Законопроекти про вищу освіту потребують суспільного обговорення

Проекти законів про вищу освіту, що зареєстровані у парламенті, потребують подальшого вдосконалення й обговорення з громадськістю

Законопроекти про вищу освіту потребують суспільного обговорення

Про це заявили учасники круглого столу, що був проведений Освітньою програмою Міжнародного фонду "Відродження".

Директор Центру освітнього моніторингу Павло Полянський зазначив, що найбільші шанси на ухвалення має законопроект Міністерства освіти, що за його словами пропонує консервацію нинішньої системи освіти. Найкращим, на його думку, є проект закону, що внесений народними депутатами Арсенієм Яценюком і Лесею Оробець.

Екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти Лілія Гриневич висловила сумнів, що в нинішній політичній ситуації буде ухвалено законопроект Яценюка-Оробець, але при цьому запевнила, що розробники документа готові вносити пропозиції до того законопроекту, який буде проголосовано в першому читанні.

Президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт наголосив, що в законопроекті Міністерства освіти чимало уваги приділено фінансовій автономії, але фактично немає механізмів, що дозволяли б університету використовувати кошти на свій розсуд. Також, за його словами, не покладено відповідальності на університет за зміст освіти, а чинну аспірантуру просто перейменовано на PhD без будь-яких змістовних і структурних змін.

За словами керівника Української асоціації студентського самоврядування Єлизавети Щепетильникової, запровадження додаткового бала при вступі до університету, що пропонує міністерський законопроект, є неприпустимим й загрожує корупційними схемами. Плата за навчання контрактників не має збільшуватися щороку. Вона відзначила, що законопроект міністерства пропонує запровадити стипендії на рівні прожиткового мінімуму, однак під це не закладено фінансування. При цьому щодо законопроекту Яценюка-Оробець вона зауважила, що він передбачає незрозумілі форми участі студентів в управлінні навчальним закладом.

Реагуючи на закиди, директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти Ярослав Болюбаш наголосив, що в умовах, коли держава відповідає за якість освіти, на неї має бути покладено основні функції контролю. За його словами, навіть із тими правами, які мають вузи за чинним законодавством, вони не можуть упоратися.

Нагадаємо, у парламенті зареєстровано три законопроекти про вищу освіту, в т.ч. урядовий проект закону, що розроблений Міністерством освіти. Минулого тижня Микола Азаров заявив, що остаточне рішення щодо урядового проекту закону буде прийматися після його зустрічі з ректорами, студентами та експертами.

Освіта.ua
18.01.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Danko
Рівень освіти у класичних університетах ще більш-менш допустимий, проте у молодих ніякий. У будь-якому випадку потрібно змінювати те чого вчити студентів, що їм не прийшлось потрапивши на роботу вчитися справді потрібного. А щодо ЗНО то складність завдань не порівняти з тими, що була 5-7 років тому. Погодьтеся, не може бути щоб середній учень середньої школи здавав на 185-194 бали
Корней
МОНУ качество по-барабану, главное бабло!!!
DR
Згоден. І ось такими методами: «...звертаємо Вашу увагу на невідкладному виконанні доручення Міністра щодо розміщення на веб-сайтах вищих навчальних закладів банера з переходом на офіційний веб-сайт Міністерства...» http://osvita.ua/legislation/Vishya_osvita/26868
Коментувати
Sceptik
"...запровадження додаткового бала при вступі до університету, що пропонує міністерський законопроект, є неприпустимим й загрожує корупційними схемами..."-це всі розуміють,окрім Міносвіти.Або ж виконується зрозуміло чиє замовлення на повернення до перевыреної годівниці.
kir
Для Sceptik: Для Sceptik: У жодній країні світу (крім постраданських) немає вступу до ВНЗ тільки за результатами тестів, подібних ЗНО. У будь-якій країні ВНЗ самостійно визначає правила прийому, які зазвичай передбачають додаткові випробування. Це вже не говорячі про якість нашого ЗНО.
Sceptik
Для kir:Навіть дуже неякісне ЗНО значно справедливіше за ту систему вступу до ВНЗ ,що була до ньго.Не тільки в мене була можливість порівняти.В нашій з Вами країні повернення до самостійного встановлення правил прийому ВНЗ приведе до того,що розумним дітям з небагатих родин двері до вишу зачиняться!!! Порівнювати Україну з цивілізованими країнами просто смішно!Спадає на думку,що Ви той самий представник ВНЗ,якого від годівниці відірвали.Вибачте,якщо помиляюся.
kir
Для Sceptik: О какой коррупции может идти речь? Сегодня мест в университетах в несколько раз больше, чем абитуриентов.
Коментувати