Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Івано-Франківський коледж ЛНАУ (0342) 554-714
м. Івано-Франківськ, вул. Юності 11  (карта)
http://ifagrarncol.at.ua

Івано-Франківський коледж ЛНАУ

Нині Івано-Франківський коледж – сучасний багатопрофільний коледж - це державний заклад І рівня акредитації, який веде підготовку спеціалістів за денною і заочною формою навчання

Історія

Історія навчального закладу розпочинається з вересня 1965р. коли була створена міжобласна трирічна школа по підготовці керівних колгоспних і радгоспних кадрів. За рішенням Ради Міністрів СРСР від 25 серпня 1967р. міжобласна трирічна школа реформована в Івано-Франківський сільськогосподарський технікум по підготовці керівних кадрів колгоспів і радгоспів.

Івано-Франківський сільськогосподарський технікум згідно наказу Міністерства агропромислового комплексу України від 24 березня 1999 року № 131 "Про перейменування Івано-Франківського сільськогосподарського технікуму" перейменовано в Івано-Франківський державний аграрний коледж. Згодом коледж реорганізований в структурний підрозділ Львівського державного аграрного університету за наказом Міністерства аграрної політики України від 23.06. 2006 року №326 та перейменований в Івано-Франківський коледж Львівського аграрного університету, а з квітня 2008 року, коледж перейменовано в Івано-Франківський коледж Львівського національного аграрного університету.

Навчально-виховний процес

Велика робота щодо удосконалення усього навчально-виховного процесу дала змогу досить швидко та ефективно запровадити в коледжі відповідно до вимог Болонського процесу кредитно-модульну систему навчання на усіх курсах та усіх відділеннях.

Сучасний рівень освіти на відділеннях коледжу забезпечують 62 викладачі, серед яких 18 вищої категорії, з них 8 мають педагогічне звання "старший викладач" і 2 – "викладач-методист"; 7 кандидатів наук, 3 навчається в аспірантурі, 2 "Відмінники освіти України", "Заслужений працівник освіти України", "Заслужений працівник сільського господарства України".

В коледжі особливу увагу приділяють модернізації навчального процесу, впровадженню новітніх технологій навчання, удосконаленню матеріально-технічної бази, щоб навчання студентів проходило на найвищому сучасному рівні, а випускники знаходили собі гідне місце праці.

Нині Івано-Франківський коледж – сучасний багатопрофільний коледж - це державний заклад І рівня акредитації, який веде підготовку спеціалістів за денною і заочною формою навчання.

Готуючи фахівців АПК різних спеціальностей, викладачі коледжу ставлять перед собою за мету не лише забезпечити високий професійний рівень викладання, але й сформувати свідому, всебічно розвинену людину, яка спроможна стати активним учасником розбудови незалежної Української держави. Система навчально-виховної роботи коледжу базується на духовній та національно-патріотичній основі. Складовою частиною національно - патріотичного виховання є відзначення державних і національних свят за участю діячів науки і мистецтва відомих політиків, письменників, високопрофесійних колективів міста Івано-Франківська та України.

Значна увага приділяється розвитку художньої творчості студентів. В коледжі працюють: хоровий і танцювальний колективи, вокальні ансамблі, драмгурток. В гуртожитку діє музей "Культури і побуту Прикарпаття", українська світлиця. Студенти займаються у спортивних секціях з волейболу, настільного тенісу, міні-футболу, легкої атлетики.

У Івано-Франківському коледжі Львівського національного аграрного університету навчаються молоді люди, які прагнуть стати свідомими громадянами та вмілими господарями на рідній землі. Випускники нашого навчального закладу – це не просто представники тієї чи іншої хліборобської професії, це люди з особливим станом душі, бо люблять землю і самовіддано на ній працюють, беручи на озброєння свій фах та професіоналізм, а, головне, віру у велике майбутнє нашого села та всієї України.

Івано-Франківський коледж ЛНАУ сьогодні спроможний дати молодому поколінню освіту, що відповідає світовим стандартам, виплекати елітні висококваліфіковані кадри, конкурентноспроможні на світовому ринку праці, сформувати свідомих, усебічно розвинених людей, які ставатимуть активними учасниками розбудови незалежної Української держави та її інтеграції у світовий інтелектуальний простір.

Міжнародна робота коледжу

Успішно розвивається міжнародна робота коледжу, а саме, щороку студенти коледжу проходять ознайомлювальні та виробничі практики у фермерських господарствах та агрофірмах Англії, Німеччини, Франції, Польщі.

