Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Дніпропетровський політехнічний коледж (0562) 32-28-53; 31-99-09
м. Дніпропетровськ, пр. Петровського 38  (карта)
http://dpc.edu.ua

Дніпропетровський політехнічний коледж

Дніпропетровський політехнічний коледж – сучасний вищий навчальний заклад, оснащений всім необхідним для якісної підготовки фахівців

Загальні відомості про коледж

Ініціатором створення Дніпропетровського політехнічного коледжу є академік Л. В. Пісаржевський, який особисто розробив навчальні програми з ряду спеціальних предметів і в перші роки існування коледжу проводив заняття з учнями. За роки існування підготовлено майже 20тис. фахівців для народного господарства країни.

Сьогодні Дніпропетровський політехнічний коледж – сучасний вищий навчальний заклад, оснащений всім необхідним для якісної підготовки фахівців. Понад 700 студентів, які навчаються на денному і заочному відділеннях, мають можливість оволодівати знаннями в майе 70 кабінетах і лабораторіях, які розміщені в двох навчально-лабораторних корпусах, загальною площею понад 1200 кв. метрів.

В навчальному закладі працює високопрофесійний педагогічний колектив, в якому гармонійно поєднується досвід і високий професіоналізм викладачів з енергією, ініціативою і творчим пошуком педагогів. Гордістю коледжу є викладачі, які працюють в ньому довгий час.

Починаючи з 1993 року близько 60 випускників коледжу отримують щорічно можливість продовжити навчання на бюджетній основі з 2-3 курсів Українського Державного хіміко-технологічного університету, і хімічного факультету Дніпропетровського національного університету, з якими коледж уклав комплексні договори про співпрацю.

Стратегічні питання організації виховної роботи визначені і розроблені в Концептуальних засадах виховання і гуманітаризації освіти коледжу:

  • Програма соціально-психологічного моніторингу під завдання навчальної і виховної роботи.
  • Програма запровадження системи валеологічного, екологічного і фізичного виховання студентів; аспекти культури, освіти, просвіти і її практичної реалізації.
  • Програма національного виховання студентів коледжу.

Підґрунтям успішної реалізації програм є творча співпраця коледжу з визнаними науково-методичними центрами: Інститутом природокористування і екології НАН України, кафедрами соціальної психології і педагогіки Дніпропетровського національного університету, Центром функціональної діагностики і психології Дніпропетровської медичної академії та інших. Активними учасниками цих програм є студенти коледжу, які охоче працюють у молодіжній громадській екологічній організації "ЕХО", гуртках – "Соціальна психологія", "Волонтерський рух", "Екологічний моніторинг", художньої самодіяльності, театрі – КВК "Олімп", шоу – балеті "Чойс".

В коледжі працюють сім спортивних секцій. Спортивні команди є переможцями і призерами республіканських, обласних і міських змагань з волейболу (дівчата), баскетболу, футболу, гирьового спорту, легкої атлетики.

Чітке розуміння сучасних проблем, тенденцій розвитку національної освіти і виховання, творча робота колективу над їх вирішенням дозволяє з обґрунтованим оптимізмом дивитись у майбутнє нашого навчального закладу.

Коледж має гуртожиток для проживання 300 студентів. Для розвитку творчих здібностей, організації вільного часу, задоволення потреб та інтересів студентів працює Студентський клуб, в якому панує атмосфера творчості. В клубі проводяться вечори відпочинку, різноманітні конкурси, диспути, свята, які покращують всебічний розвиток кожного студента.

Сторінки історії:

  • 1924рік – в м. Катеринославі створено хіміко-технічну профшколу, яка стала базою для створення хіміко-технологічного інституту і коксо-хімічного технікуму.
  • 1930рік – постановою Ради Народних Комісарів УРСР створено Дніпропетровський коксо-хімічний технікум.
  • 1960рік – постановою Ради Міністрів УРСР наш навчальний заклад перейменовано в Дніпропетровський хіміко-механічний технікум.
  • 1991рік – наказом Міністерства хімічної і нафтогазопереробної промисловості СРСР технікум було перейменовано в Дніпропетровський політехнічний коледж.

Інформація про спеціальності

ДВНЗ "Дніпропетровський політехнічний коледж проводить підготовку фахівців за навчальними планами першого рівня акредитації з семи спеціальностей:

5.05020201 Обслуговування та ремонт обладнання підприємств хімічної та нафтогазопереробної промисловості

Спеціаліст за дипломом – технік-механік.

