Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Макіївське педагогічне училище (06232) 5-23-77
Донецька обл., м. Макіївка, вул. Трубіцина 8  (карта)
http://kvnz-mpu.makeevka.com

Макіївське педагогічне училище

КВНЗ "Макіївське педагогічне училище" – навчальний заклад з давньою історією. В 2011 році йому виповнилось 80 років

Історія

1931 – 1941 роки

1931 рік був невисокосним роком, який починався в четвер по григоріанському календарю, 1931 рік нашої ери, 931-й рік другого тисячоліття, 31-й рік ХХ століття, 1-й рік 4-го десятиріччя ХХ століття, 2-й рік 30-х років. І саме в цьому році було засновано Макіївське педагогічне училище як педагогічна школа. В 1934 році педагогічну школу було реформовано в педагогічний технікум, а згодом, у 1947 році – в педагогічне училище.

До початку Великої Вітчизняної війни наш навчальний заклад зробив 8 випусків учителів початкових класів за денною і заочною формами навчання. В ці ж роки при педагогічному училищі працювали курси підвищення кваліфікації вчителів початкових класів і директорів початкових шкіл.

1942- 1945 роки

Велика Вітчизняна війна покликала викладачів і студентів Макіївського педагогічного училища на захист Батьківщини. Вони вписали багато яскравих сторінок у літопис Великої Вітчизняної війни, і хоч історія зберегла не всі імена, багато хто з наших викладачів мали щастя працювати разом з Костенко Іваном Павловичем, викладачем російської мови і літератури, Лупіним Іваном Івановичем, викладачем музики, Земляченко Іваном Васильовичем – викладачем анатомії, фізіології та фізичної культури і вчитися у них самовідданості, професіоналізму, людяності.

1946 – 1960 роки

Ці роки були роками післявоєнної розбудови і становлення нашого навчального закладу. За 1945-1947 роки в основному було розв’язано проблему створення матеріально-технічних, гігієнічних і педагогічних умов для навчання студентів: повністю відремонтовано будинок, налагоджено роботу опалювальної системи, відновлено освітлення, відкрили двері навчальні кабінети фізики, російської мови і літератури, математики, почали працювали методичний кабінет і бібліотека.

Поступово збільшувався контингент студентів, розширювався перелік спеціальностей, які можна було здобути в педагогічному училищі. В 1946 році на шкільному і дошкільному відділеннях навчалось близько 700 студентів, серед яких 320 осіб були студентами шкільного відділення заочної форми навчання. В 1948 році було розпочато підготовку фахівців за заочною формою навчання і на дошкільному відділенні з обсягом прийому 259 осіб. У тому ж 1948 році в Макіївському педагогічному училищі почали готувати вчителів фізичної культури за денною формою навчання, а з 1952 року – і за заочною формою навчання.

1961 – 1979 роки

60-ті роки минулого століття були роками бурхливого підйому промисловості і особливо тих її галузей, в яких працювали жінки. Це спричинило необхідність зростання мережі дошкільних закладів і виникнення потреби у забезпеченні їх педагогічними кадрами. Тому у цей час збільшився обсяг прийому на дошкільне відділення і така тенденція зберігалась до початку 90-х років. Так, за 1960-1969 роки було підготовлено 1058 вихователів, за 1970-1979 – 3795, за 1980-1989 – 5285. Підготовку вчителів початкових класів було продовжено.

В 1968 році педагогічне училище було переведено в типове приміщення колишньої школи-інтернату, що значно поліпшило матеріально-технічні умови підготовки фахівців. 60-70-ті роки були роками значних досягнень педагогічного колективу: за підсумками огляду-конкурсу на честь 100-річчя від дня народження В. І. Леніна наш навчальний заклад посів друге місце у Радянському Союзі і перше в Україні. За успіхи в підготовці педагогічних кадрів училище нагороджувалось Почесними грамотами Міністерства народної освіти СРСР, Президії Верховної Ради УРСР.

1980 – 1990 роки

80-ті роки минулого століття ознаменувались прагненням всіх ланок освіти до удосконалення змісту і методики навчального процесу, що потребувало підготовки фахівців певної кваліфікації. У зв’язку з цим Макіївське педагогічне училище розпочало підготовку вчителів початкових класів і вихователів дошкільних закладів з додатковими кваліфікаціями: "Вчитель іноземної мови в

початкових класах", "Керівник дитячого хорового колективу", "Керівник дитячого хореографічного колективу", "Організатор роботи з учнівськими об’єднаннями", "Вчитель зображувального мистецтва в початкових класах", "Вихователь логопедичних груп дошкільного навчального закладу", "Організатор фізичного виховання в навчальному закладі", "Керівник зображувальної діяльності в навчальному закладі".

1991 – 2000 роки

1990-2000 роки були складними для навчального закладу, що виявлялось у скороченні обсягу прийому на навчання, недостатньому централізованому фінансуванні для зміцнення матеріальної бази. Це пояснювалось об’єктивними причинами, такими як скорочення робочих місць у зв’язку

із закриттям підприємств, передача соціальної сфери, в яку входили дошкільні заклади, з балансу підприємств до комунальної власності, зменшення народжуваності. Проте, не зважаючи на це, колектив Макіївського педагогічного училища достойно пережив важкі часи. Саме тоді педагогічне училище було базовим для педагогічних ВНЗ 1, 2 рівнів акредитації Донецької області, саме цей час характеризувався

удосконаленням системи профорієнтаційної роботи, завдяки чому завжди виконувався план прийому, саме на початку 90-х років почала здійснюватись підготовка фахівців за контрактом, розпочалась комп’ютеризація навчального процесу. В ці непрості роки педагогічний колектив працював з великим натхненням, любов’ю до своєї справи і студентської молоді.

2001 – 2011 роки

Цей період ми вважаємо роками піднесення і досягнень.

Він характеризується зміцненням матеріальної бази, поліпшення кадрового складу, досягненнями наших студентів. В 2008 року навчальний заклад пройшов чергову акредитацію і підтвердив своє право готувати фахівців для закладів освіти.

А попереду нові звершення, нові висоти, взяти які під силу високопрофесійному творчому колективу викладачів, співробітників і студентів.

Забезпечення навчального процесу

Всі викладачі мають вищу освіту та викладають дисципліни згідно спеціальності та кваліфікації за дипломом, більшість з них мають значний досвід педагогічної діяльності та високий рівень фахової кваліфікації.

Так, в педагогічному училищі працюють:

  • 21 викладач вищої кваліфікаційної категорії,
  • 12 викладачів першої кваліфікаційної категорії,
  • 13 викладачам присвоєно педагогічне звання "Викладач - методист",
  • 3 викладачам педагогічне звання "Старший викладач",
  • 8 викладачів нагородженні знаком "Відмінник освіти України",
  • 1 викладач нагороджений нагрудним знаком "А. С. Макаренко".

Викладачі педагогічного училища постійно вдосконалюють рівень своєї педагогічної майстерності шляхом проходження курсів підвищення кваліфікації, стажування, самоосвітньої діяльності.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014