Відділення Івано-Франківського коледжу ЛНАУ

Структура коледжу складається з таких відділень: технологічного, економічного, юридичного та заочного. Короткий опис кожного структурного підрозділу представляють їх завідувачі.

Технологічне відділення

Технологічне відділення Івано-Франківського коледжу Львівського національного аграрного університету відкрито в 1993р.

Відділення готує фахівців за спеціальностями освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста:

 • технологів переробної галузі сільського господарства,
 • фахівців з організація та технології ведення фермерського господарства,
 • фахівців садово-паркового господарства, техніків-екологів.

Щорічно на перший курс відділення на денну форму навчання приймається близько ста студентів.

Також на відділенні проводиться підготовка фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр з спеціальностей: "Лісове і садово-паркове господарство" та "Екологія, охорона навколишнього середовища і збалансоване природокористування".

Навчально-виховну роботу на відділенні проводять 42 висококваліфіковані викладачі, серед яких 5 кандидатів наук.

За час навчання на відділенні студенти опановують новітні технології вирощування та переробки сільськогосподарських культур у господарствах державної та приватної форм власності, навчаються ефективно застосовувати енергоощадні екологічно чисті технології вирощування сільськосподарських культур, розробляти проекти планування та озеленення об’єктів зеленого будівництва, збирати, накопичувати і аналізувати інформацію з використанням сучасних комп’ютерних технологій і програмних засобів.

Студенти, які навчаються за спеціальністю "Зберігання, консервування та переробка плодів і овочів" отримують робітничі професії: засолювач овочів ІІ розряду, лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу; фахівці з організації ведення фермерського господарства - тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії "А, С", водій автотранспортних засобів категорії "В", "оператор з ветеринарного оброблення тварин; фахівці садово-паркового господарства - озеленювач ІІ розряду", а техніки-екологи - лаборант контролю за станом навколишнього середовища та оператор персонального комп’ютера. Студенти відділення беруть участь у наукових конференціях, здобувають навики науково-дослідної роботи.

Співпраця. Викладачі технологічного відділення співпрацюють з інститутом агропромислового виробництва УААН, факультетом агротехнологій і екології Львівського національного аграрного університету та підсобним господарством Івано-Франківського м’ясокомбінату, акціонерним товариством ім. С. Мельничука (с. Турка Коломийського району), агропромисловою фірмою "Іскра" (с. Старі Кривотули Тисменицького району), облсанепідемстанцією, Івано-Франківським центром стандартизації і метрології, ТЗОВ "Консерваторія"

Навчальну практику студенти відділення проходять на колекційно-дослідному полі, у наукових установах і виробничих підрозділах, а виробничу, технологічну та переддипломну - на полях підсобних господарств Інституту агропромислового виробництва НААН України, ТзОВ "Консерваторія", ВАТ "Івано-Франківська харчосмакова фабрика", ПП Ягер ІФ, ПАФ "Господар", Карпатському національному природному парку "Гуцульщина", Івано-Франківському держлісгоспі та природному заповіднику "Горгани", Івано-Франківській обласній державній центральній експертизі сортів рослин.

Щорічно кращі студенти проходять стажування за кордоном – в Великобританії, Фінляндії, Данії, Швейцарії та ін.

Багато наших випускників працюють в різних галузях народного господарства нашої країни та за її межами, 10 випускників відділення працюють викладачами коледжу.

Економічне відділення

Історія відділення починається з 1995 року, коли на вимогу часу в Івано-Франківському сільськогосподарському технікумі було відкрито нову спеціальність "Аграрний менеджмент", яка пізніше змінила назву на "Організація виробництва".

Економіка незалежної України у ті часи гостро відчувала потребу у висококваліфікованих кадрах. У 1998 р. було відкрито ще одну економічну спеціальність "Фінанси". Отже, з 1998 року до сьогодні відділення готує спеціалістів двох напрямів: фінансистів та організаторів виробництва.

У період з 1995 по 2011 рік відділення підготувало 745 спеціалістів, з них 121 випускник закінчив навчальний заклад, одержавши диплом з відзнакою.

Відділення готує фахівців за двома спеціальностями:

 • "Фінанси і кредит"
 • "Організація виробництва".

В останні роки фінансові спеціальності набули статусу найпрестижніших. Висококваліфікованих фахівців-фінансистів потребують державні, комерційні, банківські структури, податкові служби, інвестиційні, страхові компанії... Тим, хто обирає для себе фах фінансиста, необхідно знати, що ця професія потребує стратегічного мислення, уважності, математичного складу розуму, витривалості, старанності.

