Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Єнакієвський металургійний технікум (06252) 2-32-78, 2-26-63
Донецька обл., м. Єнакієве, пр. 50 років Жовтня 40  (карта)
http://metex.pp.ua

Єнакієвський металургійний технікум

Єнакієвський металургійний технікум - вищий навчальний заклад І-ІІ рівня акредитації

Історія

Сучасне Єнакієве нічим не нагадує похмуре скопище убогих бараків, просочених запахом сірки і залізного чаду, яким воно було до революції. Зараз наше місто є одним з промислових центрів Донбасу. Наші заводи і шахти славляться своєю продуктивністю не тільки на Україні, але і у всьому світі.

Ще в 1721 р. Григорій Капустін відкрив величезні поклади кам'яного вугілля в Донбасі і довів її придатність у ковальському та залізничних виробництвах, але члени вищого гірничого управління скомпрометували й заморозили починання Капустіна. "Завдяки" цьому майже півтора століття російські заводи продовжували працювати на деревному вугіллі. Але в 1858 р. на річці Садки, біля селища Корсунь Бахмутовского повіту, починається будівництво досвідченого казенного заводу.

Незабаром на будівельному майданчику з'явився і робітничий народ - приписні селяни з найближчих заводів, а також прийшлі люди. Всього на заводі працювало 137 чоловік. Зараз на металургійному заводі працюють тисячі робітників. Серед них наші мами, тата, брати, сусіди... Життя більшості цих людей тісно пов'язана з металургійним справою, яка є не тільки заробітком грошей, а й улюбленим заняттям. Вони то і є міцним "фундаментом" безперебійної та якісної роботи ЄМЗ. Коли то ці люди ходили до школи, сиділи за партами і не здогадувалися як складеться їх життя, що буде початком їхньої кар'єри.

Строкатими, галасливими потоками ось уже протягом 80 років поспішають до нього зовсім ще юні хлопці і дівчата. Вони поспішають назустріч новому витку своєї молодого життя. І цей новий етап-навчання в стінах поки ще незнайомого, таємничого, але непереборно вабить новиною технікуму.

За чотири роки хлопці вчаться не тільки поняттями "доменна піч", "резистори і діоди", а й вмінню спілкуватися, висловлювати свою точку зору, правильно висловлювати свої думки, Спочатку технікум може "налякати" своїми довгими коридорами, кількістю кабінетів і строгістю викладачів, але незабаром ці коридори та кабінети здаються майже рідними, а викладачі швидше справедливими, ніж строгими.

А починалося все з вересня 1929 Технікум був створений на базі профтехшколи при металургійному заводі. Йшли роки. Змінювалося час. Одне за одним чергувалися покоління викладачів і студентів, розширювалася територія технікуму, поліпшувалася технічна база, збільшилася кількість спеціальностей. На сьогоднішній день ми маємо такі: доменщики, сталевари, прокатники, механіки, електрики, автоматники і остання - програмісти, була відкрита зовсім недавно.

В даний час, в технікумі діє денна та заочна форма навчання. Денна включає в себе відділення загальноосвітньої підготовки і програмної інженерії (завідуюча відділенням І. В. Арчакова), механіко - металургійне відділення (завідуюча Ж. В. Немітько), відділення автоматизації та комп'ютерних технологій (завідувач В. С. Ілющенко).

За 80 років складною, часом навіть нестерпно важким, але від цього не менш цікавою та захоплюючою історії, технікум виховав близько 35 тисяч справжніх фахівців своєї справи. Неоціненний внесок у кузню кадрів на протязі багатьох років вносять викладачі технікуму.

План заходів щодо залучення до навчального процесу фахівців провідних компаній у сфері інформаційних технологій

 • Створення на базі Єнакієвського металургійного технікуму разом зі спеціалістами обчислювального центру Єнакієвського металургійного заводу центра з підготовки молодих спеціалістів в ІТ-сфері.
 • Залучення спеціалістів з комп’ютерної техніки, веб дизайну, розробки прикладних програм для проведення тестів з митою виявлення схильності студентів до різних напрямків IT-сфері.
 • Вибір ключових компетенцій до варіативної частини ОКХ за участю представників ІО ЦДК ОУ.
 • Узгодження з представниками обчислювального центру Єнакієвського металургійного заводу вибіркової частини навчального плану щодо складу змісту програм навчальних практик, та лекційного матеріалу викладачів.
 • Залучення до формування тематики курсових проектів та їх виконання провідних спеціалістів ЄМЗ. Запрошення представників різних IT-сфер до участі у роботі комісій по захисту звітів з практики та проведення державної атестації.
 • Розробка студентами проектів, для підприємства що мають зв’язок з ІТ-сферою.
 • Залучення спеціалістів з обчислювальних центрів підприємств міста до розробки тестових завдань для студентів спеціальність 5.05010301 з метою комплексної оцінки якості освітнього процесу в навчальному закладі.
 • Залучення спеціалістів з підприємств міста для надання консультацій студентам спеціальності 5.05010301 по виконанню курсових завдань.
 • Організація клопотання про організацію курсів з підвищення кваліфікації педагогічних працівників на базі обчислювальних центрів Єнакієвського металургійного заводу та ІО ЦДК ОУ.
 • Залучення підприємств міста до оновлення матеріальної бази навчального закладу.
 • Запрошення представників Єнакієвського металургійного заводу до участі у роботі педагогічних рад.
 • Організація переддипломної практики студентів на підприємствах що мають зв’язок з IT-сферою з гарантованим зарахуванням у штат підприємства.

Структурні підрозділи

Відділення: загальноосвітньої підготовки, механіко-металургійне, автоматизації та комп’ютерних технологій, заочне.

Матеріально-технічна база

Матеріально-технічна база технікуму включає:

 • навчальні кабінети,
 • лабораторії,
 • комп’ютерні класи,
 • майстерні,
 • бібліотека,
 • читальна зала,
 • спортивні зали,
 • тренажерний клас для атлетичних занять.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014