Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Костянтинівський індустріальний технікум ДонНТУ (062) 722-45-15
Донецька обл., м. Костянтинівка, проспект Ломоносова 168  (карта)
http://kit-donntu.ucoz.org/

Костянтинівський індустріальний технікум ДонНТУ

Костянтинівський індустріальний технікум ДонНТУ – один із найстаріших учбових закладів Донецького регіону

Історія

Створений постановою Уряду в 1930 році, технікум протягом десятиріч залишається єдиним навчальним закладом такого рівня, що готує фахівців для потреб галузі скляної промисловості України. За роки існування на денному, вечірньому та заочному відділеннях навчальним закладом підготовлено близько 20 тисяч спеціалістів.

Підприємства Костянтинівської групи склозаводів, колективи склозаводів і підприємств промисловості будівельних матеріалів міст Попасна, Артемівськ, Лисичанськ, Буча, Гостомель, Біла Криниця, Одеса, Харків, Севастополь — в значній мірі укомплектовані кадрами випускників технікуму.

Випускники технікуму, технологи скляного виробництва, виконували спеціальні замовлення - рубінове скло для кремлівських зірок, облицювальний марбліт для станцій Московського і Київського метрополітенів, дзеркала для національного палацу "Україна " в Києві.

Серед випускників технікуму - кандидати і доктори наук, чимало талановитих організаторів виробництва, керівників та провідних спеціалістів підприємств скляної промисловості України; багато з них очолюють малі підприємства й фірми у недержавному секторі економіки. Протягом 16 років технікум готував фахівців для скляної промисловості Куби та Монголії.

Забезпечення навчального процесу

Нині Костянтинівський індустріальний технікум здійснює освітню діяльність на рівні вищого навчального закладу освіти. Навчальний процес ведеться за освітньо-кваліфікаційними програмами підготовки молодших спеціалістів. Студенти, які поступають до технікуму на базі 9 або 11 класів, одержують спеціальну підготовку за обраними напрямами: "Виробництво тугоплавких неметалевих і силікатних матеріалів і виробів" - головний фах, за яким готують технологів скляного виробництва. "Обслуговування та ремонт обладнання підприємств будівельних матеріалів ".

Наші випускники працюють механіками та наладчиками, майстрами дільниць, а також: на інших роботах, пов'язаних з ремонтом і монтажем виробничого обладнання склозаводів. Тих юнаків і дівчат, які зацікавлені електротехнікою, запрошуємо отримати спеціальність "Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд".

Спеціальність "Комерційна діяльність" надає фундаментальну підготовку з менеджменту і маркетингу, що дозволяє випускникам впевнено відчуватися в умовах ринку.

З 1999 року відкрита нова спеціальність "Фінанси". Фахівці отримують знання з бухгалтерського обліку, ревізії й контролю, фінансування та кредитування підприємств. Ґрунтовну професійну підготовку в технікумі можна отримати на заочному відділенні.

Заочне навчання надає навички самостійної роботи, а також: можливість використовувати отримані знання безпосередньо на практиці. З 1997 року згідно з ліцензією Міністерства освіти на вечірньому відділенні ведеться перепідготовка фахівців з наданням другої спеціальності з напряму "Економіка підприємства " на базі спеціальної та вищої освіти.

Технікуму також надано право здійснювати підготовку за базовими напрямами іноземних громадян, довузівську підготовку абітурієнтів до вступу у вищі навчальні заклади, підвищення кваліфікації працівників промислових підприємств.

Технікум сьогодні - це науково-методичний центр, у якому працюють висококваліфіковані викладачі, досвідчені фахівці та організатори виробництва, які готують спеціалістів, здатних вирішувати складні завдання на виробництві та виходити з честю з найскрутніших обставин.

Теоретичні заняття в технікумі поєднуються з практичним навчанням, яке проходить у виробничих майстернях, обладнаних сучасними приладами та устаткуванням. Для проведення занять з вивчення устаткування підприємств галузі для всіх спеціальностей технікум має виставочну залу, де розташовані діючі моделі устаткування, виготовлені студентами під час курсового та дипломного проектування.

Матеріально-технічна база

Для підготовки спеціалістів використовується навчально-методична база загальноосвітньої підготовки, предметні кабінети та лабораторії.

Навчальний процес ведеться за кабінетною системою. Сучасні вимоги потребують нових пошуків з вдосконалення стану матеріальної бази навчання. Нині технікум має свій телецентр, кабінет "Основ інформатики" та лабораторію обчислювальної техніки, комп'ютерні класи обладнані сучасною комп'ютерною технікою.

Проведено реконструкцію більшості кабінетів і лабораторій, передбачених освітньо-професійними програмами. У розпорядженні студентів сучасна бібліотека з багатим фондом наукової, технічної та художньої літератури, а також електронна бібліотека. Не залишені без уваги й побутові потреби студентів.

Є простора їдальня, студенти з інших міст забезпечуються гуртожитком. Зміцненню здоров'я допомагають фізична культура й спорт. У розпорядженні студентів чудові спортивний та тренажерний зали, майданчик з нестандартним обладнанням та майданчики для волейболу й баскетболу.

Спортсмени технікуму беруть участь та займають призові місця в різноманітних турнірах і змаганнях. Велика увага в технікумі приділяється естетичному вихованню, спрямованому на розвиток творчих здібностей студентів, їх інтересів і нахилів у різних галузях мистецтва. Ті, кому подобається самодіяльна художня творчість, мають можливість обрати для себе улюблене заняття в студентському клубі.

Доброю традицією стало проведення,, Українських вечорниць", "Дня знань", конкурсу красунь, змагання команд клубу "Веселих та винахідливих". Шевченківські читання, фестивалю "Студентство за розквіт України " тощо. Технікум підтримує тісні зв'язки з багатьма навчальними закладами нашої держави.

Співпраця з ВНЗ вищих рівнів акредитації

Удосконаленню якості підготовки фахівців сприяє входження технікуму до навчально-наукового комплексу "Силікатник", створеного на базі Донецького технічного університету. Технікум також входить до навчально-науково-виробничого комплексу "Скло " в складі кафедри ХТСМ Української інженерно-педагогічної академії.

Під час виконання дипломних проектів студенти беруть участь в науково-дослідних роботах у розташованому в місті єдиному в Україні Державному інституті скла. Також укладений договір про співробітництво між; технікумом та Донбаською державною машинобудівною академією, при технікумі діє консультативний пункт академії.

Щорічно чимало випускників технікуму на пільгових умовах з другого-третього курсу продовжують навчання у вищих навчальних закладах 3-4 рівня акредитації, інститутах, академіях, університетах. Якість підготовки фахівців, що отримали направлення на виробництво, забезпечує позитивні відгуки базових підприємств. Це означає, що життя продовжується.

Маючи перевірений творчий потенціал, сучасну матеріальну базу, міцні зв'язки з виробництвом і добрі традиції в підготовці кадрів молодших спеціалістів, колектив технікуму впевнений у майбутньому.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014