Без остаточного погодження з освітянами Закон "Про вищу освіту" ухвалено не буде, - М.Томенко

Віце-спікер парламенту Микола Томенко заявив, що без остаточного погодження з освітянською громадськістю закон ухвалено не буде та зазначив, що проект суттєво доопрацьований

Без остаточного погодження з освітянами Закон "Про вищу освіту" ухвалено не буде, - М.Томенко

Про це він сказав відповідаючи на запитання журналістів стосовно можливості ухвалення нової редакції закону про вищу освіту.

Микола Томенко підтвердив, що проект закону України "Про вищу освіту", розроблений Кабінетом Міністрів, дійсно направлений до Верховної Ради. Однак, він поки що не зареєстрований у парламенті, оскільки, згідно з регламентом, спочатку необхідно розглянути або ж зняти з розгляду проект закону "Про вищу освіту", що внесений Юрієм Мірошниченком.

Водночас, віце-спікер зазначив, що загальний огляд даного законопроекту свідчить про те, що студентські мітинги і протести, критика експертів і опозиції дали свій позитивний результат. Він повідомив, що в даному законопроекті відсутня більшість суперечливих норм, що містилися в попередній версії.

"Можна сказати, що проект закону суттєво доопрацьований", - констатував М.Томенко.

Водночас, віце-спікер підкреслив, що вже сьогодні фахівці висловлюють низку застережень і до цієї версії законопроекту. За його словами, це означає, що парламент не повинен поспішати з ухваленням законопроекту, і після його розгляду й прийняття в першому читанні мають пройти громадські обговорення.

"Переконаний, що перед тим, як законопроект буде ухвалюватися в цілому, обов’язково мають відбутися його громадські обговорення передовсім за участі освітян", - сказав М.Томенко.

Як повідомлялося раніше, проект закону "Про вищу освіту" був винесений на розгляд та одноголосно схвалений делегатами Всеукраїнського з’їзду працівників освіти, що відбувся наприкінці жовтня. Після чого документ був направлений до Верховної Ради.

Народний депутат, член парламентської фракції Партії Регіонів Максим Луцький, заявив про те, що поданий проект буде прийнятий в першому читанні як невідкладний.

Освіта.ua
10.11.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів