Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Альона
То ми будемо отримувати 730 грн і плюс індексацію???Я так зрозуміла чи ні???
Azarov
Для Альона: Ідексацію в 0 гривень
Людмила
Це чергова спропа зажраних політиків показати, які вони хороші і як піклуються про студентів. А насправді ні звичайні студенти, ні пільговики від цього нічого не отримають. Розмір стипендій не зміниться, а галасу наробили такого, наче стипендія стане по 3000 грн.
Коментувати
Надія Олексієвець
яка степендія в університеті у дітей-інвалідів?
Таня
Если я поступила на 1 курс "бакалавр" какая у меня будет стипендия с 1 сентября?
Данил Шарапов
Для Таня: меня тоже интересует данный вопрос
Влад
Да, если Вы на бюджете. С сентября до первой сессии будет степендия, а потом уже от Вас зависит.
Таня
так,а какая стипендия то будет?
Коментувати
Алёна
Я в этом году поступила на первый курс на бюджет в ОНУ по льготам сироты.Скажите,в каком размере мне причитается стипендия?
татьяна
Для Алёна: 1760 грн.Из них вычтут подоходный налог 39 грн и1%профсоюзних взносов
Коментувати
Вiка
коли буде нарахована iндексацiя?
Оксана
Вопрос к AZAROV: Согласно п.5 Поряд провед индекс доход № 1078 от17.07.2003 г если размер увелич дохода меньше, чем размер индексации, то выпл-ся и доход с учетом увелич и произв-ся индекс дохода в пределах прожит минимума. В таком случае вопрос: стипендия отличников 1-2 уровень аккредитации до повышения размера было: 400 грн + 50 грн = 450 грн и еще индексация 450 х 36,7 % = 165,15 грн, общий размер выплат отличнику составлял 615,15 грн; с 1 сентября 2012 г повыш размер - 550 грн + 50 грн = 600 грн. То получ-ся надо производить и индексацию, потому, что до повыш 615,15 грн, а после повыш 600 грн. Индексация после повыш 600 х 36,7% = 220,20 грн. Таким образом общий доход 820,20 грн. Чем же тогда стипендия обычного отличника отличается от стипендии Президента - 800 грн или стипендии имени Симиренко или имени Посмитного - 700 грн. Может быть мой расчет неправильный? Почему тогда при повыш размеров стипендии учебным заведениям не выделяют дополнительно средства на это повышение?
Azarov
Для Оксана: Все верно. Формально с точки зрения буквы закона отличники должны получать и индексацию и новую стипендию. Около 50% от базовой. В принципе это уже будет хорошая добавка за успешную учёбу! Но это с точки зрения закона. Если захотите можете пытаться потребовать все в полном объёме с руководства вашего вуза. В крайнем случае через суд. А чтоб государство не тратилось через чур, то Правительству следует внести изменения в порядок начисления стипендии и поменять надбавку за отличную учёбу с фиксированной на процентную. Например не +50UAH для І-ІІ уровня (+60UAH для ІІІ-ІV) а +15-25% от базовой. Да ещё надо, что бы набрало силу это изменение до 1 сентября.
Коментувати
Александр
До принятия закона повышенная стипендия 798грн. после принятия закона 790грн. Где же логика? И как же: "Водночас у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту наголошують, що зміни до порядку індексації стипендій, прийняті у червні, в жодному разі не мають призводити до зменшення стипендій." -- "13. Учням і студентам, які за результатами семестрового контролю мають 10-12 балів з кожного предмета за дванадцятибальною або середній бал успішності 5 за п'ятибальною шкалою оцінювання, розмір ординарної (звичайної) академічної стипендії збільшується порівняно з призначеним згідно з пунктом 12 цього Порядку на: для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем "бакалавр", "спеціаліст" або "магістр", - 60 гривень." Тобто у відмінників буде з 1 вересня 790 UAH" --
Azarov
Для Александр: Стипендії відмінників вищі базової стипендії на 60 гривень в не залежності від рівня базової. Індексацію ж проводять у відсотку інфляції від рівня доходу, що не перевищує прожитковий мінімум. Тому звичайно, індексація підвищеної стипендії була дещо більша ніж базової. До змін порядку індексації та нарахування стипендії у відмінників мало бути (530+60)*(1+0.375)= 811 а не 798. Шановний Александр, звертайтесь до керівника Вашого ВНЗ з питанням, чому Вам виплачували індексацію не в повному обсязі.
саша
какая будет степендия 1 курса 2012 года? 730 или 530?
Azarov
730
Коментувати
Євген
Я вступив на перший курс цього року, на бюджет. скажіть, коли й де мені треба оформляти картку для отримання стипендії та взагалі якого числа перша стипендія?
Валерія
Для Євген: ще не студент,а вже стипендію вимагає) у вересні чекай(на початку або кінці,це від ВНЗ залежить). Куратор і староста мають все розповісти.
Коментувати
Ольга
Добрый день. Сын в этом году поступил в ВНЗ ІІІ-IV уровня аккредитации, сегодня было собрание на котором было объявлено: стипендию будут получать в размере 250грн, так как предусмотрено трех разовое питание для бюджетников. Вопрос: вопрос о уменьшении размера стипендий за счет питания принимает ВУЗ?, кто может проконсультировать?
