Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Донецький базовий медичний коледж (062) 294-01-43, 385-81-04
м. Донецьк, бульвар Шевченка 34  (карта)
http://dbmk.dn.ua

Донецький базовий медичний коледж

Донецький базовий медичний коледж - вищий навчальний заклад І рівня акредитації

Історія

У 1920-х роках у Радянському Союзі почався бурхливий індустріальний розвиток Донбасу, як основи радянської економіки. Зростання промисловості та великий приплив населення зумовили необхідність швидкої розбудови соціальної сфери, перед усім системи охорони здоров’я. Збільшення кількості лікарень та інших лікувальних установ вимагало збільшення чисельності кваліфікованого медичного персоналу, як лікарів, так і середніх медпрацівників. Їх не вистачало в країні взагалі, і тоді в Донбасі вирішили готувати такі кадри самостійно. 1930 рік став у нашій щойно створеній Донецькій (тоді Сталінській) області роком заснування і медичного технікуму, і медичного інституту.

6 січня 1930 року на Президії Сталінського окружного виконкому було ухвалено визначне для нас рішення: "Про відчинення Медтехнікуму Донбасівського значення для забезпечення лікувальних установ середнім медперсоналом". Він розташовувався тоді за адресою: Перша лінія (зараз вул. Артема), 15.

Перший випуск фельдшерів і акушерок відбувся 8 лютого 1933 року за прискореним, як і планувалося, курсом навчання, подалі термін навчання тривав три роки. Протягом 10 довоєнних років, технікум готував також медичних сестер, санітарних інспекторів, інспекторів з охорони материнства та дитинства (ОХМАДИТ), зубних лікарів. Напередодні війни технікум було перейменовано у фельдшерсько-акушерську школу.

Від училища до коледжу

1991 рік був переломним не лише в історії України, яка стала незалежною, а і в історії нашого навчального закладу.

У жовтні 1991 року естафету керівництва училищем прийняв Олег Вікторович Швидкий. Ось уже 19-й рік Олег Вікторович успішно здійснює керівництво колективом. На цій посаді найповніше розкрилися його професійні та організаторські здібності.

Вимогою того часу стала необхідність реформування системи охорони здоров’я, медичної освіти, зокрема підготовки медичних сестер. Метою його є перетворення медичної сестри із залежної від лікаря фігури в самостійну одиницю лікувального процесу. Для цього необхідно перейти від медичної моделі підготовки медичних сестер до медсестринської.

О. В. Швидкий був одним із ініціаторів реформування підготовки медичних сестер. Надалі це дозволить готувати медичну сестру-фахівця – організатора і лідера сестринської справи, медичну сестру загальної практики, яка буде здатна кваліфіковано надавати допомогу хворим вдома, здійснювати наукову роботу з проблем медсестринства.

У 1998 р. він брав участь в українсько-канадському проекті "Партнери в охороні здоров’я". Це дало змогу вивчити особливості світової ступеневої медсестринської освіти та почати втілювати її в життя. Під його керівництвом поглибилися міжнародні зв’язки та співробітництво нашого училища. Налагоджені зв’язки з Шефілдським коледжем (Великобританія) і коледжем ім. Грента Мак Юєна провінції Альберта (Канада). Закономірним результатом ґрунтовних наукових досліджень Олега Вікторовича стало здобуття їм ступеня кандидата медичних наук.

На сьогодні керівництву коледжу вдалося мобілізувати колектив педагогів та співробітників для більш результативної та творчої роботи на теренах подальшого реформування медичної освіти у світлі Болонського процесу. В навчальний процес впроваджено модульно-рейтингову систему навчання, яка дає змогу апробувати нові психолого-педагогічні та методичні досягнення, дозволяє об’єктивувати контроль знань студентів та використовувати в процесі підготовки медичних кадрів комп’ютерні та кейс-технології.

За останні роки значно змінилася суть навчального процесу, повністю обновився як зовнішній, так і внутрішній вигляд навчального закладу.

З 1993 р. відбувається перебудова приміщень головного навчального корпусу та реконструкція у другий навчальний корпус гуртожитку № 1. У 2003 році було збудовано перехід між цими корпусами, завдяки чому стало не лише зручніше працювати викладачам і студентам, а ще і вдалося створити єдиний навчальний простір.

У результаті училище поповнилося новими сучасними кабінетами з найновішим обладнанням, медичним устаткуванням, зручними та красивими меблями. Найкращими з них є кабінети терапевтичного циклу та сестринської справи – лекційні аудиторії, кабінети доклінічної практики, маніпуляційна.

Для якісної підготовки акушерок обладнано пологовий зал, на хірургічному циклі – операційний блок. Для відпрацювання практичних навичок з усіх клінічних дисциплін обладнано два медичних тренажерних кабінети. Про ефективність їхньої роботи свідчить той факт, що сюди приходять удосконалювати свої навички не лише студенти, а і випускники різних років.

Обладнано новою технікою комп’ютерний клас, який поєднано з міжнародною мережею "Internet", в процесі оформлення кабінет "Діагностики якості знань студентів" для комп’ютерного тестового контролю.

Естетично оформлені та устатковані сучасною технікою зал засідань, актовий зал, переобладнано бібліотеку і читальний зал, спортивний тренажерний зал, буфет. У 2004 році створено новий сучасний адміністративний комплекс.

Підсумком такої напруженої, плідної праці всього колективу стало закономірне та заслужене рішення про реорганізацію Донецького базового медичного училища в медичний коледж. Воно було ухвалено на сесії Донецької обласної ради 28 грудня 2004 р.

Така висока оцінка нашої праці радує та надихає викладачів та студентів на нові звершення, зобов’язує нас докладати усі зусилля, щоб підвищити якісний рівень підготовки молодших медичних спеціалістів для практичної охорони здоров’я.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 02.10.2014