Необхідно перевірити факти невиплати стипендій у визначених розмірах, - М.Томенко

Віце-спікер парламенту попросив Генпрокуратуру провести перевірку ситуації, що склалася з виплатою студентських стипендій у визначених законодавством розмірах

Необхідно перевірити факти невиплати стипендій у визначених розмірах, - М.Томенко

Заступник Голови ВР Микола Томенко направив звернення Генеральному прокурору України з проханням провести перевірку ситуації, що склалася з виплатою студентських стипендій у визначених законодавством розмірах.

У своєму зверненні Томенко наголосив, що порядок призначення і виплати стипендій визначається Постановою КМУ "Питання стипендіального забезпечення", а відповідно до статті 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" стипендії віднесені до грошових доходів громадян, які підлягають індексації.

Віце-спікер зазначив, що на сьогодні розмір мінімальної звичайної академічної стипендії для студентів вищих навчальних закладів IІІ - IV рівнів акредитації складає 530грн., студентів вищих навчальних закладів I-ІІ рівнів акредитації - 400 грн., учнів професійно-технічних навчальних закладів - 200 грн. на місяць.

З урахуванням індексації, дані суми мають становити для студентів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації - 720 грн. (530 грн. + 190 грн. індексація), підвищена стипендія - 802 грн. (590 грн. + 212 грн. - індексація).

Томенко повідомив, що до нього надходять звернення студентів вищих навчальних закладів та представників відповідних студентських громадських організацій щодо виплати стипендій у менших розмірах, ніж це передбачено законодавством.

Так за його словами у Чорноморському державному університеті ім. П. Могили сума стипендії складає 580 грн., Академії митної служби України - 530 грн., Українській державній академії залізничного транспорту - 530 грн., Буковинській державній фінансовій академії - 530 грн., Запорізькому національному технічному університеті - 650 грн., Миколаївському державному аграрному університеті - 600 грн., Харківському національному медичному університеті - 580 грн., Київському національному університеті культури і мистецтв - 630 грн. та ін.

Зважаючи на це та з метою соціального захисту студентів, М.Томенко попросив Генпрокуратуру провести перевірку ситуації, що склалася з виплатою студентських стипендій у визначених законодавством розмірах.

Необхідно зазначити, що наприкінці вересня Міністерство освіти звернулося з листом до ректорів вузів, в якому закликало їх додержуватись вимог щодо виплати студентських стипендій.

В Міністерстві освіти наголосили на персональній відповідальності ректорів щодо своєчасної виплати студентських стипендій, у розмірах визначених нормативними актами.

Освіта.ua
03.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ющенко Дмитро
В ДМетАУ тоже 530
lasha
В ДонДУУ -530грн.
Ната
А в ЛНТУ ще ніякої не дали (((((((
студент ЗНТУ
ЗНТУ 760 вроде как
Мария
В ХНУ им.Каразина 710
родители
В ДМетАУ тоже 530
Cвета
В Донецком национальном университете тоже 530.
лилия
А в Луганском Восточноукраинском мало того, что платили 630, так еще и задолженостьпо индексации уже 2 месяца. И почему меня это не удивляет....