Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Бердичівський коледж промисловості, економіки та права (04143) 2-00-67, 2-10-75
Житомирська обл., м. Бердичів, вул. Молодогвардійська 2-а  (карта)
http://bcpep.24ua.com

Бердичівський коледж промисловості, економіки та права

Бердичівський коледж промисловості, економіки та права - вищий навчальний заклад І рівня акредитації

Загальна інформація

Початком існування Бердичівського політехнічного коледжу стало відкриття 12 жовтня 1903 року в м. Бердичеві трьохкласної школи ремісничих учнів, яка готувала, підмайстрів і робітників середньої кваліфікації для механічних заводів і приватних майстерень по слюсарно-ковальських спеціальностях.

Контингент учнів становив 60-90 чоловік і складався переважно із дітей заможних верств.

За час існування із стін нашого навчального закладу випущено понад 20 тисяч спеціалістів. Багато є підприємств, де керівниками чи в складі інженерно-технічних працівників працюють випускники нашого навчального закладу. Це, наприклад, завод "Прогрес", де керівний та інженерний склад на 90% утворюють наші вихованці. Подібне становище на верстатобудівному заводі "Беверс". Багато наших випускників працюють в таких містах як Київ, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Суми, Чернігів, Вінниця, Житомир, Мелітополь та інших.

Працюють наші випускники і на освітянський ниві.

Бібліотечна справа

З першого дня заснування технікуму почала свою роботу бібліотека. Фонд бібліотеки нараховував лише декілька тисяч томів, але постійно поповнювався в 1932 році складав 16 тис. томів, а в 1941 році він складав 40 тис. друкованих одиниць. Бібліотека мала навчальну, політичну і художню літературу в необхідній кількості.

В сучасних умовах зростає потреба забезпечення викладачів і студентів новою сучасною літературою на державній мові, сучасними методичними розробками, які б відповідали існуючим програмам навчального процесу. Попри всі труднощі, велика увага приділяється придбанню нової державної літератури. При комплектуванні літератури застосовують різні форми роботи зі збору даних:

  • аналіз замовлень за тематичними планами;
  • усне опитування;
  • відслідковування нових надходжень в книжкові магазини;
  • міжбібліотечний обмін.

Бібліотека регулярно отримує різні періодичні видання за спеціальностями. В цей час бібліотека розміщується в головному корпусі коледжу, у трьох кімнатах.

Бібліотечним обслуговуванням охоплені студенти денного і заочного відділень, викладачі і співробітники - всього 1970 читачів. Відвідувачі бібліотеки мають змогу працювати в просторій добре освітленій залі, де вони мають можливість поринути в дивовижний світ пізнання своєї професії, в коледжі.

Бібліотека живе повноцінним життям коледжу, бере участь в загальних заходах. Одним з факторів оволодіння багатством духовної спадщини, прищеплення юнацтву навичок культури читання і спілкування є бібліотечні бесіди, які проводяться на початку навчального року із студентами нового набору.

Започатковано проведення презентацій книг, написаних викладачами нашого коледжу.

Міжнародні зв'язки

У зв'язку з розширенням економічних, політичних і культурних зв'язків між державами викладання іноземних мов стало нагальною потребою. Одним із шляхів підвищення інтересу студентів до вивчення іноземної мови викладачі коледжу вважають творче впровадження позитивного досвіду зарубіжних колег. Завдяки міжнародним програмам стало можливим для викладачів та студентів покращити свої знання з іноземних мов, підвищити свій кваліфікаційний рівень.

Коледж з 2001 року працює за програмою Корпусу Миру (США), котрою передбачається співпраця викладачів іноземної мови коледжу з волонтерами корпусу (викладачами англійської мови), проведення ними гурткової роботи серед студентів з поглибленим вивченням англійської мови, обмін делегаціями студентів

Корпус миру – це неполітична організація уряду США, яка була заснована президентом Джоном Кеннеді у 1961 році з метою зміцнення миру та дружби між народами світу шляхом залучення добровольців до роботи у країнах, які потребують допомоги в соціальному, економічному та особистісному розвитку.

Корпус миру у співпраці з українськими організаціями та агентствами працює над трьома проектами: Економічного розвитку, Викладання англійської мови як іноземної і Охорони довкілля.

Проект викладання англійської мови як іноземної (TEFL) активно сприяє інтеграції України до світового ринку, допомагаючи поширити та покращити викладання англійської мови у середніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, інститутах удосконалення вчителів.

Добровольці проекту TEFL працюють викладачами англійської мови та інструкторами з підвищення кваліфікації українських вчителів впроваджуючи нові методи в українську систему викладання.

Викладачі коледжу та студенти постійно підтримують зв'язки з іноземними колегами через приватне листування. Викладач Стефанський А. Б листується з випускником університету Гілдхолл у Лондоні та викладачем німецької мови із школи у Франції. Основні теми листування – це обмін думками про політичну ситуацію у світі, національні традиції, життя молоді. Багато уваги приділяється питанню вивчення англійської та німецької мов. Іноземні кореспонденти живою мовою описують своє життя, цікавляться подіями в Україні.

Англійські друзі по листуванню Алісон та Дейв Гріффін працюють у російському відділі організації "Міжнародна амністія". Викладач із Франції Евелін Жірар ділиться досвідом проведення позакласних акцій для заохочення вивчення німецької мови. У свою чергу викладач коледжу розповідає про свою роботу, систему освіти в Україні, рівень викладання іноземних мов.

Першим кроком на шляху розвитку партнерських взаємин між нашими навчальними закладами стала організація листування серед студентів та постійний зв'язок електронною поштою з містером Холмсом.

Перших 23 листа, надісланих американськими підлітками, захопили наших студентів, надаючи їм можливість більше дізнатися про життя їх ровесників. З кожним разом кількість бажаючих мати друга по листуванню збільшується. Зараз понад 30 студентів І – ІV курсів ведуть активну переписку.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014