Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Старобільський технікум ЛНАУ (06461)9-51-82
Луганська обл., Старобільський р-н, с. Веселе, вул. Леніна 8  (карта)
http://stblnau.at.ua

Старобільський технікум ЛНАУ

Старобільський технікум ЛНАУ - один з найстаріших аграрних навчальних закладів

Історія

Історія Старобільського технікуму розпочинається в далекому 1892 році відкриттям ремісничо-механічного училища, яке давало робочі професії слюсаря, токаря, столяра, коваля.

Відтоді багато чого змінилось, не один раз учбовий заклад був реорганізований з метою подальшого удосконалення підготовки спеціалістів сільського господарства. В 1929 році профтехшкола перетворена в індустріальний технікум, а в 1931 році він став технікумом механізації сільського господарства з чотирирічним строком навчання.

Після війни необхідно було відроджувати зруйновану країну, і в 1948 р. в Старобільську з’явилась школа керівних кадрів колгоспів, яку в 1956 році ліквідували і був утворений шляхом з’єднання останньої з технікумом механізації – Старобільський сільськогосподарський технікум.

Питання забезпечення та підвищення якості підготовки фахівців є одним з найактуальніших всієї системи освіти держави. З цією метою в 1964 році на базі елітно насіннєвого господарства № 123 і Старобільського сільськогосподарського технікуму був створений по суті новий навчальний заклад – Старобільський радгосп-технікум, директором якого з 1968 по 1996 рр. працював І. А. Півень, за цей період під його керівництвом удосконалювалась матеріальна база, змінилась географія розташування, створена нова учбова база, побудований студентський учбовий комплекс, головний і лабораторний корпуси, гуртожитки, стадіон та інші об’єкти.

В 1998 році радгосп-технікум реорганізовано у Старобільський державний аграрний технікум і елітнасінгосп "Роздольне".

У 2005 році Старобільський аграрний технікум увійшов до складу Луганського національного університету, що сприяє подальшому удосконаленню навчального і виховного процесів. Якщо перший випуск 1897 року налічував 17 учнів, то тепер в технікумі понад 200 студентів кожного року здобувають спеціальності техніка-механіка, фельдшера ветеринарної медицини, організатора виробництва, технолога по виробництву і переробки продукції тваринництва, агротехніка.

За роки свого існування технікумом підготовлено більше 22 тисяч кваліфікованих спеціалістів для агропромислового комплексу України.

З 2007 року очолює технікум його випускник, кандидат економічних наук Гаркавий Анатолій Іванович, який завдяки досвідченості і компетентності разом з педколективом вирішує завдання удосконалення підготовки фахівців сільського господарства в умовах ринкової економіки.

Загальна інформація

Сьогодні Старобільський технікум - це сучасний навчальний заклад, де здобувають освіту понад 890 студентів на денній та заочній формах навчання. Технікум готує фахівців для аграрного сектору економіки за спеціальностями:

  • "Виробництво і переробка продукції рослинництва";
  • "Виробництво і переробка продукції тваринництва"
  • "Ветеринарна медицина";
  • "Організація виробництва";
  • "Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва".

Навчальний процес в технікумі здійснює колектив однодумців, до складу якого входить 75 викладачів. 45 з них мають вищу та

І кваліфікаційну категорію, звання "викладач-методист" мають - 10.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 27.11.2014