Студенти підтримали законопроект про вищу освіту, справа за з’їздом освітян та парламентом

Напередодні відкриття Всеукраїнського з’їзду працівників освіти під головуванням першого заступника міністра освіти Євгена Суліми відбулось обговорення законопроекту

Студенти підтримали законопроект про вищу освіту, справа за з’їздом освітян та парламентом

У засіданні взяли участь делегати з’їзду працівників освіти – ректори та викладачі провідних навчальних закладів України, вчені та науковці Національної академії наук та Національної академії педагогічних наук, представники студентських організацій та ЗМІ.

Перший заступник міністра Євген Суліма зазначив, що "реформування вищої освіти є на сьогодні одним з найважливіших завдань держави. Вища школа не може перебувати на узбіччі економічних реформ. Навпаки, вона повинна знаходитися в епіцентрі цих подій – і як носій, і як виробник інтелектуального потенціалу суспільства".

Є.Суліма підкреслив, що нинішня законодавча база вищої освіти не відповідає ні потребам галузей національної економіки, ні європейським та світовим вимогам.

Він також зазначив, що законопроект обговорено в наукових, науково-педагогічних колективах вищих навчальних закладів, в студентських та профспілкових організаціях та в заінтересованих міністерствах і відомствах. Також, проект Закону України "Про вищу освіту" доопрацьовано спеціально створеною експертною робочою групою.

За словами Суліми, прийняття законопроекту сприятиме реалізації вперше в Україні єдиного освітнього простору, без якого неможливо ставити питання про визнання в світі українських дипломів, продовження навчання студентів, аспірантів у зарубіжних університетах.

Він повідомив, що в основу змін покладено реформування системи вищої освіти відповідно до умов соціально орієнтованої економіки та адаптація до Європейського простору вищої освіти.

Заступник міністра не оминув увагою й ініціативу молодіжних організацій, які організували проведення студентського референдуму по законопроекту "Про вищу освіту".

"Я мабуть не відкрию якусь таємницю, вчора дізнався, що проведений студентський референдум, в якому брали участь більше 100 вищих навчальних закладів України. Вони дали більше 85% підтримки цього законопроекту. Були лише бажання не дати студентам визначитися. А щоб були якісь докази про те, що студентів кудись зганяли і лякали, і ставили завдання де поставити галочку – таких прикладів я не побачив ні в друкованих засобах масової інформації, ні в мережі Інтернет. Цього просто не було", - зазначив Є.Суліма.

"І мені приємно, що більша частина студентів має свою позицію і вона пов’язана з розвитком кожного як студента, як особистості, і того закладу, де він навчається. Студенти розуміють, що без підтримки і співпраці студентів і викладачів, науковців отримати конкурентоспроможну спеціальність, стати фахівцем на ринку праці просто неможливо", - наголосив перший заступник міністра освіти Євген Суліма.

Як відомо, за підсумками проведення Всеукраїнського з’їзду працівників освіти, делегати мають ухвалити звернення до парламенту з метою синхронізації зусиль щодо оновлення законодавчої бази.

Освіта.ua
28.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Человек
Євген Суліма!? ... ще той "партократ"
Рома
Имеющий глаза, да увидит! Жаль, что в лидерах у нас слепцы.