https://osvita.ua/vnz/news/36250/

У Міносвіти хочуть, щоб виші навчилися заробляти самостійно

На цьому наголосив заступник міністра освіти Євген Суліма під час проведення міжнародного семінару з питань комерціалізації досліджень і співробітництва між вищими навчальними закладами та бізнесом, який відбувся у педагогічному університеті ім. Драгоманова.

Захід проходив за участю представників Британської Ради в Україні для ректорів українських ВНЗ.

"Сьогодні нам потрібно, перш за все, на основі вивчення найкращого досвіду організації комерціалізації технологій в британських університетах виявити напрями налагодження механізму комерціалізації, які можна було б адаптувати в системі українських ВНЗ", - зазначив перший заступник міністра Суліма.

За словами чиновника, Міністерство освіти також спрямовує свою діяльність на створення правових, економічних і організаційних умов для активізації розвитку дослідницької діяльності у ВНЗ, стимулювання розвитку та підтримку провідних наукових шкіл і закріплення молодих талановитих кадрів у науці.

"Треба розуміти, що вищі навчальні заклади – це двигун інновацій, тому треба йти до підприємств, до тих, хто сьогодні сплачує податки та зацікавлений у нарощуванні свого прибутку, і запитати: "чим ми можемо допомогти у тому, щоб ваш прибуток збільшувався й надалі?", - наголосив Суліма.

Він також висловив переконання, що прагнення університетів до впровадження та комерціалізації науково-технічних розробок, які відповідають світовому рівню, є надійною запорукою економічного розвитку нашої держави.

За матеріалами: Освіта.ua
Дата публікації: 19.06.2013