Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сільвестрович
Ситуація у вищій школі неконтрольована. Мон не знає, що діється. Департамент не компетентний.Ні Шаров, ні Рожкевич глибоко не знають тенденцій розвитку освіти, знаходяться в полоні самовозвеличення, страждають снобізмом ,часто діють на шкоду вишам.... Міністр їм довіряє і це веде справу у глухий кут! Треба зміни. Або чекати виборів. Ректори мовчать, гнуться перед чиновниками.
Віктор
Для Сільвестрович: Ці тенденції у вищій освіті відбуваються вже давно, років з 15-20. Під "шумок" стандартизації нашої системи освіти до систем освіти у європейських країнах, перетворили вищу освіту в Україні на самоосвіту студентів! Викладачі у вишах займаються невідомо чим, тільки не навчанням студентів!! І в цих умовах хочуть створити ще якийсь орган, щоб примушувати викладачів виконувати роботи, які їм не оплачуються. І не тільки не оплачуються, а й виконуються за власний рахунок самих викладачів! Ще й за які гроші!! Чого тільки коштують ті публікації у наукометричних базах!! І чому викладач повинен публікувати їх за свої власні кошти? Свою роботу він вже виконав, написавши статтю! А де і як її публікувати - проблеми держави й роботодавця!! А орган буде вимагати, щоб цих робіт викладач виконував якомога більше, тому що йому треба буде виправдовувати своє існування, що не дарма гроші отримує.
Нестор
Для Віктор: Винні й самі викладачі! Треба було ще у 90-ті відправити куди подалі фахові видання і не публікувати в них нічого за свої кошти! І добиватися того, щоб держава зробила їх безкоштовними для працівників бюджетної сфери! А управлінці наші побачили, що наші викладачі і пишуть праці безкоштовно за зарплати двірників, і прибиральниць, і публікують їх за свої кошти, та й вигадали для них ще краще варіант - публікації у наукометричних базах, і знову ж за власний рахунок! Привчили керівництво до того, що за все платите самі, от і платіть далі, тільки тепер дорожче! А щоб веселіше було публікуватися за свої кошти, створять для вас гестаповський орган забезпечення якості!!
Коментувати
Олена Іванівна
Головне, що вирішити проблему якості у сьогоднішній вищій освіти дуже легко! І не треба для цього створювати по вишах різноманітні органи проїдання коштів. Достатньо створити централізовано один орган, наприклад, при МОН, який би в online-режимі перевіряв якість викладання щороку через систему комп’ютерного тестування. Але цього ніхто не зробить, тому що не вигідно "системі", яку ніхто і реформувати не буде, а тільки буде створювати видимість бурної діяльності. Крім того, дійсно, спочатку треба визначити, що саме ви хочете забезпечувати і контролювати? Якість вищої освіти, систему якої треба ще створити на заміну сьогоднішньої недосистеми? Чи якість сьогоднішньої системи самоосвіти рідких відвідувачів ЗВО?
FC
Вже й так понароблювали цих відділів стільки, що їх більше, ніж самих викладачів і студентів у ЗВО, і все одно ще один хочуть додати!! Без нього ну ні як!! Треба ж ще кудись гроші злити!! А від всіх цих відділів тільки одна бюрократія розвелась у ЗВО, що ніяке питання не вирішити!
Ксенія
"...Керівник відділу повинен обиратися на конкурсних засадах вченою радою..." Ну й розсмішив!!! :-))) Сьогодні вчені ради - це повністю залежні від ректорів органи і повністю йому підконтрольні!! А конкурс, про який ви кажете, нагадує більше справжній аукціон, який організовують, щоб розіграти якусь вакантну посаду!! Саме тому й залежить повністю вчена рада разом із профспілкою повністю від ректора!! Тому що знають, що контракт має свій термін, і посаду, яку займає кожен викладач у ЗВО, ректор продасть у кінці строку дії контракту якомусь більш слухняному викладачу!! Ви просто далекий від реального стану справ у ЗВО, тому що незалежний і ніде не працюючий! Якби ви були у "системі" вищої освіти, то знали б все, що там сьогодні відбувається! І ваші пропозиції не викликали б сміх тут у всіх, хто читає вашу статтю! Забезпечуйте якість далі у своїх теоріях та філософських мріях! А цю "систему" ніхто так і не змінить!!
