Інгулецький технікум Криворізького технічного університету - вищий навчальний заклад І рівня акредитації
Загальна інформація
За постановою Кабінету міністрів України від 29 травня 1997 року Інгулецький технікум є структурним підрозділом Криворізького технічного університету і входить до його складу. Випускники технікуму можуть вступити до КТУ на ІІІ курс та продовжити навчання за інтегрованими навчальними програмами.
Технікум готує спеціалістів для гірничо-видобувної та гірничо-збагачувальної промисловості. Підготовка за спеціальностями відповідає встановленим стандартам освіти. В Інгулецькому технікумі Криворізького технічного університету працюють 58 викладачів: із них один кандидат наук, більшість викладачів мають вищу кваліфікаційну категорію.
Студенти технікуму мають можливість:
- оволодіти однією з робочих професій
- брати участь у роботі спортивних секцій з волейболу, баскетболу, футболу, настільного тенісу, плавання, легкої атлетики
- бути учасниками художньої самодіяльності
- розвивати свою активність у молодіжних спілках
- отримати підвищену або іменну стипендію
- отримати працевлаштування за державним розподілом
Під час навчання студенти мають можливість оволодіти робітничими професіями:
- "Оператор комп’ютерного набору"
- "Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту обладнання"
- "Лаборант хімічного обладнання"
- "Машиніст бурової установки"
- "Машиніст екскаватора"
- "Машиніст млинів"
- "Лаборант аналізу газів та пилу"
- "Контролер продукції збагачення"
Інгулецький технікум підтримує тісні зв'язки з науковими установами та найбільшими промисловими підприємствами регіону, а саме: з Інститутом проблем природокористування та екології НАНУ, Українським державним науково-дослідницьким інститутом безпеки праці в гірничорудній промисловості, Криворізьким ботанічним садом, ВАТ ІнГЗК, ВАТ ПівдГЗК, ВАТ "Міттал Стіл Кривий Ріг", Криворізькою комплексною геологічною партією казенного підприємства Південукргеологія державної геологічної служби. Технікум та його студенти беруть участь у численних науково-дослідницьких конкурсах, та пошукових роботах.
Головним пріоритетом подальшого розвитку навчального закладу є входження до Європейського простору вищої освіти (Болонський процес) та створення на базі технікуму інституту.