Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Волинський коледж Національного університету харчових технологій (0332) 72-12-17
Волинська обл., м. Луцьк, вул. Кафедральна 6  (карта)
http://vocnuft.volyn.ua

інформація підтверджена

Волинський коледж Національного університету харчових технологій

Волинський коледж Національного університету харчових технологій - державний вищий навчальний заклад І рівня акредитації

Волинський коледж НУХТ заснований у приміщенні колишнього Луцького колегіуму (будова 1608 р.). З початку XVII століття в цих стінах знаходилася колегіальна школа єзуїтів. При школі була велика і багата бібліотека, учнівський театр і хорова капела. Щодо програми навчання, то багато істориків вважають Луцьку колегію однією з перших вищих шкіл Польщі.

Серед переліку предметів, які викладались у колегіумі - граматика, латинська, грецька, польська і церковнослов’янська мови, риторика, поетика, філософія, історія, географія, природничі науки. Значна увага приділялася музиці, хоровому співу, розвитку салонних манер, різних зовнішніх ознак освіченості, вмінню виголошувати промови на латині.

У Луцькому колегіумі працювали відомі діячі: Бартоломій Навроцький - письменник, теоретик мови, Андреас Гашель - видатний проповідник, вчитель Богдана Хмельницького, Адам Станіслав Нарушевич, польський поет та історик.

У 1965 році в приміщенні колишнього Луцького колегіуму, пізніше - російської гімназії, на виробничій базі Луцького приладобудівного заводу Міністерства приладобудування, засобів автоматизації і системи управління відкрито професійно-технічне училище №59 з контингентом 450 учнів, яке готувало фахівців з металообробки із дворічним терміном навчання. Директором призначений Савінов Аскольд Олександрович. У січні 1970 року Луцьке профтехучилище № 59 набуває статусу Луцького міського професійно-технічного училища № 6.

У профтехучилищі учні залучаються до технічної творчості, працюють у гуртках над удосконаленням діючих машин і механізмів, створюють моделі, які мають визнання спеціалістів. У 1971 році досвід училища по використанню комп’ютерної техніки в навчальному процесі було представлено в експозиції павільйону "Народна освіта" ВДНГ СРСР і відзначено бронзовою медаллю ВДНГ СРСР.

Поряд із професіями, які вже готувало училище проводився набір учнів на нові професії. У 1990 році відкривається набір на професію "Швачка" і "Електромонтер з ремонту та обслуговування електрообладнання", із 1991 року - "Радіомеханік", а 1993 - "Швачка-вишивальниця".

Виконуючи постанову Кабінету Міністрів України від 02.04. 1998 р. № 481 щодо формування ступеневої професійно-технічної освіти, спеціалізації та перепрофілювання професійно-технічних навчальних закладів та враховуючи потреби підприємницьких структур у висококваліфікованих фахівцях, наявність матеріально-технічної бази і педагогічних працівників, які володіють європейськими технологіями навчання, наказом №281 від 05.08. 1999 р. ПТУ №6 реорганізовують у ВПУ № 6. Директором призначається І. В. Корчук.

Вище професійне училище № 6 функціонувало як багатопрофільний професійно-технічний заклад, який готував робітників у сфері легкої промисловості, ремонту побутової радіоелектроніки, а також спеціалістів у сфері комерційної діяльності.

З 1 вересня 1999 року на базі училища відкрито навчально-тренувальний центр з підготовки фахівців за напрямом "Економіка і підприємництво". Відділи навчально-тренувальної фірми оснащено сучасним комп’ютерним обладнанням, офісною технікою відповідно до вимог європейських технологій навчання. Вирішено питання комп’ютеризації навчального процесу, створено локальну мережу з доступом в Інтернет.

На базі навчального закладу в 2003 році проходив регіональний ярмарок, а в 2005 році - VIІ Міжнародний ярмарок навчально-тренувальних фірм.

У 2003 році підписана угода про співпрацю із спілкою шкіл економічних ім. Оскара Лангего м. Кельце.

А у 2008 році - угоду про співпрацю із Вищою школою економіки туризму і суспільних наук.

Згідно з укладених угод співпраця здійснюється в таких напрямках:

 • обмін студентами;
 • викладання предметів фахівцями з обох країн;
 • обмін досвідом, використання нових інформаційних технологій у навчальному процесі;
 • запрошення делегацій сторін у зв’язку із знаменними подіями тощо.

Дирекція навчального закладу завжди у творчому пошуку, готуючи фахівців, необхідних на ринку праці. Особливо актуальною є проблема підготовки спеціалістів у галузі туризму. З цією метою був здійснений дружній візит до Польської республіки. Набутий досвід розвитку туризму в Польщі допоміг у відкритті навчально-тренувальної туристичної фірми "Волинь-Кельце".

Понад п’ятнадцять років директором є Корчук Ігор Васильович - заслужений працівник освіти України. Навчальний заклад, який він очолює є одним із кращих на Волині. Свідченням цього є наказ Міністерства освіти і науки України від 10 серпня 2006 року про реорганізацію Вищого професійного училища №6 м. Луцька у Волинський коледж Національного університету харчових технологій.

Розширився перелік спеціальностей, з яких здійснюється набір у коледж. У навчальний процес впроваджуються нові технології та методи навчання з використанням тренажерів, гнучкого поєднання індивідуальної та групової навчальної діяльності учнів, моделювання виробничих процесів, навчання за модульною технологією.

коледж укомплектовано педагогічними працівниками згідно з діючими вимогами. На умовах сумісництва до викладацької роботи в групах підготовки молодших спеціалістів залучено науковців Волинського національного університету ім. Лесі Українки та Луцького державного технічного університету.

Сьогодні серед викладачів 5 кандидатів наук, 3 навчаються в аспірантурі, 40% викладачів мають вищу категорію, 22% - першу категорію. Педагогічні звання "вчитель-методист" присвоєно 5 педагогам. Звання "Заслужений працівник освіти і науки України" присвоєно двом працівникам.

Волинський коледж Національного університету харчових технологій проводить підготовку за такими напрямами:

 • Управління та адміністрування

  • Облік і оподаткування
  • Фінанси, банківська справа та страхування
  • Підприємництво, торгівля та біржова діяльність
 • Інформаційні технології

  • Інженерія програмного забезпечення
  • Комп’ютерна інженерія
 • Сфера обслуговування

  • Готельно-ресторанна справа
  • Туризм
 • Виробництво та технології

  • Харчові технології

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 22.02.2017