Віталій
Процедура формування навчальних програм, про яку пише автор, повинна повністю виключити із цих програм години на самостійне вивчення дисциплін!! Геть самоосвіту з ЗВО!! Або перейменовуйте їх на ЗВС - заклади вищої самоосвіти!! Якщо не переглянути ці програми, нічого не зміниться, і створення ще одного органу для проїдання коштів незалежними аналітиками аж ніяк не вплине на якість вищої освіти в Україні!!
Лілія
Яка може бути якість за відсутності освітнього процесу взагалі? Більшість тем з дисципліни студент вивчає самостійно. Може виміряєте якість його самостійної роботи? До чого тут викладач і якість його викладання, якщо він викладає всього лише відсотків 20 навчального матеріалу з робочої програми? Це нас треба перевіряти? Фахівців вищої кваліфікації? Це ми якось не так викладаємо, чи система трошки не така??
Qwerty
Найкраща модель, про яку ви кажете у статті і яку може обрати кожен заклад - це повна відмова від якогось там внутрішнього органу забезпечення якості, як ще одного органу нещадної експлуатації беззахисних сьогодні викладачів.
LS
Мені от цікаво, процедура забезпечення якості науково-дослідної роботи буде забезпечувати оцінку якості цієї роботи, чи як і раніше, тільки кількості? Щось я сумніваюсь в цьому! Мабуть це будуть знову якісь вимоги до нереальної кількості статей у Scopus від кожної кафедри та окремого викладача. А процедури фінансування цих публікацій за рахунок держбюджету як не було так і немає. Може ви, пане Юрію не тими процедурами зайняті? Подивіться на реальний стан справ. Кількісні вимоги до публікацій у наукометричних базах даних фактично поховали сьогоднішню науку!! З такими зарплатами не те, що там робити публікації у Scopus, а їсти скоро не буде що!! А ви все процедурами займаєтесь і звільняєте викладачів через відсутність публікацій за шалені кошти з їх маленьких зарплат!! Хіба це академічно доброчесно?!!
Loki
Дуже цікава процедура запобігання академічної недоброчесності! Деякі письмові роботи у ЗВО треба просто скасувати і замінити поточним та підсумковим тестуванням та усними відповідями, щоб і знання можна було перевірити, і виявити, чи може студент хоча б два слова зв’язати за темою дисципліни. Тоді відпадуть взагалі навіть розмови про академічну доброчесність, тому що не буде де її проявляти. Немає рефератів, контрольних та дипломних робіт, і всі доброчесні, і ніхто ні в кого не списує, і навіть сам у себе (це для шизофреників, які вигадали самоплагіат). Не розумію, навіщо всі ці письмові роботи студенту, який не збирається йти до аспірантури і займатися науковою роботою. Дипломна робота з гуманітарних спеціальностей є звичайною компіляцією і не є науковою роботою. Для чого її виконувати не розумію. Тестування й усна відповідь дадуть можливість краще оцінити випускника, до того ж їх не купиш, не спишеш і не отримаєш під замовлення.
Юлія
Для Loki: Ніхто не відмінить ці реферати, котрольні, дипломні та інше безглузде переписування книжок. Тому що це сьогодні бізнес у ЗВО, з якого живуть і викладачі, і керівництво, і навіть окремі фірми на стороні з виготовлення цих всіх робіт під замовлення. Викладачі й працюють у цих фірмах, щоб додатково заробити якихось копійок до своїх маленьких зарплат. Система письмових робіт у деяких ЗВО нагадує систему бонусів для викладачів. Скасуєте письмові роботи - підуть викладачі, тому що з цими зарплатами їм не буде вже що там робити. Тому можна вигадувати нові й нові закони про академічну доброчесність, а викладачів як ловили на виготовленні робіт своїм студентам, так і будуть ловити і віз з місця не двинеться, поки не замінять самі ці роботи новітніми методами контролю знань, наприклад комп’ютерним тестуванням на сервері МОНу під час випуску з ЗВО замість захисту дипломної роботи. А дипломні роботи треба залишити тільки для тих одиниць студентів, які бажають вступити до аспірантури.
