Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.
![]() |
(0564) 28-31-88, 29-55-69 Дніпропетровська обл., м. Кривий Рiг, вул. К. Маркса 66 (карта) http://vlstm.tripod.com/upoltech |
Український політехнічний технікум
Український політехнічний технікум - вищий навчальний заклад І рівня акредитації
У вересні 1929 року під назвою Криворізький залізорудний технікум розпочав підготовку спеціалістів. Це був перший учбовий заклад такого типу в нашому місті та і на Україні в цілому, оскільки тієї пори тільки почала розвиватися гірничорудна промисловість. У витоків створення матеріально-технічної бази технікуму, формування педагогічних кадрів та методичної забезпеченості стояв Кузниченко В. Г, який проробив по 1931 рік. Наступними директорами технікуму в різні часи були: Цюцюра А. К. (1931-1932), Беспалько М. С. (1932-1934), Журавльов П. В. (1934-1937), Портной М. Ю. (1937-1938), Федоров К. Ф, (1938-1940), Корогод В. М. (1940-1945), Пашков П. С. (1945-1966), Падалко В. С.
(1966-1978), Швець М. і. (1978-1980). З 1980 року і по цей час Мироненко В. М.
У 1931 році технікум перейменований в Криворізький гірничорудний технікум. У грізні роки Великої Вітчизняної технікум був евакуйований на Урал в місто Нижній Тагіл, де влився в Нижньо-Тагільський металургійний технікум як окреме учбове відділення. З лютого 1944 року технікум проводжує підготовку спеціалістів у рідному місті. Відбудовувався технікум під керівництвом директора Пашкова Павла Семеновича в основному руками педколективу і студентів.
У 1955 технікум реорганізовується в Криворізький гірничо-металургійний, у 1961 - Криворізький технікум рудникової автоматики, у 1988 - Український заочний політехнічний технікум, а у 1999 році - Український політехнічний технікум
Український політехнічний технікум (УПТ) - один з найбільш спеціалізованих учбових закладів України, де працюючі громадяни без відриву від виробництва можуть здобути необхідні знання і кваліфікацію.
Це вищий навчальний заклад 1-го рівня акредитації по підготовці молодших спеціалістів:
- гірничих технологів,
- гірничих електромеханіків,
- технологів машинобудування,
- механіків по монтажу і ремонту обладнання,
- техніків-електриків,
- економістів з планування.
Підготовка ведеться з семи спеціальностей:
- Технологія підземної розробки родовищ корисних копалин;
- Технологія відкритої розробки родовищ корисних копалин;
- Обробка матеріалів на верстатах та автоматичних лініях;
- Обслуговування та ремонт обладнання металургійних підприємств;
- Монтаж та експлуатація електрообладнання підприємств та цивільних споруд;
- Експлуатація та ремонт гірничого електромеханічного обладнання і автоматичних пристроїв;
- Економіка підприємства.
Функціонує два відділення:
- гірничо-електромеханічне
- машинобудівне.
Учбовий процес здійснює висококваліфікований склад викладачів з довголітнім досвідом проведення учбової, методичної та виховної роботи.
Учбово-матеріальна база відповідає сучасним вимогам і забезпечує високоякісну підготовку спеціалістів для найважливіших галузей промисловості. В технікумі створено 60 кабінетів та лабораторій, обладнаних сучасною електронно-обчислювальною технікою, персональними комп'ютерами і калькуляторами, теле- і кінокадровою апаратурою і іншими технічними засобами навчання.
В лабораторіях спеціального циклу є сучасні машини, верстати, прибори і пристрої.
В період навчання студенти користуються учбово-довідковою літературою бібліотеки технікуму з фондом 79685 екземплярів технічної, довідкової, учбової і художньої літератури.
Технікум має два гуртожитки на 360 місць, розташовані поруч з технікумом і забезпечені, крім спальних кімнат, побутовими приміщеннями, бібліотечною філією, кімнатами відпочинку і підготовки учбових занять.
У вільний від учбових занять час, для зменшення розумового навантаження, студенти мають змогу відвідувати спортивну залу, оснащену сучасними тренажерами і іншим спортивним знаряддям.
В учбовому корпусі технікуму працює їдальня "Старий двір", де студенти можуть не тільки поїсти, а й відпочити на дискотеці.
У 1988 році в технікумі створено музей. В музеї можна ознайомитися з історією технікуму за сімдесят років його існування, переглянути експонати.
За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014