Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Макіївський політехнічний коледж (06232) 6-46-08
Донецька обл., м. Макіївка, вул. Леніна 47  (карта)
http://mpk.mak1.net

Макіївський політехнічний коледж

Макіївський політехнічний коледж - вищий навчальний заклад І рівня акредитації

Історія

"Освіта - дорога до успіху. Сьогодні ця ключова фраза пояснює успіх людей, що здобули освіту в одному із старих і шанованих учбових закладів міста, – Макіївському політехнічному коледжі. І хай, по-старизні, його всі в місті все ще називають будівельним технікумом, студенти і викладачі коледжу на це не в образі, вони і самі інколи плутаються, адже головне не назва, а що вдає із себе ВУЗ сьогодні. А представляє він на сьогоднішній день: вищий учбовий заклад 1 рівня акредитації, повчальний фахівців з шести спеціальностей, гордиться своїм і викладацьким, і студентським колективом. Та і вік Вузу досить поважний – 65 років!

Рішення про організацію в місті будівельного технікуму було прийняте навесні 1944 роки. 2 жовтня того ж року технікум почав свою роботу. Перша група учнів складалася з 24 хлопців і дівчат, які і поклали початок літопису Макіївського будівельного технікуму!

Першим директором був призначений Козаків Олександр Іванович, що керував у той час відновленням Макіївського металургійного заводу. Нова неймовірно складна справа виявилася йому по плечу, технікум з кожним роком набирав свою силу, свою потужність.

1953 рік – заново перебудовано 1 корпус технікуму.

1966год – студентами технікуму організований перший будівельний загін "Шукач", він проіснував протягом 18 років, за цей час його членами було побудовано близько 50 об'єктів, в самих різних куточках колишнього Радянського Союзу.

1969 рік – побудований другий корпус технікуму, причому будували його в основному самі ж студенти загону буд.

1998 рік – відкрита нова спеціальність "Обслуговування автомобілів і двигунів".

2001 рік – відкрита спеціальність "Організація виробництва", напрям менеджмент.

2002 рік – відкрита спеціальність "Програмування для обчислювальної техніки і автоматизованих систем".

2003 рік – відкрита спеціальність "Бухгалтерський облік". Знов відкрито заочне відділення.

2004 рік – технікум готує фахівців з шести спеціальностей, а кількість студентів досягла рекордної цифри 1000 чоловік.

2005 рік - технікум перейменований в політехнічний, у зв'язку з різноманітністю спеціальностей, що відкрилися.

2007 рік – нове перейменування – в Макіївський політехнічний коледж

2009 рік – коледжу набуває статус Державного Вищого Учбового Закладу.

Загальна інформація

Коледж входить в регіональний навчально-науковий комплекс "Коледж – Академія", передбачаючи безперервну підготовку за системою: "Молодший спеціаліст – Бакалавр – Спеціаліст" за спеціальностями: "Будівництво та експлуатація будівель і споруд" – І ступень на базі Коледжу, "Промислове і цивільне будівництво" – ІІ, ІІІ, ІV ступені на базі Донбаської Державної Академії будівництва і архітектури.

Випускники Коледжу мають можливість за три роки отримати диплом інженера, продовжуючи навчання у ДонДАБА, в також – у Донецькому Національному Університеті, Донецькому Технічному Університеті, Донецькому університеті економіки і торгівлі, Донбаській Машинобудівельній Академії, Макіївському Економіко – Гуманітарному інституті та багатьох інших ВНЗ І- ІV рівнів акредитації Донецької області.

За ініціативою Коледжу, в 2002 р. було створено навчальний комплекс "Школи-Коледж", який забезпечує координацію спільної діяльності навчально-виховних закладів по реалізації Закону України "Про освіту", впровадження системи ступеневої підготовки фахівців за рахунок посилення професійно - орієнтаційної роботи серед випускників шкіл міста, забезпечення стійкої прихильності до вибраної професії в майбутньому.

Навчання студентів в Макіївському політехнічному коледжі здійснюється в сучасних кабінетах, лабораторіях, майстернях із сучасним технічними засобами навчання, діючими моделями і макетами.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014