Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина Володимирівна
Сьогоднішня "система" працює на те, щоб відволікти викладача внз від його основної фукції - навчання студентів!! Для цього й створюються всі ці ненормальні системи якості, гранти, стартапи, конкурси і т.п. Викладач повинен у внз займатися чим завгодно, тільки б не готувався до якісних лекцій і не навчив часом чомусь студентів! Бо як же ж з них потім хабаря здереш на іспиті?! А вся система роботи внз сьогодні побудована тільки на цьому!! Всюди корупція! Беруть всі і за все! І в цих ненормальних умовах корупції і тотальної безграмотності і неможливості чомусь навчити через обмежений програмою час, хтось ходить з лінійкою, як придурок, і вимірює якість вищої освіти!!)
Люба
Ваша система обеспечения качества образования больше напоминает "Луч жизни профессора Персикова" из худ.фильма "Роковые яйца", внедряемый в условиях совдеповского балагана! Результат сказался и на самом внедрителе) https://m.youtube.com/watch?v=4h-qaRI0eLA
Наталя
Для Люба: Що правда, то правда! Одна надія, що прийде колись справжня зима, як у тому фільмі і повинищує всі ці системи разом з їх розробниками та протекторатом так само як тих крокодилів та змій з фільму!
Коментувати
Lola
В Україні вже давно немає вищої освіти!! Є тільки самоосвіта у вищих навчальних закладах!! І ця самоосвіта не може бути вищою освітою!! Тому що самоосвіта - це й є самоосвіта!! Навчаєш всьому себе сам! Тому ваша система якості повинна так і називатися - система забезпечення якості самоосвіти у вищих начальних закладах! І викладачі не повинні страждати від діяльності вашого органу з оцінки і забезпечення якості самоосвіти студентів, тому що вони сьогодні аж ніяк не можуть вплинути на процес цієї самоосвіти у стінах внз. Уявіть собі, якби у лікарнях стаціонарні хворі займалися самолікуванням! От результат би був! А такий результат вже є у нашій системі вищої освіти!! Тобто я хотіла сказати самоосвіти)
Валентина
Для Lola: Навіщо тоді всі ці внз по всій країні? Самоосвітою можна займати і вдома, і у бібліотеці, отримуючи завдання для самостійної роботи від викладачів через Інтернет.
Наталя
Для Валентина: Як навіщо? Що ви не розумієте? Всі ці внз сьогодні потрібні тільки для того, щоб дерибанити й прожерати бюджетні кошти, так само як і всі сьогоднішні "шарашки", які створюються при кожному внз, в т.ч. й оцей відділ із забезпечення якості вищої освіти!! Цей відділ вигадали, щоб працевлаштувати когось із родичів, які не мають мозку, щоб викладати, тому будуть просто бігати як придурки по аудиторіях, контролюючи, як працюють викладачі. Ще й отримувати за це зарплату за своєчасні доноси ректору!! Вони думають, мабуть, що від цього підвищиться якість вищої освіти! Профспілки у внз знищили, зробивши їх повністю залежними від ректорів через контрактну систему прийому на роботу, а якісь шарашки для посилення експлуатації зараз створять. І це все замість того, щоб підвищити викладачам зарплату, яка зараз на рівні прибиральниць та двірників!! Від зарплати якість роботи мабуть, на їх думку, не залежить!!
Євгенія
Для Валентина: Для таких як ви прихильників навчання через Інтернет вже давно створили дистанційну освіту і активно її впроваджують у практику вишів. Якщо це безглуздя взагалі можна освітою назвати!! З сьогоднішніми "можливостями" техніки у внз і за повної відсутності спеціальних комп’ютерних програм, дистанційна освіта нагадує просто якийсь цирк, а не навчання студентів! Всі формули, графіки, схеми і т.ін. доводиться показувати у камеру як якісь дулі! ) Це ще одна форма профанації так званих "фахівців", які потім будуть мати диплом без знань у голові.
Коментувати
Тамара
Йшов би ти краще у поховальну агенцію й займався б забезпеченням якості поховальних послуг! Або з небіжчиків мірки знімав би замість вимірювання якості освіти! Бо вона зараз його й нагадує, а ви бігаєте навколо неї й мірки знімаєте,вимірюєте якість, замість того, щоб реформувати її і не ганьбитися! Будь-яка розумна людина коли бачить, що справа не йде, просто починає робити її по-іншому. Якщо введені інновації не приносять користі (і вже багато років), повертаються до попереднього стану і починають з того, що було до цього, якщо попередня система організації справи давала кращий результат. А от у нас завжди навпаки. Вже друге десятиліття бачимо хренові результати реформ освіти і продовжуємо її реформувати в тому ж напрямку. От і зараз, замість того щоб організувати у внз навчання навідміну сьогоднішнього самонавчання, вигадують якісь придурковаті органи з контролю якості! Якість чого ви забезпечувати і контролювати збираєтесь? Самонавчання студентів? Чи видачі завдань для самонавчання?
Назар
Цікаво, а як до цього працювала наша вища освіта ще до того, як до неї почали лізти різноманітні вимірювачі та "поліпшувачі" якості? І чому її якість у ті часи була набагато кращою, ніж тепер, коли її всі вимірюють, "забезпечують" та "поліпшують"? Все дуже просто! Що дурний робе? Воду міряє! Це просто переливання з пустого в порожнє! Це просто пусті балачки про якусь там вигадану якість, якої немає вже років двадцять! А її все вигадують і вигадують у яскравих схемах, діаграмах, концепціях і т.д. Нагадує казку "Голий король"! І все це замість реальних реформ вищої освіти! І взагалі, якісний товар дорого коштує. У вас є гроші купувати якісну освіту? Немає? Тоді й не намагайтесь "забезпечувати" цю якість! Гарне прислів’я: "Скупий платить двічи"! Заплатіть відразу двічи і тоді будете вимагати якість!!
