Міністерство освіти замовило собі студентський "одобрямс"?

У понеділок студентам сотні українських вузів запропонували взяти участь у Всеукраїнському референдумі щодо законодавчих змін в освіті, експерти назвали це опитування маніпуляцією на догоду міністерства освіти

Міністерство освіти замовило собі студентський "одобрямс"?

На референдум винесено сім запитань, серед яких: чи знаєте ви про нову редакцію закону "Про вищу освіту"; чи підтримуєте підняття стипендії до рівня прожиткового мінімуму; незмінність плати за навчання контрактників впродовж всього терміну навчання і, нарешті, чи ви "за" якнайшвидше ухвалення нової редакції закону.

Офіційною метою референдуму є вивчити думку студентів щодо освітніх реформ та підвищити правову обізнаність, каже представник ініціативної групи, голова Національного студентського союзу Анатолій Ігнатович. Ініціатива референдуму була схвалена міністерством освіти, із відповідними листами на адресу вузів, аби ті сприяли організації опитування.

Результати референдуму органи студентського самоврядування планують оприлюднити у вівторок й надіслати до парламенту, Адміністрації президента та кабміну. Прогнозовано участь близько ста тисяч студентів.

Утім, експерт освітніх програм Центру дослідження суспільства Інна Совсун заявила, що за формою цей, так званий "референдум", немає жодного юридичного статусу і наслідків, і до того ж є сумнівним з точки зору соціології. Це опитування, задля створення видимості демократичності політики і підтримки діяльності міністерства освіти, переконана експерт. Все заради однієї мети, запевняє Совсун, - "проштовхнути" законопроект.

За її словами, запитання в анкеті складені у такий спосіб, що передбачають лише позитивну відповідь, тому передбачити результат не важко. Отже це радше суцільна маніпуляція студентською думкою, додала вона.

Загалом експерт вважає законопроект суперечливим, й таким, що потребує доопрацювань, він звужує автономію і суттєво централізує освіту. Вона також припускає, що навіть попри сумнівність опитування, реальні результати громадськість навряд чи дізнається.

Як повідомлялося раніше, директор фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна заявила, що студентський референдум щодо законопроекту "Про вищу освіту" є маніпуляцією, результат якого відомий заздалегідь.

Deutsche welle
25.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів