу.

З серпня 1873 року учительська семінарія Південно-Західного краю була переведена в Коростишів Радомишльського повіту Київської губернії і стала називатися Коростишівською вчительською семінарією.

Першим директором семінарії був доктор філософських наук Іван Якович Посяда – товариш Тараса Григоровича Шевченка по Кирило-Мефодіївському братству.

Протягом 1895-1898 років у Коростишівській учительській семінарії навчався відомий український письменник Степан Васильченко.

У 1924 році закладу присвоєно ім’я великого письменника Івана Яковича Франка.

З 1944 року навчальний заклад одержує назву й статус педагогічного училища.

У 1958 році розпочато підготовку вчителів трудового навчання і креслення.

Рішенням ІХ сесії Житомирської обласної ради у жовтні 2003 року педагогічне училище реорганізоване в педагогічний коледж.

Загальна інформація

У державній системі освіти Коростишівській педагогічний коледж імені І. Я. Франка – самостійний вищий навчальний заклад І рівня акредитації. Це один із найстаріших педагогічних осередків України, який протягом 140 років підготував близько двадцяти тисяч педагогів центрального регіону України.

У Коростишівському педагогічному коледжі навчання здійснюється на трьох відділеннях:

  • "Початкова освіта",
  • "Технологічна освіта",
  • "Фізичне виховання".

Студенти опановують спеціальності: "Вчитель початкових класів" з однією з додаткових спеціалізацій – учитель англійської (німецької) мови у початкових класах, організатор роботи в учнівськими об’єднаннями, вихователь групи продовженого дня, учитель інформатики у початкових класах; "Вчитель трудового навчання" зі спеціалізацією за вибором: керівник гуртка декоративно-прикладного мистецтва, учитель інформатики початкової школи; "Фізичне виховання", додаткова спеціалізація – вчитель безпеки життєдіяльності. На відділеннях "Початкова освіта", "Технологічна освіта" відкрито заочну форму навчання.

Сьогодні Коростишівський педагогічний коледж ім. І. Я. Франка працює над проблемою "Інтерактивні методи навчання як основа особистісного характеру навчально-виховного процесу", тому головним напрямом діяльності викладачів є особистісно зорієнтований підхід до навчання та виховання студентів, що сприяє створенню атмосфери співпраці, порозумінню, доброзичливості, виробленню умінь успішно спілкуватися, активно слухати, вільно висловлювати власні думки, переконувати і бути переконаним, толерантним, розуміти інших, формулювати запитання, які найбільше хвилюють, і відповідати на них.

Забезпечення навчального процесу

Навчально-виховний процес організовують 100 висококваліфікованих викладачів, з яких два кандидати наук, 15 магістрів, 71% педагогів мають вищу кваліфікаційну категорію. Педагогічні звання "Старший викладач" присвоєно 14 педагогам, "Викладач-методист" – 46. За сумлінну працю нагороджено почесним знаком "Відмінник освіти України" 49% викладачів. Переважна більшість викладацького корпусу (57%) мають стаж роботи 25 років і більше, 8 викладачів навчаються в аспірантурі.

Викладачі коледжу дбають про зростання наукового та творчого потенціалу серед обдарованої молоді. Талановиті майбутні педагоги беруть активну участь у олімпіадах, обласних спортивних змаганнях, регіональних конкурсах педагогічної та творчої майстерності. Студенти коледжу є постійними переможцями обласних турів Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

У коледжі запроваджено нові форми організації педагогічної практики студентів на основі співпраці з роботодавцями та адресної підготовки фахівців. Створено реєстр навчальних закладів, які можуть забезпечити найкращі умови для проходження студентами педагогічної практики та працевлаштування.

Навчально-виховний процес відбувається у 35 аудиторіях, 2 лабораторіях, 5 майстернях, класах для індивідуальних музичних занять. Для зміцнення здоров’я та занять спортом у коледжі діють гімнастичний та спортивний зали. У гуртожитку функціонує тенісний зал, згідно розкладу проводяться заняття спортивної секції. До приміщення гуртожитку прилягає стадіон, де студенти мають можливість займатись спортом, грати в футбол, волейбол тощо.

До послуг вихованців два сучасних комп’ютерних класи, які підключені до локальної мережі Інтернет. Студенти коледжу беруть участь у експерименті за програмою "Intel. Навчання для майбутнього". Виховувати у студентів інформаційну культуру покликана бібліотека з фондом 53 000 примірників та читальний зал. У коледжі діє кабінет практичного психолога, медичний кабінет, актовий зал на 180 місць, їдальня. Безпосередньо на території навчального закладу розташований студентський гуртожиток на 360 місць.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014