Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Донецьке музичне училище (062) 305-37-57, 305-47-54
м. Донецьк, вул. Рози Люксембург 23  (карта)
http://donmuzon.com

Донецьке музичне училище

Донецьке музичне училище є одним з найстаріших навчальних закладів Східного регіону

Історія

Донецьке музичне училище засноване постановою ІІ з’їзду Донецької обласної ради у 1935 році, воно стало горнилом підготовки висококваліфікованих виконавських та педагогічних кадрів для професійних музичних колективів та шкіл естетичного виховання Донеччини.

За 75 років існування Донецького музичного училища було підготовлено близько 5,5 тисяч фахівців зі спеціалізацій "Музичне мистецтво естради", "Народні інструменти", "Оркестрові духові та ударні інструменти", "Оркестрові струнні інструменти", "Спів", "Теорія музики", "Фортепіано", "Хорове диригування".

Перспективи працевлаштування після закінчення Донецького музичного училища

Випускники Донецького музичного училища залежно від спеціалізації отримують такі кваліфікації: викладач музики, артист оркестру, ансамблю, артист хору, керівник хору, концертмейстер та ін.

Ці кваліфікації дають змогу працювати відразу після закінчення училища у таких організаціях, як: загальноосвітні школи, школи мистецтв, дитячі музичні школи, палаци культури, хор та оркестр оперного театру, симфонічний оркестр філармонії тощо.

Перспективи навчання після закінчення Донецького музичного училища

Випускники Донецького музичного училища мають можливість продовжувати навчання у різноманітних мистецьких вищих навчальних закладах, як от:

 • Донецька державна академія ім. С. С. Прокоф’єва,
 • Київський інститут музики ім. Р. М. Глієра,
 • Київський національний університет культури і мистецтв,
 • Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського,
 • Харківський державний університет мистецтв ім. І. П. Котляревського,
 • Львівська національна академія мистецтв,
 • Одеська державна музична академія ім. А. В. Нежданової та ін.

Деякі студенти ДМУ, отримавши ґрунтовні знання із загальноосвітніх дисциплін, продовжують навчання за іншими фаховими напрямками: педагогіка, філологія, історія та ін.

Інформаційні ресурси Донецького музичного училища

Бібліотека Донецького музичного училища функціонує з 1935 року – року заснування самого училища. На сьогодні її фонди налічують близько 13 тисяч примірників книг і нотних видань. Це довідкова та методична література з елементарної теорії музики, сольфеджіо, гармонії, поліфонії, хорового диригування, вокального виконавства, української та всесвітньої музикознавчої літератури.

Нотні видання класифіковано за дисциплінами, що викладаються в училищі: фортепіано, струнні (скрипка, альт, віолончель, контрабас), духові (флейта, гобой, кларнет, труба, саксофон, фагот, тромбон), народні (гітара, домра, балалайка, баян), ударні інструменти, музичне мистецтво естради.

Широко представлений і список композиторів – від класиків національної та зарубіжної музики до сучасників.

Великим попитом у студентів та викладачів користується унікальна для нашого часу колекція клавірів опер та балетів.

Послугами бібліотеки щорічно користуються більше 500 читачів. У їхнє користування надано також читальний зал, в якому можна не тільки підготуватися до занять, але й ознайомитися з тематичними виставками.

Сподіваємося, що знайомство з ресурсами і послугами бібліотеки буде приємним і корисним для всіх бажаючих навчатися в нашому музичному училищі.

Медіатека Донецького музичного училища містить усі необхідні матеріали для якісної підготовки студентів до спеціальних та музично теоретичних дисциплін.

Можливості для самопідготовки студентів

У Донецькому музичному училищі досить широкі можливості для самостійної підготовки студентів до фахових дисциплін. Наш заклад відчиняє свої двері о 7 ранку і вже з цього часу можна брати на вахті ключі від класів для занять. У кожній аудиторії є фортепіано, що приємно здивує піаністів, а інші студенти зможуть підготуватися до занять не лише зі спеціальності, але і з гармонії та сольфеджіо.

За кожним відділом закріплено ряд класів, які першочергово надаються викладачам і студентам саме цього відділу:

 • відділ спеціального фортепіано – 7 аудиторій;
 • відділ загального фортепіано – 4 аудиторії;
 • відділ теорії музики – 10 аудиторій;
 • відділ струнних інструментів – 3 аудиторії;
 • відділ народних інструментів – 6 аудиторій;
 • відділ духових інструментів – 5 аудиторій;
 • відділ класичного співу – 3 аудиторії;
 • естрадний відділ – 4 аудиторії;
 • відділ хорового диригування – 4 аудиторії;
 • відділ загальноосвітніх дисциплін – 4 аудиторії.

Зазвичай групові заняття закінчуються не пізніше 18-ї години, тому з цього часу лекційні аудиторії також надаються в розпорядження студентів. Ввечері звідусіль долинає музика аж до закриття училища о 20.00.

Такий самий графік поширюється і на суботу. Але треба враховувати, що цього дня в училищі проводяться заняття школи-практики, тому деякі аудиторії теоретичного та хорового відділу можуть бути зайнятими. У неділю училище зачинене.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 02.10.2014