Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.
![]() |
(056) 749-63-24, 749-66-45 м. Дніпропетровськ, проспект Кірова 111 (карта) http://atngu.dp.ua |
Автотранспортний технікум Національного гірничого університету України
Автотранспортний технікум Національного гірничого університету України - вищий навчальний заклад І рівня акредитації
Автомобіліст – професія особлива, адже саме автомобільний транспорт є кровоносною системою держави. Це дуже напружена і одночасно почесна праця, що вимагає високої фізичної та емоційної самовіддачі, професіоналізму, таланту. Роль працівників автомобільного транспорту в житті нашої держави неоцінима. Тисячі тонн різних вантажів, котрі щодня доставляються ними, необхідні для забезпечення нормального функціонування суспільства. Саме вони задають трудовий ритм, забезпечують стабільну роботу всіх галузей господарства.
Долаючи труднощі, забуваючи про власні негаразди, викладачі роблять все можливе для того, щоб наші діти - студенти оволодівали знаннями, підкоряли вершини науки.
Згідно з державною національною програмою "Освіта" і Закону України "Про освіту" технікум створює умови для реалізації кожним громадянином його здібностей, таланту, різностороннього розвитку, забезпечує фундаментальну і професійну підготовку, отримання громадянином відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня, через систему виховання формує освічену, творчу особу з високими моральними і фізичними якостями дає можливість громадянам підвищувати свій освітній і кваліфікаційний рівень шляхом навчання без відриву від виробництва. Рішення цих функцій закладені в системі організації діяльності технікуму, в структурі учбових дисциплін, в організаційній і методичній документації, в діяльності адміністративно - викладацького персоналу.
Технікум має сучасну матеріально-технічну базу, що дозволяє на високому рівні забезпечити навчально-виховний процес. Навчальні кабінети, лабораторії, комп’ютерні класи, бібліотека, читальна зала, спортивна зала, гуртожиток для студентів. Працюють гуртки художньої самодіяльності, спортивні секції. В технікумі створена діюча Рада студентського самоврядування. Кожен студент може отримати консультацію практичного психолога, юриста.
Успішне закінчення технікуму гарантує:
- високий рівень фахівця;
- працевлаштування;
- диплом молодшого спеціаліста державного зразка;
- можливість продовжити навчання у Державному ВНЗ "Національний гірничий університет" за скороченим терміном навчання.
Автотранспортний технікум Державного ВНЗ "НГУ" створений на базі Дніпропетровського автотракторного технікуму, який був організований згідно з постановою ЦВК і РНК СРСР № 237 від 23 червня 1930 року і мав назву Дніпропетровський автомобільний технікум (з робочим вечірнім відділенням), який був підпорядкований Головному дорожньому управлінню УРСР.
У 1944 році технікум був перейменований в автомобільно-дорожній і підпорядкований Міністерству автомобільного транспорту УРСР. Технікум готував техніків-механіків автомобільного транспорту. Окрім цього з 1954 по 1959 рік технікум проводив підготовку техніків-будівельників за фахом "Будівництво і експлуатація автомобільних доріг і мостів" і тому називався Дніпропетровським автомобільно-дорожнім.
З 1961 року технікум розпочав підготовку техніків-експлуатаційників і став називатися Дніпропетровським автотранспортним технікумом (ДАТТ).
У 1997 році згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 29.05. 97 № 526 "Про удосконалення мережі вищих і професійно-технічних учбових закладів" ДАТТ був розформований. Наказом Міністерства освіти України за № 218 від 20.06. 97 був створений Дніпропетровський транспортно-економічний технікум. Учбовий автотранспортний центр є самостійною структурною одиницею Дніпропетровського транспортно-економічного технікуму.
Зараз технікум здійснює підготовку молодших фахівців на денній формі навчання осіб, які отримують документи державного зразка про базову загальну середню освіту і про повну загальну середню освіту; на заочній формі навчання тільки фахівців, які мають документ державного зразка про повну загальну середню освіту по двох спеціальностях: 5.090240 "Обслуговування і ремонт автомобілів і двигунів" і 5.100404 "Організація перевезень і управління на автотранспорті".
"Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів"
Кваліфікація: технік-механік.
Техніків-механіків готують до роботи на підприємствах автомобільної галузі на посадах:
- механік;
- механік з ремонту транспортних засобів;
- технік-конструктор;
- механік виробництва;
- механік автоколони;
- майстер виробничого навчання.
За період навчання студенти вивчають, окрім соціально-гуманітарних та загально-технічних дисциплін, дисципліни професійної та практичної підготовки: "Автомобілі", "Технічна експлуатація автомобілів", "Електрообладнання автомобілів", "Основи технології ремонту автомобілів", "Правила і безпека дорожнього руху автомобілів" та інші.
Практичні навички та вміння студенти здобувають на практиках:
- слюсарна;
- верстатна;
- демонтажно-монтажна;
- практика з технічного обслуговування та ремонту автомобілів;
- технологічна;
- переддипломна.
В процесі навчання студенти також здобувають робітничі професії:
- слюсар з ремонту автомобілів 2-3 розряду;
- водій автомобілів категорії "В", "С".
"Організація перевезень і управління на автотранспорті"
Кваліфікація: технік-технолог.
Техніків-технологів готують до роботи на підприємствах автомобільної галузі на посадах:
- технік-технолог (механіка);
- диспетчер автомобільного транспорту;
- диспетчер з міжнародних перевезень;
- диспетчер служби перевезень;
- диспетчер станційний.
За період навчання студенти вивчають, окрім гуманітарних, соціально-економічних та загально-технічних дисциплін, дисципліни професійної та практичної підготовки: "Вантажні автоперевезення", "Пасажирські автоперевезення", "Основи менеджменту", "Організація міжнародних автоперевезень", "Основи митного законодавства", "Транспортне право", "Економіка підприємства", "Комп’ютерна техніка та інформаційні технології", "Правила та безпека дорожнього руху", "Основи податкової системи", "Комерційна робота на транспорті" та інші.
Практичні навички та вміння студенти здобувають на практиках:
- на вантажних та пасажирських автопідприємствах;
- комп’ютерна;
- технологічна;
- переддипломна.
В процесі навчання студенти також здобувають робітничі професії:
- оператор персонального комп’ютера;
- водій автомобілів категорії "В, С".
Випускники можуть продовжити навчання за скороченими програмами з відповідних спеціальностей у Державному ВНЗ "Національний гірничий університет"!
За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 20.10.2014