В Одесі поділилися досвідом створення університетських клінік

Університетські клініки і лікарні мають стати саме тими лікувальними центрами, де реалізовуватиметься інтеграція медичної освіти, науки та практики

В Одесі поділилися досвідом створення університетських клінік

Про це повідомив начальник відділу освіти МОЗ України Олександр Волосовець під час Всеукраїнської науково-практичної конференції "Досвід створення університетських клінік", яка проходила на базі Центру реконструктивної та відновної медицини (Університетської клініки) Одеського національного медичного університету.

"Створення університетських клінік та лікарень в Україні – це нагальна вимога часу і стандартів Всесвітньої Федерації медичної освіти по підготовці лікарів, якими передбачено суттєве поліпшення якості та саме практичної підготовки фахівців та їх конкурентоспроможності на міжнародному ринку праці". – додав він.

Під час конференції обговорено проблемні питання створення і роботи університетських клінік та лікарень з досвіду роботи Одеси, Тернополя, Запоріжжя, Донецька та інших регіонів України, які пройшли перший складний період становлення університетської медицини в своїх регіонах.

Провідною думкою на протязі всієї роботи конференції було місце університетських клінік та їх роль у процесі реформування медичної галузі в Україні, в підготовці висококваліфікованих медичних кадрів для закладів охорони здоров’я. Окреслено невирішені питання, в тому числі юридичні, які не даються можливості на цей час широкому впровадженню досвіду створених університетських клінік України та провідних університетських центрів Європи.

Наприкінці роботи конференції проведено круглий стіл, де обговорювалися проблемні питання спільної роботи вищих навчальних медичних закладів, університетських клінік та лікарень з закладами практичної охорони здоров’я та перспективи вирішення цих проблем. Прийнято резолюцію конференції, відповідно до якої створено координаційну раду з напрацювання організаційно-методичної та юридичної бази для створення та діяльності університетських клінік та лікарень.

Участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції взяли начальники управлінь охорони здоров’я, директори університетських клінік, проректори з лікувальної роботи вищих медичних навчальних закладів, керівники клінічних медичних центрів та інші фахівців в галузі організації охорони здоров’я.

Освіта.ua
11.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів