Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Жовтоводський промисловий коледж ДНУ (05652) 2-74-26
Дніпропетровська обл., м. Жовті Води, вул. Петровського 35  (карта)
http://www.dnu.dp.ua/view/gptdnu

Жовтоводський промисловий коледж ДНУ

Жовтоводський промисловий коледж ДНУ - вищий навчальний заклад І рівня акредитації

Історична довідка

Коледж був заснований у 1954 році згідно з наказом №692 Міністерства середнього машинобудування СРСР як вечірній гірничий технікум і мав назву – філія Середньоазіатського політехнікуму.

У 1965 році відповідно до наказу №88 Міністерства середнього машино-будування СРСР технікум було перейменовано в Дніпропетровський політехнікум УРСР.

У 1978 році за відповідним наказом галузевого Міністерства технікум дістав назву - Жовтоводський промисловий технікум.

У 1971 році технікум здійснює перший набір на денне відділення і одночасно відбуваються зміни профілю підготовки фахівців, відкриваються нові спеціальності. У 2002 році було відкрите заочне відділення.

З 1954 по 1991 рік технікум знаходився у підпорядкуванні Міністерства середнього машинобудування СРСР.

У 1991 році Жовтоводський промисловий технікум передано Міністерству освіти і науки України.

У 1997 році згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №526 від 29.05. 97 р. "Про вдосконалення мережі вищих та професійно-технічних навчальних закладів" та наказом Міністерства освіти і науки України №218 від 20.06. 1997 р. "Про реформування мережі вищих навчальних закладів, підпорядкованих Міністерству освіти" технікум увійшов до складу Дніпропетровського національного університету і має назву: Жовтоводський промисловий технікум Дніпропетровського національного університету.

За 54 роки своєї діяльності Жовтоводський промисловий технікум ДНУ підготував 6857 спеціалістів за 13 напрямами. Серед випускників технікуму Герой Соціалістичної праці Книш М. С., кавалери орденів Трудового Червоного Прапора і Знака Пошани, кандидат технічних наук Яценко Є. І., провідні конструктори, заслужені будівельники, викладачі вузів і успішні бізнесмени – це чисельна армія висококваліфікованих спеціалістів, чесних і порядних громадян, які працюють на підприємствах міста Жовті Води і складають добру славу навчальному закладу.

У 2008 році відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 15.12. 2008 р. № 1/11-6313 та наказу Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара від 26.12. 2008 р. № 945 Жовтоводський промисловий технікум Дніпропетровського національного університету перейменовано у Жовтоводський промисловий коледж Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара.

Коледж є вищим навчальним закладом I - го рівня акредитації державної форми власності.

За 55 років своєї діяльності Жовтоводський промисловий коледж ДНУ підготував 6857 спеціалістів за 13 напрямами. Серед випускників коледжу Герой Соціалістичної праці Книш М. С., кавалери орденів Трудового Червоного Прапора і Знака Пошани, кандидат технічних наук Яценко Є. І., провідні конструктори, заслужені будівельники, викладачі вузів і успішні бізнесмени – це чисельна армія висококваліфікованих спеціалістів, чесних і порядних громадян, які працюють на підприємствах міста Жовті Води і складають добру славу навчальному закладу.

Матеріальна база

 • Площа земельної ділянки – 1,644 га;
 • Кількість навчальних корпусів – 2;
 • Загальна площа навчальних корпусів – 7686 м2: аудиторій – 25, лабораторій – 14, бібліотека – 1 з читальною залою – на 60 посадкових місць, фонд бібліотеки – близько 70 тис. екземплярів, кількість комп’ютерних класів – 2, спортивна та тренажерна зали, актова та кінозали, майстерні – 3.
 • Кількість гуртожитків - 1, загальна площа - 2317 м2, кількість місць – 216.

Кадрове забезпечення навчального процесу

 • Загальна кількість викладачів – 41 чол. (28 штатні, 13 сумісники)
 • Кваліфікаційний склад викладачів:
 • Старші викладачі – 2
 • Викладачі вищої категорії – 21
 • Спеціалісти І кваліфікаційної категорії – 8
 • Спеціалісти ІІ кваліфікаційної категорії – 4
 • Спеціалісти – 6

Професійна підготовка

Практичну початкову підготовку студенти проходять в майстернях коледжу. Професійну практичну підготовку студенти отримують на підприємствах міста відповідно укладених договорів.

Протягом останніх років відсоток працевлаштування випускників коледжу, які навчались за державним замовленням становить 70 – 72%. Найбільшим попитом на ринку праці користуються випускники спеціальностей "Обробка матеріалів на верстатах та автоматичних лініях" та "Монтаж та експлуатація електроустаткування підприємств".

