Азаров знову наполягає на вирішенні проблем диспропорції ринку праці

На думку прем’єр-міністра, держава, роботодавці і експерти мають формувати прогноз попиту на трудові ресурси на 10-15 років наперед

Азаров знову наполягає на вирішенні проблем диспропорції ринку праці

Про це Микола Азаров сказав у вступному слові, відкриваючи засідання уряду.

Він повідомив, що під час ознайомлення з роботою одного з центрів зайнятості в Київській області, пересвідчився що багато людей шукають роботу через те, що свого часу отримали спеціальність, на яку зараз немає попиту.

"Треба сказати, що сьогодні центри зайнятості виконують дуже важливу місію: переконують таких людей змінити фах, стимулюють їх навчитися новій спеціальності. Я побачив, що ця робота реально ведеться", - зазначив Азаров.

Він зазначив, що проблему диспропорції між тим, які фахівці шукають роботу і тим, на яких є попит, треба вирішувати принципово і на довгу перспективу.

"Держава, роботодавці і експерти повинні формувати прогноз попиту на трудові ресурси на 10-15 років наперед. Тоді освіта встигне якісно забезпечити реальний запит економіки", - зазначив прем’єр.

Він повідомив, що доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству соціальної політики і Міністерству освіти і науки разом з експертами, науковцями розробити систему довгострокових прогнозів ринку праці та управління розвитком трудових ресурсів, підкресливши невідкладність та актуальність цієї роботи.

"Водночас доручаю Міністерству соціальної політики разом з Міністерством фінансів приділити увагу організації і фінансуванню питань перекваліфікації та підвищення кваліфікації, щоб якомога швидше дати роботу тим, хто зараз її шукає", - підкресли прем’єр.

Як повідомлялося раніше, наприкінці вересня Микола Азаров висловив невдоволення системою підготовки фахівців у сфері вищої і професійної освіти.

"Обов’язково треба відродити в школах те, що раніше називали профорієнтацією. Тобто, роз’яснювати батькам і дітям, який фах є запитаним економіці. Доручаю міністру освіти підготувати звіт щодо ходу реалізації цих програм. Ми заслухаємо його на розширеному засіданні Уряду і вирішимо, які корективи або кадрові висновки треба зробити", - сказав Азаров.

"Я хочу, щоб достатньо швидко ми могли звернутися до батьків випускників і самих випускників, які обирають професію і сказати, які професії будуть користуватися попитом у найближчі десять років", - резюмував прем’єр-міністр України Микола Азаров.

Освіта.ua
12.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
DR
...наполягає на вирішені (ВИРІШЕННІ) проблем... Хоча, Азарову можна.