Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Донецький технікум ЛНАУ (06278) 2-23-39
Донецька обл., Мар'їнський р-н, м. Красногорівка, вул. Нахімова 2-а  (карта)
http://www.lnau.lg.ua

Донецький технікум ЛНАУ

Донецький технікум ЛНАУ є центром підготовки спеціалістів сільського господарства, центром культури і освіти в регіоні

Історія

Донецький технікум ЛНАУ розташований у мальовничому місці на околиці міста Красногорівки. Історія технікуму починається з жовтня 1927 року, коли з села Великі Каракуби Старобешівського району в село Красногорівку Мар’їнського району була переведена сільськогосподарська профшкола з трирічним терміном навчання. Спочатку вона називалась Сталінська окружна сільськогосподарська школа рільництва народного Комісаріату просвіти УРСР. Школа розмістилася в будинку поміщика і депутата Державної Думи Петра Каменського.

Восени 1927 р. у профшколі було 46 студентів, 8 викладачів, 2 кабінети: хімії та рослинництва, 150 га землі, 4 пари коней, 2 воли, учбове приміщення з 7 аудиторій. Керівником профшколи став Шость Микола Самсонович.

З 1930 року школа стала підпорядкуватись "Укрмолоко-тресту". Директором школи став Гарбер Василь Іванович.

У 1931 році школу реорганізовано в Красногорівський зоотехнікум, а в 1933 році з ним з’єднався Маріупольський зоотехнікум. Директором зоотехнікуму став Мацкевич Володимир Володимирович – в майбутньому міністр сільського господарства СРСР. Разом з ним працював також в майбутньому міністр сільського господарства УРСР Співак Іван Сидорович.

У 1944 році зоотехнічний технікум Наркомату рільництва УРСР отримав назву Донецький сільськогосподарський технікум міністерства радгоспів УРСР.

У 1964 році технікум було реорганізовано в радгосп-технікум. З приєднанням у 1974 році радгоспу "Красногорівський" Донецький радгосп-технікум зайняв чинне місце в підготовці кадрів для сільського господарства.

У 1998 році згідно з наказом Міністерства агропромислового комплексу України Донецький радгосп-технікум перейменовано в Донецький державний аграрний технікум.

25 жовтня 2001 року Донецький державний аграрний технікум відповідно до рішення Державної акредитаційної комісії визнано акредитованим за статусом вищого навчального закладу.

На підставі рішення Міністерства аграрної політики України від 21.06. 2007 року наказом ректора ЛНАУ від 10.09. 2007 року технікуму надано статус ВП "Донецький технікум Луганського національного аграрного університету".

Загальна інформація

Донецький технікум ЛНАУ є центром підготовки спеціалістів сільського господарства, центром культури і освіти в регіоні. З часу заснування навчального закладу сільське господарство отримало більш 18 тисяч спеціалістів. Праця багатьох випускників технікуму відзначена державними нагородами і відзнаками.

На сьогоднішній день навчально-виробнича база технікуму становить:

 • землі 650 га;
 • 3 навчальні корпуси;
 • ветеринарна клініка;
 • парк сільськогосподарської техніки;
 • науково-дослідницьке поле;
 • колекційні ділянки;
 • спортивний комплекс (2 спортзали, тренажерний зал, стадіон);
 • бібліотека, читальний зал;
 • їдальня.

Студенти технікуму отримують навички практичної роботи на ветеринарній клініці, у навчально-виробничому господарстві та навчально-виробничій фермі, матеріальна база яких забезпечує якісне проведення практичних занять, навчальних та виробничих практик.

Навчальний і виховний процес в технікумі забезпечують 38 викладачів, 10 працівників адміністративного персоналу, 1 вихователь, 1 комендант, 5 лаборантів та інші працівники.

7 викладачів технікуму мають педагогічне звання викладач-методист, 17 викладачів мають вищу кваліфікаційну категорію.

Викладачі технікуму володіють сучасними інноваційними технологіями проведення навчальних занять. З кожної дисципліни розроблено комплекс методичного забезпечення. Впроваджуються комп’ютерні технології навчання, елементи дистанційного навчання.

Підготовка фахівців ведеться відповідно до державних стандартів за спеціальностями:

 • Ветеринарна медицина;
 • Виробництво і переробка продукції рослинництва;
 • Виробництво і переробка продукції тваринництва;
 • Організація виробництва.

Відповідно до навчального плану студенти отримують робітничі професії:

 • Оператор із штучного осіменіння тварин та птиці;
 • Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва категорії "А";
 • Озеленювач;
 • Оператор комп’ютерного набору.

Велика кількість випускників технікуму займаються науковою працею, працюють керівниками різних рівнів, громадською роботою.

Викладачі технікуму мають власні методичні розробки, які відзначені в республіканському НМЦ та впроваджуються в навчальний процес технікуму.

За роки існування в технікумі склалися багаті традиції, які зберігаються і передаються наступним поколінням. Це святкові концерти, молодіжні фестивалі, КВК, вечори відпочинку, вечорниці. Традиційними стали мистецькі конкурси між відділеннями, "Козацькі розваги", "Нумо, дівчата!", "Я найкраща", "Карооке". З першокурсниками проводиться "Посвята в студенти".

Бібліотека має понад 100 тисяч примірників підручників, посібників, художньої літератури, довідкових видань. Читальний зал бібліотеки має 70 місць.

До послуг студентів спортивний комплекс, робота якого спрямована на загартування молоді, на її фізичний розвиток. У технікумі підготовлено 6 майстрів спорту, 93 кандидати у майстри спорту, 746 спортсменів І розряду, 2187 – ІІ розряду, 10920 – ІІІ розряду.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014