Azarov
Для Ольга: Порядок встановлено Постановою КМУ N 882 від 12 липня 2004 р."Питання стипендіального забезпечення" http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/882-2004-%D0%BF. Пункт 8. Останній абзац. "У разі коли учень, студент, курсант має право на безоплатне харчування, але навчальний заклад не в змозі його забезпечити, особі виплачується академічна та/або соціальна стипендія без урахування зменшення її розміру згідно з пунктами 15, 16 і підпункту 1 пункту 31 цього Порядку (за умови письмової відмови від безоплатного харчування)."
Ольга
Спасибо. Исходя из пункта 15 стипендия на гособеспечении 50%, а сумму в 250 грн назвали исходя из 530грн.
Коментувати
ксеня
Підскажіть, будь ласка, чи буде індексуватися стипендія з вересня???? Якщо ні, то коли буде призначена індексація нових базових стипендій???
Azarov
Для ксеня: Ні. Тому, що нова стипендія призначається саме з першого вересня. http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/703-2012-%D0%BF Індексація почне нараховуватись якщо рівень інфляції за місяць перевищить 1%
Коментувати
Настя
Первый и пятый курс получают "голую" стипендию без индексации соответственно новому закону о индексации. Теперь "голая" стипендия 730 грн. Её будут получать все или же будет выплачиваться индексация для 2-4 курсов, как сказанно в законе?
Azarov
Для Настя: З 1 вересня індексація на стипендії не буде нікому нараховуватися, оскільки саме з 1 вересня почне діяти Постанова КМУ № 703 від 25.07.2012 якою підвищується базовий рівень стипендії і підвищення дорівнює розміру індексації. Індексація почне нараховуватись (у відсотку від прожиткового мінімуму, що відповідає рівню інфляції ) якщо рівень інфляції за місяць перевищить 1%.
Настя
Одно противоречит другому.... Шило на мыло... Смысл повышения и т.д. и т.п.
Коментувати
Вадім
Так, вони підвищать... і стипендії, а перед тим вартість навчання на контракті... краще б уже не підвищували а збільшили кількість бютжетників...
Йа
Чергова мулька від влади: фактично розмір стипендії не зміниться, індексацію відмінять, а базову піднімуть до рівня колишньої базової з індексацією, і будуть говорити, що "саме цей розмір стипендії ЗГОДОМ (коли ніхто не знає) буде індексуватися".
Светлана
а если я на заочном и на бюджете,я должна получать стипендию?
Анна
Для Светлана: Заочники учатся только за счёт государства (естественно, поступившие на бюджет), и за счёт того, что студенты-заочники работают и получают зарплату, то им стипендия не предусмотрена.
Коментувати
Лео
Якщо мені 17 років і я кругла сирота то в мене буде стипендія 1760 грн?
Андрій
Для Лео: Tak
Коментувати
Виктория
Что за херня, стипендия и была 730, а не 530, кого вы обманываете. Создали ложную новость, Что бы типо показать себя "ай да мы, ай да молодцы, повысили стипендию" хотя даже ее не изменили. Какой дурак поведется на этот запутанный бред? Только в 2008 была пониженная стипендия из-за кризиса. Идиотское правительство, зарплаты по 50 штук, плюс еще левые деньги мутят
Юлия
Для Виктория: Розмір "чистої " стипендії - 540 гривень, а 730 - це з урахуванням індексації.
Коментувати
Сонька
Я получаю государственную помощь,так как я с малообеспеченой семьи,на данный момент с 1 сентября буду студенткой вуза 4 уровня аккредетации на бюджетной форме обучения. Вопрос:мне положена социальная стипендия или процентная доплата до базовой? Заранее спасибо за ответ:)
Виктория
Для Сонька: у вас будет стипенддия в 850 грн. Вот изменения в указе http://ciacy.org.ua/wp-content/uploads/2012/08/Urjadovu-postanovu-pro-novi-rozmiry-stypendij-z-1-veresnja-2012-roku-opublikovano_1.jpg
Сонька
А какие документы мне нужно предоставить в университет, чтобы начисляли эту стипендию?
Коментувати
Azarov
+60 UAH http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/882-2004-%D0%BF
Виктория
Для Azarov: Это приказ 2004 года, вы что, не видите, а тут сказанно про 2008 и 2012 года
Виктория
Для Azarov: вот то, о чем идет речь http://ciacy.org.ua/?p=1298
Azarov
Для тих хто не вміє читати: "13. Учням і студентам, які за результатами семестрового контролю мають 10-12 балів з кожного предмета за дванадцятибальною або середній бал успішності 5 за п'ятибальною шкалою оцінювання, розмір ординарної (звичайної) академічної стипендії збільшується порівняно з призначеним згідно з пунктом 12 цього Порядку на: для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем "бакалавр", "спеціаліст" або "магістр", - 60 гривень." Тобто у відмінників буде з 1 вересня 790 UAH
Коментувати
Олена
Підкажіть, а в якому порядку отримують стипендію студенти першого курсу?
Ann)
А какая будет повышенная стипендия?))