Метою з’їзду освітян є "всенародна підтримка" очільників міністерства, - Академія наук вищої школи

Президія Академії наук вищої школи України заявила, що головним завданням освітнього з’їзду буде обілення нинішніх очільників міністерства від очевидних провалів

Метою з’їзду освітян є "всенародна підтримка" очільників міністерства, - Академія наук вищої школи

Президія Академії наук вищої школи України звернулася до Віктора Януковича з проханням до Президента покласти координацію підготовки з’їзду безпосередньо на Адміністрацію Президента України.

"Академія наук вищої школи України звертається до Вас у зв’язку з підготовкою до призначеного на жовтень цього року З’їзду освітян України", - йдеться у зверненні.

Учені зазначили, що вважають такий з’їзд є унікальною нагодою для обговорення стратегічних проблем розвитку української освіти і науки, які останнім часом набули особливо важливого значення для майбутнього держави й суспільства.

"Проте, як свідчить інформація з регіонів, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту планує провести цей захід у радянських традиціях, головним завданням якого буде висловлення "всенародної підтримки" нинішнім очільникам міністерства, обілити їх від очевидних уже сьогодні провалів", - йдеться у зверненні.

"З цією метою зараз обласні управління освіти поспіхом формують делегації з цілком підконтрольних працівників. За таких обставин представники реальних громадських організацій освітян і вчених потрапити на цей з’їзд (і тим більше отримати на ньому слово) шансів не мають", - зазначили в Академії наук вищої школи.

Президія АН ВШ України спираючись на позицію вчених Академії та багатьох інших вчених і освітян, глибоко переконана, що такий з’їзд не матиме жодного позитивного результату та викличе лишень роздратування в освітньо-науковому середовищі і призведе до непродуктивної витрати бюджетних коштів.

У зв’язку з чим, академіки також просять Президента України включити до оргкомітету з’їзду представників найбільш авторитетних громадських об’єднань освітян і вчених.

Нагадаємо, Всеукраїнський з’їзд працівників освіти відбудеться 28 жовтня, підготовку програмних документів проводять Міністерство освіти і науки та Інститут інноваційних технологій і змісту освіти. Приоритетним завданням з’їзду є ухвалення Проекту Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки.

Як повідомлялося раніше, Віктор Янукович, наприкінці червня, під час проведення засідання Громадської гуманітарної ради, вимагав від міністра освіти проведення з’їзду освітян. "Готуйте з’їзд, порядок денний – я також хочу на нього подивитися. Я вважаю, що ми повинні розглянути цей порядок денний на Гуманітарній раді: про що там йтиме мова... Для "галочки" це буде зроблено, чи для справи", – зазначив В.Янукович.

Освіта.ua
19.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
PR
Пробовала зарегистрироваться. Ответа не получила. А принять участие в таком форуме считаю нужным. По поводу съезда, ясно одно- ни программы толковой, ни серьезных реформ не будет. Пропихнут стратегию и кодекс.
Катерина
Під час зїзду дошільних працівників було теж саме. За алфавітним (!!!) списком виходили представники областей (тільки вихователі, або завідувачі) і розказувади, як все добре. Науковці принципово не запрошували! Бо це зїзд практиків (пояснення Жебровського). Цей захід буде таким же показово-принизливим для тих, хто дійсно вболіває за освіту і робить все, щоб було краще! Є рознарядка, за нею і їдуть на зїзд. Прикро і ганебно!
Киевлянин
Я уже информировал читателей сайта, но будет нелишним повторить: параллельно с министерским съездом будет проходить Форум открытого образования, где соберутся очень известные в образовании (и не только) люди, - творческие, неравнодушные, незаангажированные и оттого, похоже, неудобные (во всяком случае, не съезд их не пригласили, и слава Богу )) Регистрация на Форум происходит на сайте openschool.com.ua. You are welcome!
Іван
Абсолютна правда.Днями приїздив Жебровський,зустрічався з делегатами - знімав можливий напряг. Висування делегатів в Черкасах не було,всі призначені начальством. Мабуть так треба?