Підготовка вузів до вступної кампанії-2012 триває

Перший заступник міністра освіти Євген Суліма провів нараду з проректорами та відповідальними секретарями приймальних комісій вищих навчальних закладів

Підготовка вузів до вступної кампанії-2012 триває

Під час виступу Євген Суліма наголосив на першочергових завданнях вищих навчальних закладів у підготовці до вступної кампанії 2012 року. Зокрема він зазначив, що вузи мають розробити власні Правила прийому абітурієнтів у 2012 році до 15 листопада та погодити їх з Міністерством освіти до 1 грудня за встановленим графіком.

Під час наради було наголошено на неухильному дотриманні вищими навчальними закладами затверджених правил та дотриманні єдиних вимог до організації і проведення вступної кампанії-2012 незалежно від статусу, підпорядкованості чи форми власності.

Нагадаємо, що правила прийому абітурієнтів мають бути розроблені кожним вищим навчальним закладом у відповідності до законодавства та Умов прийому до вузів у 2012 році, що затверджені Міністерством освіти.

З цією метою профільне міністерство надіслало до вузів усіх форм власності Примірні правила прийому до вищого навчального закладу, що навчальні заклади країни мають використовувати при розробленні власних правил прийому абітурієнтів у 2012 році.

Правила прийому усіх вузів мають містити вимоги до рівня освіти вступників, строки прийому заяв і документів, вступних екзаменів, конкурсного відбору та зарахування на навчання, порядок прийому заяв і документів для вступу, в т.ч. і в електронній формі, формування та оприлюднення рейтингового списку вступників, значення мінімальної кількості балів з кожного предмета у сертифікаті ЗНО, з якими вступник може бути допущений до участі в конкурсі тощо.

Як повідомлялося раніше, міністр освіти Дмитро Табачник повідомив, що у порівнянні з 2011 роком, участь у вступній кампанії-2012 візьме більша кількість абітурієнтів.

Він зазначив що у цьому навчальному році в 11-х класах навчається 316 тисяч школярів, а з урахуванням випускників минулих років, кількість абітурієнтів може скласти 350 тисяч.

Міністр підкреслив, що загалом умови прийому до університетської ланки освіти у 2012 році залишаються стабільними.

"Зміни є мінімальними і спрямовані на покращення вступної кампанії та підвищення її прозорості. Початок прийому документів почнеться 2 липня й триватиме до 31 липня. Це на день менше, ніж торік – через Євро-2012", - сказав міністр.

Зазначимо, що головною новацією вступної кампанії у 2012 році є введення мінімального бала ЗНО для профільних предметів. Коментуючи нововведення міністр освіти підкреслив, що встановлення мінімального бала сертифіката ЗНО для профільних предметів на рівні 140 балів є боротьбою за якість освіти.

"Якщо абітурієнт вирішив вступати до університету і там профільним предметом визначено математику або фізику, вибачте, трієчник не має права претендувати на місця державного замовлення. А 140 балів – це, до речі, на рівні оцінки 4 з мінусом чи трійки з двома плюсами", - підкреслив Д.Табачник.

Освіта.ua
04.11.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Читач
Це, дійсно, ноу-хау!!! Де логіка? Як можна виконати одночасно протилежні завдання: «Вузи мають розробити власні Правила прийому абітурієнтів», «Під час наради було наголошено на неухильному дотриманні вищими навчальними закладами затверджених правил та дотриманні ЄДИНИХ вимог організації і проведення вступної кампанії-2012»???