Підготовка фахівця з цієї спеціальності здійснюється з 1930 р.

Випускники працюють практично на всіх промислових підприємствах міста і області. Підготовка здійснюється за державним замовленням. Приймаються на навчання випускники 11 і 9 класів.

5.04010101 Аналітичний контроль якості хімічних сполук

Спеціаліст за дипломом – технік-хімік.

Ця спеціальність фактично заснувала наш навчальний заклад, адже хімічна профшкола ще в 1924 році здійснювала підготовку хіміків-лаборантів. Сьогоднішні спеціалісти працюють як в хімічній промисловості, так і в сільському господарстві, харчовій промисловості. Підготовка здійснюється за державним замовленням. Приймаються на навчання випускники 11 і 9 класів.

5.05130110 Виробництво високомолекулярних сполук

Спеціаліст за дипломом – технік-технолог.

Після створення на початку 50-х років минулого сторіччя Дніпропетровського лакофарбового заводу виникла гостра потреба в фахівцях відповідного профілю. Тому в середині 50-х року в навчальний заклад почав підготовку фахівців для цього підприємства. На сьогодні майже 60% працівників заводу – випускники коледжу. Підготовка здійснюється за державним замовленням. Приймаються на навчання випускники 11 класів.

5.05130107 Виготовлення виробів і покриттів из полімерних матеріалів

Спеціаліст за дипломом – технік-технолог.

В 1957 році в Дніпропетровську було відкрито шинний завод. Технологія виготовлення полімерних матеріалів досить складна, тому виробництво потребує фахівців з відповідною теоретичною та практичною підготовкою. Починаючи з 1959 року підготовка таких спеціалістів здійснюється в коледжі. Значна частина працівників ВАТ "Дніпрошина" випускники цієї спеціальності. Підготовка здійснюється за державним замовленням. Приймаються на навчання випускники 9 класів.

5.05020201 Монтаж, обслуговування засобів і систем автоматизації технологічного виробництва.

Спеціаліст за дипломом – технік-електромеханік.

Сучасна спеціальність, яка вимагає від фахівця уміння володіти сучасними комп'ютерними технологіями, користуватись і вміти налагоджувати прилади та системи технологічного виробництва. Випускники з цієї спеціальності працюють на промислових підприємствах, які оснащені найсучаснішими системами автоматизації промислового виробництва. Підготовка здійснюється за державним замовленням. Приймаються на навчання випускники 9 класів.

5.0306101 Організація виробництва

Спеціаліст за дипломом – менеджер.

Сучасне виробництво може приносити прибуток лише за умови наукової організації і керівництва підприємством. Коледж дає відповідні знання і практичні навички роботи сучасного керівника. Але мати диплом менеджера – це ще не означає бути менеджером. Менеджер – це не професія, це спосіб життя. І коледж формує у своїх випускників-менеджерів таке відношення до майбутньої трудової діяльності. Підготовка здійснюється на контрактній основі. Приймаються на навчання випускники 11 і 9 класів.

5.04010602 Прикладна екологія

Спеціальність за дипломом – технік-еколог.

Промислові підприємства використовують у виробництві різні шкідливі для навколишнього середовища і здоров'я людей речовини. З кожним роком оточуюче нас середовище стає все менш придатним для життя людей. Не допустити подальшого погіршення екологічного стану, використовуючи для цього науковий підхід і сучасне законодавство – це робота еколога. Підготовка здійснюється за державним замовленням. Приймаються на навчання випускники 9 класів.

З 2001 року в коледжі відновлена робота заочного відділення.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 02.10.2014

Рейтинг
1
Рейтинг: 1 з 5 на основі 1 оцінок.

Відгуки про Дніпропетровський політехнічний коледж

Данил Кущ
Ужасное место: потолок держится на швабре, за партами невозможно сидеть - все сломано и в ужасном состоянии. Совсем нет отопления - холодно как на Аляске. При этом деньги дерут по-любому поводу, якобы на фонды, но куда эти фонды идут, можете прочитать парой предложениями выше, но стоит отказаться - грозят выгнать или лишить стипендии. А про качество образования вообще молчу. В общем - ни в коем случае не рекомендую.