Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.
![]() |
(05692)3-71-36 Дніпропетровська обл., м. Дніпродзержинськ, пр. Пеліна 10 (карта) http://dvpu.dp.ua |
Дніпродзержинське вище професійне училище
Дніпродзержинське вище професійне училище - державний професійно-технічний навчальний заклад ІІІ рівня атестації
Дніпродзержинське вище професійне училище:
- Діє на підставі Статуту, затвердженого Міністерством освіти і науки України та зареєстрованого виконавчим комітетом Дніпродзержинської міської Ради 05.08. 2003р;
- Здійснює підготовку для підприємств металургійної та машинобудівної галузей регіону;
- Готує кваліфікованих робітників за державним замовленням, молодших спеціалістів та осіб, які направлені міським центром зайнятості, підприємствами або за власним бажанням.
Історія заснування та розвитку Дніпродзержинського вищого професійного училища нерозривно пов'язана з історією металургійного комбінату ім. Дзержинського, який був і на сьогодні залишається основним замовником робітничих кадрів училища.
В 1925 році, одночасно зі становленням заводу, постала проблема укомплектування його кваліфікованими робітниками. Було прийнято рішення про створення при заводі школи ФЗН і про виділення для цього коштів із суми, яку держава надала для відбудови підприємства. Влітку 1925 року в Кам'янському з'явились об'яви про прийом до школи ФЗН. Термін навчання 3-4 роки.
В листопаді 1925 року розпочались заняття. В 1928 році відбувся перший випуск Кам'янської школи ФЗН, майже 200 молодих робітників високої кваліфікації влились в заводський колектив. Всі вони крізь роки пронесли марку першої їх школи. Багато з них в різні періоди часу займали відповідальні пости в господарських, радянських та партійних органах. Костянтин Булахов був директором металургійного заводу в м. Тулі, Микола Ігнатюк був відповідальним працівником Алтайського крайкому КПРС, потім працював в ЦК КПРС, Куценко О. О. - вчений-металург.
В 1928 році на розі вул. Кірова та проспекту Пеліна почалось будівництво просторого приміщення школи ФЗН.
2-го жовтня 1940 року створено Наркомат "трудових резервів". Училище влилось в систему закладів цього Наркомату під назвою "Ремісниче училище № 1", а пізніше, в 1955р., було реорганізоване в Технічне училище № 8, в 1963р. реорганізоване в професійно-технічне училище № 22, а з 2003 р. в Дніпродзержинське вище професійне училище.
Змінювалися назви навчального закладу, але незмінною залишалася основна мета - підготовка кваліфікованих робітників для металургійних та машинобудівних підприємств області. На сьогодні ДВПУ є одним з найстаріших училищ України. Одним із перших воно перейшло на навчання спеціалістів із отриманням середньої освіти та розпочало підготовку за курсовою та індивідуальною формами навчання.
З 2004 року, училище здійснює ступеневу підготовку молодшого спеціаліста. Протягом 2003-2005 років учні училища стають переможцями Всеукраїнських конкурсів професійної майстерності з професії "Електрозварник".
В 2007 році переможцем фахової майстерності серед майстрів в/н з професії "Електрозварник" став майстер в/н КануновВ. Л. А в 2008 році переможцем фахової майстерності серед майстрів в/н з професії "Електромонтер" став майстер в/н училища Дерига С. В.
Сьогодні училище працює в міжнародних проектах: "Децентралізація професійного навчання в Україні" (Україна-Канада) та "Удосконалення управління регіональною системою професійного навчання в Україні" (Україна-Євросоюз)
Училище здійснює підготовку кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів за сьома напрямками:
- Зварювальне виробництво;
- Металообробка;
- Вантажопідйомні машини та механізми;
- Залізничний транспорт;
- Електроенергетика;
- Інформаційні системи.
Види підготовки:
- первина-професійна підготовка (освітня база 9 та 11 класів);
- перепідготовка безробітних за рахунок служби зайнятості;
- перепідготовка за рахунок коштів юридичних осіб (підприємств);
- перепідготовка за рахунок коштів фізичних осіб;
- підвищення кваліфікації.
Перепідготовка та підвищення кваліфікації здійснюється як груповим методом так і за індивідуальними навчальним планом.
За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014