![]() |
Голова парламентського комітету з питань освіти Максим Луцький висловив переконання, що форма власності вузу не є принциповою у питанні якості навчального процесу |
У нас є університети, дипломи яких можна сміливо викидати на смітник, - М.Луцький
"У нас є і приватні, і державні університети, дипломи яких можна сміливо викидати на смітник. З цим ми будемо боротися у першу чергу. Об’єктивно, потрібно скорочувати кількість ВНЗ і розширювати їхню автономію – і фінансову, і академічну, і соціальну", - зазначив народний депутат у коментарі УНН.
За його словами, в Європі та США є престижні приватні вищі навчальні заклади випускники яких високо оцінюються на ринку праці. Деякі з них насправді вважаються найбільш рейтинговими.
"Там студенти вивчають дві-три іноземні мови, для них читають лекції відомі практики у тій чи іншій сфері. Я переконаний, що в Україні подібне теж можливо", - зазначив політик.
На його думку, форма власності вищого навчального закладу не є принциповою у питанні якості навчального процесу.
"Новим законом ми даємо можливість і приватним, і державним університетам динамічно розвиватися, підвищувати якість освіти", - наголосив М.Луцький.
За даними профільного міністерства у системі вищої освіти функціонує 854 вищих навчальних заклади, з них 446 вищих навчальних закладів державної форми власності, 220 – комунальної та 188 – приватної.
Контингент студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації становить понад 2 млн. 400 тис. осіб, у тому числі понад 48 тис. іноземних студентів. Щорічно дипломи вищих навчальних закладів отримують понад 500 тис. молодих фахівців.
Освіта.ua
22.12.2011