Валентина
Для Назар: Ще й багатовимірно вимірюють)
Олена
Для Валентина: Це як? У декількох паралельних світах?).
Коментувати
Ірина
Цікаво, що забезпечувати якість освіти збираються люди, які взагалі у ній нічого не розуміють, бо крім своєї філософії нічого більше й не вивчали. А може й досвіду викладання у внз зовсім не мають. "Внутрішня система забезпечення якості вищої освіти у закладі вищої освіти має розбудовуватися як система процедур, яка має характеризуватися єдністю та повнотою" - дуже розумна думка!))) Просто набір слів! Речення, яке не має сенсу! І таких багато у статті. Така й система забезпечення якості мабуть буде! А ви викладачі працюйте і забезпечуйте якість! Нічого, що майже безкоштовно, бо скорочення йдуть і працюєте вже давно на неповні ставки і постійно під загрозою змвільнення через скорочення!! Нічого, що й знань ніяких вже давно дати не можете через скорочену кількість годин за програмою!! Головне забезпечуйте якість освіти) Вам самим не смішно? Розроблювати не процедури треба! Змінювати систему освіти треба!
Яна
Оцінювати сьогодні якість освіти, це все одно, що оцінювати якість тогорічного молока дохлої корови!)
Юрій Гагарін
Хтось просто хоче створити собі кормушку у вигляді ще одного наглядового органу і поганяти викладачів як на пасовиську, наглядаючи, хто з них і як видав завдання на самостійне вивчення 70-90% навчального матеріалу з дисципліни. Погано видав (не роздрукував і не роздав у 30 примірниках) - світить тобі догана від ректора чи вченої ради через звіт/донос керівника цього нікому не потрібного органу у виші! Гарна ідея! І зарплату отримуєш, і нічого у виші не робиш, бо незалежним же ж треба бути, щей хабарі можна з викладачів дерти за те, що не будеш їх ректору здавати!! Добре влаштуватися хочете пане Юрію!!
Вероніка
Наша "студентоцентрована система навчання", як пише автор, спрямована лише на те, щоб оболванити студента, віддавши йому на самостійне вивчення майже весь навчальний матеріал! Навіть той, який він сам і не засвоїть ніколи! А потім коли прийде сесія, система раптом перетворюється на викладачоцентровану, бо саме він почуває семе у момент іспиту у центрі уваги, отримуючи хабарі та подарунки за складені іспити!!
Тетяна
Для Вероніка: А у кінці навчального року система раптово стає "ректороцентрованою", коли він стає центром уваги "студентоцентрованих" викладачів, які у чергу вишикуються, щоб піднести йому хабаря за своє майбутнє місце працевлаштування на наступний навчальний рік, тому що контракти з ними підписують тільки на той строк, за який вони заплатили хабаря!! А ви продовжуйте вимірювати та забезпечувати якість вищої освіти!! Створюйте ще одну шарашку з експлуатації бідних викладачів під особистим контролем ректора та повністю підконтрольної йому вченої ради!!
Коментувати
Анна Олександрівна
Цікаво, цей освітній аналітик-консультант хоча б якусь педагогічну освіту має, чи тільки філософську, і просто філософствує тут??
Людмила
Для Анна Олександрівна: А сьогодні, мабуть, щоб управляти освітою, або оцінювати її якість не обов’язково мати педагогічну освіту і взагалі хоч якось розбиратися у ній!! Достатньо й технічної, розбираєшся у трахторах, значить вже десь навчався, тобто маєш відношення до якогось навчального закладу. А раз десь навчався, то можеш і управляти якістю навчання в ньому ) Упрпвляти трахтором чи вишем, яка вже там різниця? ))) Може у трахторі й у навчальному закладі одні й ті ж самі механізми всередині?)
N
Для Анна Олександрівна: А що це за річ така педагогічна освіта? Шо воно таке є?
Сергій Іванович
Для N: Кожен своєю справою повинен займатися, педагог - освітою, філолог - мовою, водій - автомобілем, філософ - філософією. Ви цього не знали? Що тут можна не розуміти?
Коментувати
Петро Петрович
Це мабуть просто знущання якесь!! Вже не знають, що ще таке придумати, щоб ускладнити роботу викладачів у внз!! Вже придумали створити "жандармський орган" з нагляду за ними, щоб наглядати як вони навчають!! Відкрийте очі і подивіться, що у вас по внз твориться! Особливо по державних, куди ні вступити без хабаря не можна, ні на роботу влаштуватися!! Яка там в цих умовах може бути якість?! А болонська система ця буде сприяти якості, коли за нею студенти по факту займаються просто самоосвітою!! Хто не знає значення цього слова, пояснюю: навчаються самостійно! І абсолютно легально, без пропуску занять! Тому що це передбачено навчальною програмою- 4/5 навчального матеріалу вивчати самостійно!! Яка може бути при цьому якість?! Ви смієтеся?! Кого буде оцінювати ця система якості? Як викладач виклав 5 лекцій замість 25? )))) Чи як студент самостійно вивчив матеріал 20 лекцій з 25?!! Перейменуйте тоді цю систему у систему оцінки якості самоосвіти студентів!! Називайте речі своїми іменами!!