Оксана
Для Юлія: Так, звичайно! Зараз при вступі до аспірантури вимагають від абітурієнта науковий реферат, який він, як правило, робить зі своєї колишньої дипломної роботи, просто скорочуючи його. Ніщо не заважає виявляти на останньому курсі бакалаврату студентів, які мають здібності і бажання навчатися у аспірантурі, і готувати їх до цього у магістратурі, а всім іншим замінити дипломну роботу комп’ютерним тестуванням та усним іспитом. Тоді не буде й питання про цю академічну недоброчесність, яка у більшості випадків проявляється як торгівля цими роботами, або присвоєння студентом собі готової роботи, знайденої ним у мережі Інтернет.
Андрій
Для Оксана: Солідарність студентів вже давно перемагає солідарність викладачів і саму "систему" в цілому. Сьогодні кожен порядний студент викладає свою роботу у Інтернет відразу ж після захисту. Це нагадує "академічну інтервенцію" на ринок студентських робіт, тобто всього цього непотребу паперового. А викладачам доводиться тільки створювати різноманітні комп’ютерні програми перевірки на антиплагіат, щоб виявляти, хто і що у кого списав та приймати недалекі закони про академічну доброчесність. Все правильно, якщо вони не будуть це робити, накриється їх бізнес з торгівлі студентськими роботами, який зараз процвітає майже у всіх ЗВО!! Тому ніхто нічого не змінить, поки воно саме по собі не накриється мідним тазом через перенасиченість Інтернету цими безкоштовними роботами. Таке враження, що МОНу немає чим замінити їх виконання у ХХІ столітті. Мабуть не розробила НАПНУ ще якісь нові комп’ютерно орієнтовані методи контролю знань студентів, щоб не використовувати цю допотопну купу паперів.
Коментувати
Михайло Сергійович
Це ще один поганяйло, який сам працювати не хоче, а хоче тільки ходити і поганяти інших, щоб вони працювали. Його працевлаштованість (незалежний експерд) вже багато про що говорить. Йому аби тільки дали гроші, щоб над кимось наглядати як жандарм при царизмі. А тут така нагода, держава взялась за якість системи вищої освіти. Можна привлаштуватись до якоїсь кормушки й отримувати гроші за доноси.
Олександр
Спочатку розберіться, якість чого ви збираєтесь оцінювати? Якість викладання? Так його вже оцінили, коли видавали викладачам атестати про вчені звання. Більшість з них має вищу кваліфікацію. Що там оцінювати і забезпечувати? Вони не вміють викладати? Або будете оцінювати і забезпечувати якість сьогоднішньої самоосвіти студентів у стінах внз через скорочені години у навчальних програмах? Змінюйте систему самоосвіти на систему вищої освіти, тоді вам буде що оцінювати і забезпечувати.
Станіслав
По всьому тексту статті одні процедури та процедури... А що повинно бути в цих процедурах невідомо. А там, мабуть, знов якісь кількісні показники, які потім будуть примушувати викладачів виконувати: скільки повинен опублікувати статей у Scopus за власний рахунок на мізерну зарплату, скільки підручників і навчальних посібників видати за свої кошти, скільки годин просидіти на роботі нічого при цьому не роблячи і т.д. Ще одна шарашка усередині внз цей відділ, з якого користі ніякої, а тільки збільшення фінансування треба, щоб і його ще утримувати.
