Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Калуський коледж культури і мистецтв (03472) 5-45-07
Івано-Франківська обл., м. Калуш, вул. Ковжуна 44  (карта)
http://kkkim.at.ua

Калуський коледж культури і мистецтв

Калуський коледж культури і мистецтв – вищий навчальний заклад І рівня акредитації, комунальної форми власності, підпорядкований управлінню культури Івано-Франківської облдержадміністрації

Історія

У мальовничому куточку старої частини міста Калуша, серед віковічних дерев і квітучих садів розташований Калуський коледж культури і мистецтв. Впродовж п’ятьох десятиліть існує на Прикарпатті коледж культури і мистецтв, який здійснює підготовку молодших спеціалістів для закладів культури і мистецтв - представників однієї з найгуманніших професій, що покликана виховувати в людей високі естетичні смаки, любов до національної культурної спадщини, народних звичаїв, традицій і обрядів.

Калуський коледж культури і мистецтв розпочав свою роботу у 1954 році в м. Снятині згідно з наказом Міністерства культури УРСР від 8 лютого 1954 р. № 140 і мав назву "Технікум з підготовки культурно-освітніх працівників".

Наказом Міністерства культури УРСР від 18 квітня 1962 року № 18-853 технікум перейменовано в "Культурно-освітнє училище".

16 серпня 1976 року училище переведене з м. Снятина в м. Калуш і перейменоване в Калуське культурно-освітнє училище.

У 1990 році Калуське культурно-освітнє училище перейменоване в Калуське училище культури.

Рішенням Івано-Франківської обласної ради від 14.07. 2005 р. № 631-17/2005 Калуське училище культури перейменоване у Калуський коледж культури і мистецтв.

Коледж здійснює підготовку згідно з державним замовленням і договірними зобов’язаннями фахівців для галузі культури області. Навчання здійснюється за денною та заочною формами навчання на основі базової загальної середньої і повної загальної середньої освіти.

За 55 років діяльності в навчальному закладі підготовлено близько 9000 фахівців для галузі культури.

Освітня діяльність

Освітня діяльність у навчальному закладі здійснюється відповідно до Конституції України та чинного законодавства, зокрема Законів України "Про освіту", "Про вишу освіту", указів Президента і постанов Кабінету Міністрів України, наказів та інших нормативних документів Міністерства освіти і науки України, Положення про державний вищий заклад освіти та Статуту коледжу.

Головними завданнями коледжу є:

 • здійснення освітньої діяльності з ліцензованих напрямів 0201 Культура і 0202 Мистецтво, яка забезпечує підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем "молодший спеціаліст" і відповідає стандартам вищої освіти;
 • забезпечення набуття студентами знань у галузі культури і мистецтв, підготовка їх до професійної діяльності;
 • забезпечення виконання умов державного замовлення та інших угод на підготовку фахівців з вищою освітою;
 • інформування абітурієнтів і студентів про ситуацію, що склалася на ринку зайнятості;
 • вивчення попиту на окремі спеціальності на ринку праці і сприяння працевлаштуванню фахівців;
 • надання повної загальної середньої освіти громадянам з базовою середньою освітою. У даний час педагогічний колектив працює над такими проблемами:
 • реалізація Концепції національного виховання через гуманізацію та демократизацію навчально-виховного процесу;
 • пошук оптимальних шляхів підвищення якості підготовки фахівців та їх реалізація;
 • підвищення науково-теоретичного рівня, кваліфікації та удосконалення педагогічної майстерності педагогічних працівників;
 • модернізація навчально-виховного процесу, науково методичного забезпечення лекційних, практичних, семінарських занять, самостійної роботи студентів;
 • створення ефективної системи навчання і виховання, забезпечення духовного самовдосконалення особистості, формування фахового, інтелектуального і культурного потенціалу студентів, активізація творчого пошуку в процесі навчання;
 • розширення комп’ютерної мережі та рівня комп’ютеризації.

Відповідно до рішення Державної акредитаційної комісії Міністерства освіти України від 25 липня 2011 р. протокол № 585986 навчальний заклад визнано акредитованим за статусом вищого закладу освіти І (першого) рівня.

Калуський коледж культури і мистецтв має право готувати фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня "молодший спеціаліст" за спеціальностями:

 • 5.02010201 "Бібліотечна справа"
 • 5.02010401 "Народна художня творчість"
 • 5.02020201 "Хореографія"
 • 5.02020501 "Образотворче мистецтво"

В навчальному закладі, який визнано Міністерством культури і мистецтв базовим серед училищ культури західного регіону України, освітню і фахову підготовку здійснює 83 викладачів, з них: 2 заслужених працівники культури України, 4 старших викладачів, 8 викладачів - методистів, 34 - вищої категорії та 26 - першої категорії, навчається 300 студентів.

В навчальних корпусах - 50 аудиторій для лекційних, лабораторно-практичних та індивідуальних занять, студія звукозапису, комп’ютерний клас, хореографічні зали, бібліотека з читальним залом, студентське кафе.

За час свого існування Калуський коледж культури і мистецтв підготував понад п’ять тисяч працівників культури – організаторів дозвіллєвої сфери, викладачів хореографії, артистів ансамблю народного танцю, викладачів образотворчого мистецтва, керівників творчих колективів пісенного, інструментального, хореографічного, театрального мистецтва, режисерів естради, організаторів видовищно-театралізованих, концертних програм, викладачів музики.

Творчий гарт студенти набувають в народних аматорських колективах: ансамблі танцю "Мереживо", вокально-етнографічному ансамблі "Намисто", оркестрі народної музики "Трембіта", естрадному оркестрі – лауреатах всеукраїнських, міжнародних фестивалів і конкурсів, мистецтву яких аплодували в Україні, Росії, Польщі, Бельгії, Франції, Німеччині.

Калуський коледж культури і мистецтв – це навчальний заклад майбутнього з новими мистецькими досягненнями, інформаційними, комп’ютерними технологіями, сучасною освітою, який гарантує високу фахову підготовку, змістовну організацію навчально-виховного процесу, незабутні студентські роки!

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014

applecake
закінчила цей коледж,в цілому,не погано,але готуйте себе до того,що навчаючись за такими спеціальностями,як Народна хореографія чи народнідухові інструменти без ВАШОЇ активної ініціативи і впертості у впровадженні нових творівпостановок ворушити тихої води коледжу викладачі новими впровадженнями не захочуть.Є хороші,а є й такі,що..