Обрання ректора КПІ відбуватиметься відповідно до чинного законодавства, – Д.Табачник

Міністр освіти Дмитро Табачник заявив, що проведення конкурсу з обрання нового ректора НТУУ "Київський політехнічний інститут" відбуватиметься у відповідності з чинним законодавством

Обрання ректора КПІ відбуватиметься відповідно до чинного законодавства, – Д.Табачник

"Закінчиться контракт з нинішнім ректором Михайлом Згуровським, і буде оголошено конкурс. Ніхто нікому не збирається нав'язувати кандидатуру нового ректора КПІ. Він почав метушитися до закінчення контракту", - заявив Дмитро Табачник під час проведення брифінгу, повідомляє Укрінформ.

Міністр також зауважив, що домовленість оголосити конкурс на обрання ректора НТУУ "КПІ" до закінчення терміну дії контракту з нинішнім буде порушенням законодавства, зазначивши, що термін дії контракту з ректором КПІ Михайлом Згуровським закінчується 1 листопада.

"Оголосити конкурс на живе місце я не маю права", - додав Дмитро Табачник.

Він також нагадав, що згідно з процедурою, після закінчення терміну дії контракту, ректор стає виконуючим обов'язки та починає підготовку конференції до обрання нового ректора.

На запитання щодо оцінки діяльності Згуровського, міністр освіти повідомив, що експертна комісія зробила єдине зауваження - неефективність вищої школи у навчальному закладі.

"Середній рівень ефективності аспірантури по українських вищих навчальних закладах становить 25-26 відсотків, тоді як у КПІ цей рівень дорівнює 18 відсоткам. Для провідного технічного закладу - це дивний підхід до аспірантури, коли зі 100 аспірантів, які навчаються за державні кошти, лише 18 отримують науковий ступінь", - пояснив Д. Табачник.

Нагадаємо, студенти КПІ провели пікетування Міністерства освіти з вимогою надати офіційну відповідь щодо дати оголошення конкурсу на заміщення посади ректора університету.

Своє занепокоєння ситуацією навколо виборів ректора університету також висловила Громадська рада при Державному агентстві з питань науки, інновацій та інформатизації України.

В зверненні до прем’єр-міністра Микола Азарова йдеться про те, що Міністерство освіти, маніпулюючи процедурою оголошення конкурсу на посаду ректора, фактично намагається керувати університетами в ручному режимі, нехтуючи загальновизнаним, закріпленим у міжнародному й національному законодавстві принципом університетської автономії.

"Така позиція МОНмолодьспорту вже призвела до низки конфліктів у різних регіонах України та порушила нормальну роботу декількох провідних ВНЗ", - зазначено у зверненні Громадської ради при Державному агентстві з питань науки, інновацій та інформатизації.

Освіта.ua
26.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
сергій
люди ви шо здоріли як по вашому люди будуть здавати ЗНО вам то добре тому що ви вже на своїх крилах а другі то як.ви думаєте лише про себе а про других, вам лише сказати і ви то зробете дурницю хотяби подумай над тим що ви робите з людей які просто не проходять ЗНО і вам то паралейно а другим ні їм то обідно шо вони не пройшли тестування тому, що прохідни бал це -140 а їх треба набрати хотя би. І та людина просто заходить в авдиторію і губиться тому,що вона думає лише одне,як набрати 140 балів,добре кіби іще там були бали 125 а тепер ніяк. Людина іще би якість набрала то ті бали і поступила би в вищий навчальний заклад,і далі бися навчалась. бувайте і по думайте про ці слова.
Читатель
Для сергій: Скажите, а какой это язык, (что бы со словарем…)?
современник
Для сергій: Бедняжка,я тебя понимаю-какой слог,какая орфография!!! Какой ВУЗ,деточка?И так наши дипломы нигде не признают!
Коментувати