Владимир Белый
"... Коли в американців якісь проблеми на роботі чи в особистому житті - вони йдуть до психолога, радяться, думають "чому мені не вдалось, що роблю не так?". Коли в українця якісь проблеми в універі, на роботі, чи ще десь - він чітко знає, що довкола "всі козли, один я - д’Артаньян"" - Павло Подобєд. І студенти, і викладачі, котрі розуміють, що без якісних результатів у роботі ризики її обезцінення є більш ніж високими, якщо вони дійсно освічені, то давно ВОЛАЛИ Б - ми за впровадження ЗНО на виході з університету, бо інакше ми всі розтанемо у розслабусі.
Станіслав
Для Владимир Белый: Шановний, у статті мова йде не про ЗНО, а про ЗВО, тобто заклад вищої освіти, в якому хочуть створити якусь шарашку із забезпечення якості освіти за бюджетні кошти, яка буде знущатися над викладачами як гестапо. ЗНО тут не до чого. Краще вже зробити ЗНО на виході і оцінювати незалежно якість отриманої студентами освіти, ніж цей "відділ гестапо" для знущання над викладачами! Що ще для нас зроблять, щоб відволікати від основної роботи - викладання навчального матеріалу студентам?
Павло
Для Владимир Белый: Правильно! ЗНО й буде показником якості фахівців, яких випускають ВНЗ, а не діяльність якоїсь сумнівної шарашки за бюджетні кошти!! Це просто роздування штатного складу у кризові часи!!
Ярослав
Для Владимир Белый: Все вірно! Треба запроваджувати ЗНО для оцінки якості самоосвіти студента у ЗВО! Самоосвіти, тому що назвати сьогоднішню систему самостійного вивчення дисциплін системою вищої освіти якось язик не повертається! Якщо якийсь предмет або явище містить в собі 80-90% іншого предмета чи явища, то його називають за назвою найбільшої частки в ньому. Яка ж це освіта, якщо вона на 80-90% складається з самоосвіти? Цю самоосвіту під час перебування у ЗВО (не можу сказати навчання, бо це не навчання) і потрібно оцінювати на виході через ЗНО і видавати диплом тільки тим, хто добре самоосвічувався ці 4-5 років.
Коментувати
Олександр Васильович
Одна й та сама стаття опублікована у двох Інтернет-виданнях! Автора треба притягнути до відповідальності за самоплагіат відповідно до ст. 42 ЗУ "Про освіту"! Треба позбавити його вченого ступеня!
Олег Іванович
Для Олександр Васильович: Норму про самоплагіат у цій статті придумали такі ж самі, як і ви! Такого маразму я ще у житті не бачив ніколи! Як людина може щось вкрасти сама у себе, наприклад той же олівець?) Це все одно, що розмовляти самим з собою! Здається враження, що ВР приймає закони, не дивлячись, що в них написано. Цікаво, депутати теж крадуть самі у себе?)
Володимир Іванович
Для Олександр Васильович: До якої відповідальності ви його притягнете, якщо він ніде не працює? Він же незалежний аналітик, тобто підкоряється сам собі. А раз підкоряється сам собі, то має право й красти сам у себе! Скільки завгодно! І чхати він хотів на вашу академічну доброчесність, записану у цьому законі. Заплатив сам собі за написання публікації, вкрав її сам у себе, а потім вкрав сам у себе гроші, які заплатив сам собі за публікацію. Ти просто заздриш йому, що сам не можеш так вкрасти щось у себе!
Леонід
Для Володимир Іванович: Просто в нашій країні замість того, щоб ліквідувати взагалі кількісні показники у науковій діяльності, які виглядають настільки ж маразматично, як і положення про самоплагіат, навпаки створюють всі умови для процвітання й домінування цих кількісних показників над якісними. От і вимагають від всіх певну кількість публікацій перед захистом та перед отриманням вченого звання, тому що розуміють, що після цих процедур вже не вдастся примусити вченого зробити цю кількість публікацій абсолютно безкоштовно, та ще й опублікувати їх за свої власні кошти зі своєї мізерної зарплати, якої тільки на проїзд та на хліб і воду йому вистачає. А щоб вони не хімічили і не публікували одне й те саме, вигадують маразматичні норми закону про самоплагіат, які вступають у протиріччя навіть з тим же Цивільним кодексом, тобто нормативним документом більш вищої ієрархії, за яким не можна вкрасти щось у самого себе (що не заборонено законом, то дозволено). Бардак і в науці, і в праві!!
