Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Український політехнічний технікум (0564) 28-31-88, 29-55-69
Дніпропетровська обл., м. Кривий Рiг, вул. К. Маркса 66  (карта)
http://vlstm.tripod.com/upoltech

Український політехнічний технікум

Український політехнічний технікум - вищий навчальний заклад І рівня акредитації

Історія

У вересні 1929 року під назвою Криворізький залізорудний технікум розпочав підготовку спеціалістів. Це був перший учбовий заклад такого типу в нашому місті та і на Україні в цілому, оскільки тієї пори тільки почала розвиватися гірничорудна промисловість. У витоків створення матеріально-технічної бази технікуму, формування педагогічних кадрів та методичної забезпеченості стояв Кузниченко В. Г, який проробив по 1931 рік. Наступними директорами технікуму в різні часи були: Цюцюра А. К. (1931-1932), Беспалько М. С. (1932-1934), Журавльов П. В. (1934-1937), Портной М. Ю. (1937-1938), Федоров К. Ф, (1938-1940), Корогод В. М. (1940-1945), Пашков П. С. (1945-1966), Падалко В. С.

(1966-1978), Швець М. і. (1978-1980). З 1980 року і по цей час Мироненко В. М.

У 1931 році технікум перейменований в Криворізький гірничорудний технікум. У грізні роки Великої Вітчизняної технікум був евакуйований на Урал в місто Нижній Тагіл, де влився в Нижньо-Тагільський металургійний технікум як окреме учбове відділення. З лютого 1944 року технікум проводжує підготовку спеціалістів у рідному місті. Відбудовувався технікум під керівництвом директора Пашкова Павла Семеновича в основному руками педколективу і студентів.

У 1955 технікум реорганізовується в Криворізький гірничо-металургійний, у 1961 - Криворізький технікум рудникової автоматики, у 1988 - Український заочний політехнічний технікум, а у 1999 році - Український політехнічний технікум

Забезпечення навчального процесу

Український політехнічний технікум (УПТ) - один з найбільш спеціалізованих учбових закладів України, де працюючі громадяни без відриву від виробництва можуть здобути необхідні знання і кваліфікацію.

Це вищий навчальний заклад 1-го рівня акредитації по підготовці молодших спеціалістів:

 • гірничих технологів,
 • гірничих електромеханіків,
 • технологів машинобудування,
 • механіків по монтажу і ремонту обладнання,
 • техніків-електриків,
 • економістів з планування.

Підготовка ведеться з семи спеціальностей:

 • Технологія підземної розробки родовищ корисних копалин;
 • Технологія відкритої розробки родовищ корисних копалин;
 • Обробка матеріалів на верстатах та автоматичних лініях;
 • Обслуговування та ремонт обладнання металургійних підприємств;
 • Монтаж та експлуатація електрообладнання підприємств та цивільних споруд;
 • Експлуатація та ремонт гірничого електромеханічного обладнання і автоматичних пристроїв;
 • Економіка підприємства.

Функціонує два відділення:

 • гірничо-електромеханічне
 • машинобудівне.

Учбовий процес здійснює висококваліфікований склад викладачів з довголітнім досвідом проведення учбової, методичної та виховної роботи.

Учбово-матеріальна база відповідає сучасним вимогам і забезпечує високоякісну підготовку спеціалістів для найважливіших галузей промисловості. В технікумі створено 60 кабінетів та лабораторій, обладнаних сучасною електронно-обчислювальною технікою, персональними комп'ютерами і калькуляторами, теле- і кінокадровою апаратурою і іншими технічними засобами навчання.

В лабораторіях спеціального циклу є сучасні машини, верстати, прибори і пристрої.

В період навчання студенти користуються учбово-довідковою літературою бібліотеки технікуму з фондом 79685 екземплярів технічної, довідкової, учбової і художньої літератури.

Відпочинок

Технікум має два гуртожитки на 360 місць, розташовані поруч з технікумом і забезпечені, крім спальних кімнат, побутовими приміщеннями, бібліотечною філією, кімнатами відпочинку і підготовки учбових занять.

У вільний від учбових занять час, для зменшення розумового навантаження, студенти мають змогу відвідувати спортивну залу, оснащену сучасними тренажерами і іншим спортивним знаряддям.

В учбовому корпусі технікуму працює їдальня "Старий двір", де студенти можуть не тільки поїсти, а й відпочити на дискотеці.

У 1988 році в технікумі створено музей. В музеї можна ознайомитися з історією технікуму за сімдесят років його існування, переглянути експонати.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014