Випускники коледжу успішно працюють на ДП "Східний ГЗК", ТзОВ "Восток-Руда", ТзОВ "Техномаш", ЗАТ "Підприємство з експлуатації електричних мереж", "Центральна енергетична компанія". Більшість випускників коледжу при цьому успішно продовжують навчання на заочних відділеннях ВНЗ ІІІ – ІV рівня акредитації за обраним фахом.

№ п/п

Бази практик

Спеціальності

Термін договору

1

Державне підприємство "Східний гірничо-збагачувальний комбінат"

ОМВ, МЕЕП, БЕБС, ЕП

1 рік

2

ТзОВ "Восток-Руда"

МЕЕП, ЕП

1 рік

3

ТзОВ "Технологічні машини та системи"

ОМВ, МЕЕП, ЕП

1 рік

4

ТзОВ "Позитрон"

КВРП, ЕП

1 рік

5

ВАТ "Південний радіозавод"

КВРП, ОМВ, МЕЕП, ЕП

1 рік

6

ТзОВ "Фабрика штучного хутра"

МЕЕП, ЕП

1 рік

7

ТзОВ "Технотрон"

ОМВ, КВРП

1 рік

8

ВАТ "Електрон-Газ"

МЕЕП, ЕП

1 рік

9

КП "Жовтоводськтепломережа"

ЕП, МЕЕП

1 рік

10

КП "Жовтоводський водоканал" ДОР

ЕП, МЕЕП

1 рік

11

ПМТС "Буд сервіс"

БЕБС

1 рік

 

Співпраця з іншими навчальними закладами

Технікум співробітничає з вищими навчальними закладами І – ІІ рівня акредитації Північного регіону м. Кривого Рогу, бере участь в роботі обласних методичних об’єднань, конкурсах, олімпіадах, оглядах, має постійні ділові стосунки з Криворізьким міським базовим коледжем економіки та управління та базовим методичним кабінетом.

ЖВПТ ДНУ співпрацює з відповідними підрозділами ДНУ щодо узгодження і затвердження нормативної документації, надання звітності та отримання методичних рекомендацій, проходження викладачами стажування на кафедрах ДНУ.

Договори про співпрацю щодо подальшого навчання випускників коледжу укладено з Криворізьким державним технічним університетом, Кіровоградським державним технічним університетом, Харківським національним технічним університетом радіоелектроніки, Інститутом безперервної фахової освіти Придніпровської державної академії будівництва і архітектури, Національним гірничим університетом, Севастопольським національним університетом ядерної енергії та промисловості та іншими ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації. Випускники всіх спеціальностей вступають до цих вузів у групи зі скороченим терміном навчання.

Зі спеціальності "Економіка підприємства" навчальний заклад має зв’язки з Державним комунальним навчальним закладом "Інститут підприємництва "Стратегія"" м. Жовті Води, в якому випускники коледжу продовжують навчання по відповідній спеціальності, в т. ч. на старших курсах.

Студентське життя

В коледжі створені умови для всебічного розвитку студентів: працюють гуртки, спортивні секції, проводяться олімпіади, конкурси науково-дослідних робіт.

Створенню умов для самореалізації, розвитку талантів студентів сприяють конкурси художньої самодіяльності "Студентська весна", які коледж проводить щорічно із службою у справах молоді міськвиконкому. Неодноразово кращі студенти коледжу ставали лауреатами міського конкурсу "Крок до зірок".

В процесі засвоєння основ наук майбутні спеціалісти набувають потрібних знань, розвивають свої здібності, підвищують рівень загальної освіченості і культури. Традиційними стали тижні спеціальностей до професійних свят Дня машинобудівника, Дня енергетика, Дня працівника радіо, Дня будівельника, тиждень економічного циклу. В ході таких тижнів відбуваються різноманітні олімпіади, вікторини, конференції, конкурси професійної майстерності.

Студенти коледжу беруть участь у різноманітних спортивно-масових заходах, постійно виборюють призові місця у міських та обласних змаганнях з різних видів спорту. Протягом навчального року проводиться спартакіада з легкої атлетики, День здоров’я, змагання з волейболу, шахів, шашок, тенісу. Спортсмени коледжу щорічно виборюють призові місця на міських та обласних змаганнях. Команди з військово-прикладних видів спорту 11 років утримують першість в міських змаганнях до Дня Збройних Сил України та Дня Перемоги. Команда спортсменів коледжу щорічно визнається кращою серед навчальних закладів міста.

В системі виховної роботи коледжу велике значення має розвиток студентського самоврядування. Найвищим органом самоврядування є студентська конференція, на якій обирається Рада студентів. На засіданнях Ради студентів вирішуються всі важливі питання студентського життя, обговорюється стан успішності та відвідування занять, організація дозвілля, проведення акцій, конкурсів. Члени студентської ради та старости груп беруть участь у засіданнях стипендіальної комісії. Студентська Рада видає газету "Студентський вісник".

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014