В умовах економіки ринкового типу й радикальної перебудови системи управління економікою особливо загострена проблема забезпечення підприємств професіоналами з питань управління, тобто менеджерами. Саме на підготовку таких спеціалістів орієнтована спеціальність "Організація виробництва". Основна мета підготовки таких фахівців – це подолання протиріччя між потребами сучасного управління й низьким рівнем професіоналізму, який ще сьогодні існує у цій сфері діяльності.

Студенти спеціальності "Організація виробництва" отримують весь комплекс всесторонніх знань, який дозволить професійно вирішувати всі проблеми, які виникають перед сучасною економікою. Тому впевнений, що випускники тієї чи іншої економічної спеціальності знайдуть в майбутньому своє місце на ринку праці. Але разом з тим у них завжди є перспектива продовження навчання. Наші випускники продовжують здобувати вищу освіту за скороченим терміном у Львівському національному аграрному університеті.

Економічне відділення постійно вирішувало наукові, педагогічні, навчальні та просвітницькі завдання. На кожному етапі воно виконувало помітну роль в житті коледжу, виступаючи провідним навчально-методичним осередком в галузі аграрної економіки та економічної науки в цілому.

Юридичне відділення

Юридичне відділення свою історію починає з 1991 року. На відділенні створені необхідні умови для навчання і дозвілля. Для ефективного забезпечення навчально-виховного процесу створена необхідна матеріально-технічна база, яка включає: кабінети спеціальних юридичних дисциплін, лекційні аудиторії і комп’ютерні класи з доступом до мережі Інтернет.

Отримавши дипломи, випускники можуть продовжити навчання за скороченим терміном в закладах 3-го і 4-го рівня акредитації, з якими укладені договори.

Для організації проходження студентами практики коледж тісно співпрацює з судовими, правоохоронними органами, органами юстиції та іншими організаціями. Основне завдання практики полягає в якісній практичній підготовці випускника.

Випускники коледжу додатково отримують робітничу професію – секретар керівника. Після закінчення коледжу випускники можуть працювати: фахівцем з питань зайнятості, помічником судді господарського суду, юрисконсультом, архіваріусом, інспектором з кадрів, секретарем судового засідання, секретарем суду, секретарем судової колегії, державним виконавцем, судовим розпорядником, інспектором митниці, державним податковим інспектором, інспектором з виплати пенсії, інспектором з призначення пенсій, інспектором з соціальної допомоги.

Заочне відділення

В Івано-Франківському коледжі ЛНАУ заочну форму навчання започатковано в 1992 році. Підготовка студентів за заочною формою навчання здійснюється за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста. (Прийом студентів здійснюється на базі повної загальної середньої освіти або кваліфікованого робітника).

Заочна форма навчання дозволяє студенту отримати необхідну базу знань, при цьому працюючи за фахом, підвищувати свій професійний рівень.

Крім того, підготовка фахівців за заочною формою дозволяє забезпечити двосторонню взаємодію між студентом-фахівцем певного рівня та викладацьким колективом навчального закладу щодо обміну теоретичною інформацією та практичним досвідом.

Підготовка фахівців проводиться за такими спеціальностями:

 • 5.05170108 "Зберігання, консервування та переробка плодів і овочів",
 • 5.03050801 "Фінанси і кредит",
 • 5.09010102 "Організація та технологія ведення фермерського господарства",
 • 5.03040101 "Правознавство".
 • 5.09010303 "Зелене будівництво і садово-паркове господарство"
 • 5.04010602 "Прикладна екологія"

Понад тисячу студентів отримали дипломи молодшого спеціаліста за заочною формою навчання. Із 2009 року в навчальний процес на заочному відділі запроваджено окремі елементи кредитно-модульної системи організації навчання. Кожна дисципліна – заліковий кредит, що оцінюється в 100 балів.

Для заочної форми навчання заліковий кредит розбивається на два модулі. Модуль № 1 – модуль самостійного вивчення матеріалу, який оцінюється в 40 балів і модуль № 2 – модуль навчально-аудиторної роботи, що виноситься на лабораторно-екзаменаційну сесію, оцінюється в 60 балів. Кожен з модулів ділиться в свою чергу на дві частини теоретичну (лекції) та практичну (лабораторно-практичні, семінарські заняття).

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 06.10.2014