Політичні танці навколо Закону "Про вищу освіту" неминучі, - Д.Табачник

Про це під час проведення ІІІ Всеукраїнського з’їзду працівників освіти сказав міністр освіти Дмитро Табачник

Політичні танці навколо Закону "Про вищу освіту" неминучі, - Д.Табачник

Політичні ігри, танці та шабаші навколо такого важливого документу, як проект закону "Про вищу освіту", неминучі, - наголосив Д.Табачник, повідомляє УНН.

"Але перетворювати їх на безкінечний мерлезонський балет не можна, адже ми є відповідальними за якісну законодавчу базу і перед нашим суспільством, і перед європейською спільнотою. Адже освітній простір не має меж", - наголосив міністр.

Він також звернув увагу делегатів на те, що проект закону про вищу освіту в різних редакціях розглядався та обговорювався впродовж трьох років – при трьох урядах і трьох міністрах.

"І нехай не закидає хтось, що проект закону про вищу освіту створений за останній рік-півтора. Закон – не бур’ян, і він не виростає самостійно", – додав міністр.

Він зазначив, що проект закону відповідає програмі економічних реформ на 2010-2014 роки.

Крім того, він навів приклад основних ідей закону, а саме: розширення автономії ВНЗ, звуження системи органів виконавчої влади, що мають у підпорядкуванні ВНЗ, збільшення строків навчання за рівнем магістра до півтора – двох років та в аспірантурі за рівнем доктора філософії – з трьох до чотирьох років.

За словами Табачника, проект закону адаптує структури вищої освіти до європейських вимог, передбачає законодавче врегулювання ЗНО, посилює інноваційну складову діяльності вищих навчальних закладів, а також чітко визначає організаційно-правові форми впровадження інновацій.

Нагадаємо, проти ухвалення законопроекту про вищу освіту, в редакції, що запропонована Міністерством освіти, виступають численні студентські та громадські організації.

Освіта.ua
28.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
макс
я все розумію..але якщо після прийняття проекту цього закону почнуть урізати державників то буде жах..повернемоя до того,що було до ЗНО...якщо ВНЗ самі будуть визначати ціну на навчання то бідні будуть контракники
666
Для макс: всё правильно. Для нас так и надо. Средний класс - уничтожить, учителей - нищими, люди работать ЗА ХАРЧИ станут(основная масса), и нечего. сами вырастили это руководство. оно к нам из-за океяна НЕ прибыло. сами позволили сесть на собственную шею. И зачем нам вообще высшее образование? Умные, кто НАЙДЁТ возможность - уедут за кордон ради благополучия тех поколений ИХ РОДА , которые будут за ними. остальные - быдлом здесь
Коментувати
Рома
Умный министр выделил бы из проекта те составляющие, которые не вызывают серьезных разногласий, и уже давно провел их в виде поправок к действующему закону. А над остальным можно поработать еще. И не надо врать, в образовании работают грамотные люди. В предлагаемом проекте много красивых общих слов об автономии вузов. А в конкретике - усиление мелочного регулирования всех процессов со стороны министерских чиновников. На практике, как известно, это выливается в куплю - продажу лицензий, званий, разрешений и т.п.