Коментувати
Випускник
Рейтинг викладача визначається не за якістю навчання ним студентів, а за кількістю написаних статей у скопусі. Якщо викладач не має звання і не друкує статей, то незалежно від того, наскільки він якісно вчить студентів, його попруть з вишу. У мене методику фізики викладав прекрасний викладач, у минулому вчитель фізики, який нам, майбутнім учителям, дав у десять раз більше, ніж імениті професори, які вряди-годи появлятися на парах, але його змусили розрахуватися, а професура залишилася, бо вишу треба професура для ліцензування та акредитації.
Іван
Для Випускник: Все через нормативи, які встановлює МОН, а зараз ще й не знають вже з кого вимагати ці публікації в скопус. Для викладача головне викладати, тому й називається він викладач. І наукою він повинен займатися у вільний від викладання час. Тому вимагати від нього статті в скопус - це відверте безглуздя! От інша справа - Академія наук, яка має у своєму штаті цілу армію вчених, які крім як наукою, більше нічим не займаються. Цікаво, а скільки у них виходить статей у скопус, якщо весь робочий день вони займаються тільки наукою? Викладачі знаходяться в нерівних умовах з ними, тому влаштовувати подібні змагання, хто більше дасть державі статей в скопус - просто смішне та безглузде заняття. До того ж і коштують ці публікації недешево. Ось де реформи треба проводити, а не якість "мертвої води" вимірювати і забезпечувати!
Коментувати
Володимир
Аби тільки створити додатковий підрозділ, щоб бюджетні кошти витрачати на його утримання!! Інших проблем у вищій освіті мабуть немає!!!! І це під час масових скорочень викладачів, коли йде жорстка економія бюджетних коштів і у найближчий час будуть скорочувати мабуть вже цілими кафедрами, а може й вишами! На то він і незалежний аналітик, що ніде не працює й не знає проблем вищої школи, а може тільки ляпати тут, аби щось ляпати!
Олена
Це не система забезпечення якості, а система її зниження!! Ви трошки запізнилися пане Юрію! На цю тему в Україні вже захищені цілі дисертації, що правда у вчених радах, де в цьому ніхто нічого не розуміє. І системи вже давно постворювали, тероризуючи ними викладачів. А якість як була у дупі, там і лишилася!! Так і готуємо поганих фахівців за хороші гроші!
Ганна
Для Олена: Які хороші гроші? Хіба це гроші? Справжні копійки! Та ще й при мінімальному навантаженні й їх немає! Чи може ви кажете про якісь інші гроші?)
Коментувати
Василь
Які забезпечувачі якості, така й якість!!
Олександрина
Розбудовувати треба систему освіти, якої вже давно немає, а не систему забезпечення якості освіти!! Неможливо забезпечити якість того, чого немає!!
Ірина Володимирівна
Сьогоднішня "система" працює на те, щоб відволікти викладача внз від його основної фукції - навчання студентів!! Для цього й створюються всі ці ненормальні системи якості, гранти, стартапи, конкурси і т.п. Викладач повинен у внз займатися чим завгодно, тільки б не готувався до якісних лекцій і не навчив часом чомусь студентів! Бо як же ж з них потім хабаря здереш на іспиті?! А вся система роботи внз сьогодні побудована тільки на цьому!! Всюди корупція! Беруть всі і за все! І в цих ненормальних умовах корупції і тотальної безграмотності і неможливості чомусь навчити через обмежений програмою час, хтось ходить з лінійкою, як придурок, і вимірює якість вищої освіти!!)