Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.
![]() |
(03435) 2-43-52 Івано-Франківська обл., м. Рогатин, вул. Шашкевича 61 (карта) http://www.rodak.if.ua |
Рогатинський державний аграрний коледж
Рогатинський державний аграрний коледж - вищий навчальний заклад І рівня акредитації
Рогатинський державний коледж створено 20 червня 1956 року. За 51 рік свого існування навчальний заклад декілька разів реорганізовувався. У 1972 році ветзоотехнікум було реорганізовано у радгосп-технікум і приєднано виробничу базу колгоспу імені Маяковського. У 1997 році радгосп-технікум перейменовано у коледж-агрофірму та приєднано до його структури СПТУ – 35, а з 10 лютого 2000 р. на основі наказу Міністерства аграрної політики України отримав статус вищого державного навчального закладу і перейменований у Рогатинський державний аграрний коледж.
На чотирьох відділеннях коледжу навчається біля 800 студентів денної та заочної форми навчання.
У Рогатинському державному аграрному коледжі навідділенні ветеринарної медицини навчається біля 200 студентів виключно за державним замовленням. Відділення працює над проблемою "Підвищення якості підготовки спеціалістів, рівня і міцності їх знань, умінь і навичок"
З метою удосконалення навчально-виховного процесу на відділенні проводяться тижні циклової комісії, в рамках яких організовуються зустрічі з спеціалістами - практиками ветеринарної медицини, конференції, зустрічі з випускниками, вікторини, конкурси "Кращий за професією", виховні години" Горджуся тим, що я ветеринар", відкриті заняття на виробництві, екскурсії до установ ветеринарної медицини області, вивчається педагогічний досвід викладачів
Члени циклової комісії та студенти беруть участь у фахових олімпіадах, які проводяться у Львівському Національному університеті ветеринарної медицини і біотехнології імені С. З. ГЖИЦЬКОГО.
Виробничі практики студенти коледжу проходять на базі найсучасніших підприємств, установ та організацій району, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської областей. А кращим студентам надається можливість проходити практику за кордоном.
Навчальна практика для отримання первинних професійних навичок проводиться у ветеринарній клініці, яка надає послуги населенню по лікуванню хворих тварин. Для надання допомоги хворим тваринам залучаються студенти старших курсів.
На лабораторно-практичних заняттях з внутрішніх незаразних хвороб студенти проводять повне клінічне дослідження тварин, лабораторні аналізи, оволодівають методикою встановлення діагнозу, виконують різні терапевтичні процедури.
При всіх кабінетах працюють гуртки, в яких студенти поглиблюють свої знання з певного предмету, проводять досліди, удосконалюють навики по застосуванню різних методів лікування тварин, знайомляться з досягненнями ветеринарних наук.
У навчальному процесі все ширше використовується комп'ютерна техніка. Основна мета комп’ютеризації - підготовка спеціалістів тваринництва з новим типом наукового мислення, здатних ефективно працювати в умовах всебічної інформатизації суспільства.
До послуг викладачів та студентів - два комп’ютерних класи, підключені до мережі Інтернет. Це забезпечує використання ними потрібної інформації з найрізноманітніших джерел.
Велика увага приділяється екологічному навчанню і вихованню студентів. Проводяться різні заходи: екскурсії, бесіди, круглі столи, походи на природу, трудові десанти по висадці лісу, тематичні вечори, КВК, турніри-вікторини, огляди-конкурси, які дуже подобаються студентам.
До послуг студентів - бібліотека, яка постійно оновлюється літературою і нараховує 59371 примірник, з них: навчальні підручники, посібники, довідкова література – 41122 примірники.
Студенти проживають у гуртожитках, які обладнанні пральними машинами-автоматами, душовими, кімнатами гігієни. На кожному поверсі є кухні, холодильники, кімнати для самопідготовки.
У гуртожитку № 1 працює буфет, шевська майстерня. Медичне обслуговування студентів здійснює медпункт, який розташований у гуртожитку №2.
Відділення механізації сільського господарства створено у вересні 2001 року на базі професійно-технічного училища №35, яке ввійшло в структуру коледжу.
На відділенні стаціонарно навчається 175 студентів, які здобувають кваліфікацію "технік-механік" освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста одночасно з отриманням повної загальної середньої освіти. Крім того, студенти механічного відділення отримують права водія автомобіля категорії "В" і "С", права тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва категорій "А", "В", "С" і робітничу професію "Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин і обладнання" 1 – 3 розрядів.
Навчальний процес забезпечують висококваліфіковані викладачі і майстри виробничого навчання, які мають відповідну вищу освіту і великий досвід педагогічної роботи.
До послуг студентів відділення є спеціалізовані лабораторії і кабінети, оснащені відповідно до вимог стандартів вищої освіти, машинотракторний парк, майстерні, два автотракторні навчальні полігони, спортивний зал і майданчик з футбольним полем, їдальня. Всі студенти забезпечуються гуртожитком.
Відповідно до освітньо-професійної програми підготовки фахівців, випускники відділення можуть працювати на виробництві на посадах технічних працівників і керівників середньої ланки агропромислових, ремонтних, переробних, автотранспортних, сервісних підприємств, станцій технічного обслуговування різних форм власності і підпорядкування або продовжувати навчання у вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації. Щорічно майже третина випускників відділення поступають на навчання у Львівський національний аграрний університет, Бережанський агротехнічний інститут, Національний університет біоресурсів і природокористування України (м. Київ) та інші ВУЗи.
За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014