Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.
![]() |
(06232) 5-23-77 Донецька обл., м. Макіївка, вул. Трубіцина 8 (карта) http://kvnz-mpu.makeevka.com |
Макіївське педагогічне училище
КВНЗ "Макіївське педагогічне училище" – навчальний заклад з давньою історією. В 2011 році йому виповнилось 80 років
1931 – 1941 роки
1931 рік був невисокосним роком, який починався в четвер по григоріанському календарю, 1931 рік нашої ери, 931-й рік другого тисячоліття, 31-й рік ХХ століття, 1-й рік 4-го десятиріччя ХХ століття, 2-й рік 30-х років. І саме в цьому році було засновано Макіївське педагогічне училище як педагогічна школа. В 1934 році педагогічну школу було реформовано в педагогічний технікум, а згодом, у 1947 році – в педагогічне училище.
До початку Великої Вітчизняної війни наш навчальний заклад зробив 8 випусків учителів початкових класів за денною і заочною формами навчання. В ці ж роки при педагогічному училищі працювали курси підвищення кваліфікації вчителів початкових класів і директорів початкових шкіл.
1942- 1945 роки
Велика Вітчизняна війна покликала викладачів і студентів Макіївського педагогічного училища на захист Батьківщини. Вони вписали багато яскравих сторінок у літопис Великої Вітчизняної війни, і хоч історія зберегла не всі імена, багато хто з наших викладачів мали щастя працювати разом з Костенко Іваном Павловичем, викладачем російської мови і літератури, Лупіним Іваном Івановичем, викладачем музики, Земляченко Іваном Васильовичем – викладачем анатомії, фізіології та фізичної культури і вчитися у них самовідданості, професіоналізму, людяності.
1946 – 1960 роки
Ці роки були роками післявоєнної розбудови і становлення нашого навчального закладу. За 1945-1947 роки в основному було розв’язано проблему створення матеріально-технічних, гігієнічних і педагогічних умов для навчання студентів: повністю відремонтовано будинок, налагоджено роботу опалювальної системи, відновлено освітлення, відкрили двері навчальні кабінети фізики, російської мови і літератури, математики, почали працювали методичний кабінет і бібліотека.
Поступово збільшувався контингент студентів, розширювався перелік спеціальностей, які можна було здобути в педагогічному училищі. В 1946 році на шкільному і дошкільному відділеннях навчалось близько 700 студентів, серед яких 320 осіб були студентами шкільного відділення заочної форми навчання. В 1948 році було розпочато підготовку фахівців за заочною формою навчання і на дошкільному відділенні з обсягом прийому 259 осіб. У тому ж 1948 році в Макіївському педагогічному училищі почали готувати вчителів фізичної культури за денною формою навчання, а з 1952 року – і за заочною формою навчання.
1961 – 1979 роки
60-ті роки минулого століття були роками бурхливого підйому промисловості і особливо тих її галузей, в яких працювали жінки. Це спричинило необхідність зростання мережі дошкільних закладів і виникнення потреби у забезпеченні їх педагогічними кадрами. Тому у цей час збільшився обсяг прийому на дошкільне відділення і така тенденція зберігалась до початку 90-х років. Так, за 1960-1969 роки було підготовлено 1058 вихователів, за 1970-1979 – 3795, за 1980-1989 – 5285. Підготовку вчителів початкових класів було продовжено.
В 1968 році педагогічне училище було переведено в типове приміщення колишньої школи-інтернату, що значно поліпшило матеріально-технічні умови підготовки фахівців. 60-70-ті роки були роками значних досягнень педагогічного колективу: за підсумками огляду-конкурсу на честь 100-річчя від дня народження В. І. Леніна наш навчальний заклад посів друге місце у Радянському Союзі і перше в Україні. За успіхи в підготовці педагогічних кадрів училище нагороджувалось Почесними грамотами Міністерства народної освіти СРСР, Президії Верховної Ради УРСР.
1980 – 1990 роки
80-ті роки минулого століття ознаменувались прагненням всіх ланок освіти до удосконалення змісту і методики навчального процесу, що потребувало підготовки фахівців певної кваліфікації. У зв’язку з цим Макіївське педагогічне училище розпочало підготовку вчителів початкових класів і вихователів дошкільних закладів з додатковими кваліфікаціями: "Вчитель іноземної мови в
початкових класах", "Керівник дитячого хорового колективу", "Керівник дитячого хореографічного колективу", "Організатор роботи з учнівськими об’єднаннями", "Вчитель зображувального мистецтва в початкових класах", "Вихователь логопедичних груп дошкільного навчального закладу", "Організатор фізичного виховання в навчальному закладі", "Керівник зображувальної діяльності в навчальному закладі".
1991 – 2000 роки
1990-2000 роки були складними для навчального закладу, що виявлялось у скороченні обсягу прийому на навчання, недостатньому централізованому фінансуванні для зміцнення матеріальної бази. Це пояснювалось об’єктивними причинами, такими як скорочення робочих місць у зв’язку
із закриттям підприємств, передача соціальної сфери, в яку входили дошкільні заклади, з балансу підприємств до комунальної власності, зменшення народжуваності. Проте, не зважаючи на це, колектив Макіївського педагогічного училища достойно пережив важкі часи. Саме тоді педагогічне училище було базовим для педагогічних ВНЗ 1, 2 рівнів акредитації Донецької області, саме цей час характеризувався
удосконаленням системи профорієнтаційної роботи, завдяки чому завжди виконувався план прийому, саме на початку 90-х років почала здійснюватись підготовка фахівців за контрактом, розпочалась комп’ютеризація навчального процесу. В ці непрості роки педагогічний колектив працював з великим натхненням, любов’ю до своєї справи і студентської молоді.
2001 – 2011 роки
Цей період ми вважаємо роками піднесення і досягнень.
Він характеризується зміцненням матеріальної бази, поліпшення кадрового складу, досягненнями наших студентів. В 2008 року навчальний заклад пройшов чергову акредитацію і підтвердив своє право готувати фахівців для закладів освіти.
А попереду нові звершення, нові висоти, взяти які під силу високопрофесійному творчому колективу викладачів, співробітників і студентів.
Всі викладачі мають вищу освіту та викладають дисципліни згідно спеціальності та кваліфікації за дипломом, більшість з них мають значний досвід педагогічної діяльності та високий рівень фахової кваліфікації.
Так, в педагогічному училищі працюють:
- 21 викладач вищої кваліфікаційної категорії,
- 12 викладачів першої кваліфікаційної категорії,
- 13 викладачам присвоєно педагогічне звання "Викладач - методист",
- 3 викладачам педагогічне звання "Старший викладач",
- 8 викладачів нагородженні знаком "Відмінник освіти України",
- 1 викладач нагороджений нагрудним знаком "А. С. Макаренко".
Викладачі педагогічного училища постійно вдосконалюють рівень своєї педагогічної майстерності шляхом проходження курсів підвищення кваліфікації, стажування, самоосвітньої діяльності.
За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014