Юристів і маркетологів у нас більше, ніж токарів і зварювальників, - М.Азаров

Прем’єр-міністр Микола Азаров висловив невдоволення системою підготовки фахівців у сфері вищої і професійної освіти

Юристів і маркетологів у нас більше, ніж токарів і зварювальників, - М.Азаров

"Трансформації нашого суспільства за часів незалежності призвели до серйозних викривлень. Юристів і маркетологів у нас більше, ніж токарів і електрозварювальників. Бухгалтер і менеджер отримують зарплату більшу, ніж шахтар і металург", - сказав М.Азаров під час вступного слова на засіданні уряду.

Він зазначив, що ці перекоси, які фактично гальмують модернізацію економіки.

"Ми повинні надати пріоритет інженерам, технологам, робітникам, які здатні перебудувати країну. Це не абстрактна ідея, а вимога розвитку", - зазначив Азаров.

"Найбільш популярними професіями, на які сьогодні підвищений попит роботодавців, є слюсарі, токарі, електрогазозварники, водії. Залишається значний попит на спеціалістів вищого рівня: лікарів, кваліфікованих інженерів з відповідним досвідом роботи, а також спеціалістів сфери інформаційних технологій", - підкреслив прем’єр.

Водночас, він повідомив, що ТОП-список безробітних очолюють бухгалтери, економісти, спеціалісти державної служби, менеджери, директори та секретарі.

"Ми маємо привести систему професійної і вищої освіти у відповідність до вимог національної економіки", - заявив Азаров.

Він висловив переконання у необхідності визначення повного переліку спеціальностей і професій, потреба в яких буде зростати.

"Ми маємо отримати повне і чітке уявлення про ситуацію на ринку праці на найближчі 5 років", - зазначив прем’єр.

У зв’язку з чим Міністерству освіти і науки доручено сформувати пропозиції щодо переорієнтації системи освіти на підготовку фахівців для реального сектору економіки.

"Обов’язково треба відродити в школах те, що раніше називали профорієнтацією. Тобто, роз’яснювати батькам і дітям, який фах є запитаним економіці. Доручаю міністру освіти підготувати звіт щодо ходу реалізації цих програм. Ми заслухаємо його на розширеному засіданні Уряду і вирішимо, які корективи або кадрові висновки треба зробити", - сказав Азаров.

"Я хочу, щоб достатньо швидко ми могли звернутися до батьків випускників і самих випускників, які обирають професію і сказати, які професії будуть користуватися попитом у найближчі десять років", - резюмував прем’єр-міністр України Микола Азаров.

Слід зазначити, що головним трендом минулої вступної кампанії було скорочення державного замовлення на деякі "гуманітарні" напрями підготовки.

Метою ідеї було скорочення державного фінансування напрямів підготовки кадрів окремих спеціальностей, якими перенасичений ринок праці. Зокрема в опалу потрапили напрями підготовки фахівців з економічних, юридичних, управлінських спеціальностей.

Перекоси ринку праці, було запропоновано вирішувати шляхом стимулювання абітурієнтів щодо "непопулярних" напрямів, в т.ч. можливістю отримання додаткових балів за навчання на підготовчих курсах при вступі до вузів на інженерно-технічні та природничо-математичні напрями.

Однак "ручне" регулювання істотно не змінило орієнтири абітурієнтів. Гуманітарні напрями були надзвичайно популярними під час вступної кампанії у 2011 році.

Освіта.ua
28.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
фимма
а, куда эти ( правители) смотрели и каким местом думали когда разваливали,фабрики и заводы,ПТУ- сдавали в аренду, а детей выгоняли на улицу,а кто сейчас будет вести обучение по рабочим специальностям, кто уме постарел, кто был специалистом ушел 10 лет назад, потому что зарплаты, по нет то не дали, а теперь попробуй верни их на производство,а специалист из ученика выходит через лет 5-7.Так когда у нас появятся специалисты которым сейчас по 17- 20 лет. И не кто учить бесплатно не будет все уже умные стали,правительство научило, хочешь знать плати.
***
А пан Азаров финансирует подготовку токарей, слесарей и т.п? Если нет, так какое он имеет право указывать людям, на что тратить свои деньги? Пусть лучше олигархов заставит раскошелиться на подготовку кадров для своих собственных предприятий.
саша
А интересно знать где учатся или работают их дети на заводах ,на фабриках ,которых нет.
Леся
Дуже важко влаштуватися на роботу (з малою зарплатою чи великою) інженрам. Де заводи? Де фабрики? В руках олігархів. Вони хочуть їх закривають, хочуть відкривають, людей принижують. Після ПТУ на роботу теж не хочуть брати: не той розряд. І ходять молоді люди, як привиди по Україні, і думають, щоб таке зробити, щоб кусок хліба роздобути. Тільки успішно більш-менш купи-продай живуть. От і йдуть у менеджери, маркетологи. Лікар - в основному хабарник (читай грішник), вчитель - жебрак. Юрист - стягнешся на нитку за навчання, а нема дядька прокурора - пропало все. Економіст хоч на маленьку зарплату може розраховувати (фірми і фірмочки хочуть економічні спеціальності). От так! Життя...
Леня
Для Леся: Лесенька! Повністю з тобою згідний!
Коментувати
Олена Серг11вна
Хочеться сказати пану Азарову, що так цин1чно брехати , займаючи таку посаду не припустимо. На фон1 загального розгрому промисловост1, про як1 1нженерн1 кадри ведеться мова ? Кому вони потр1бн1? Де вони будуть працювати?Ви хоча би знаете, яка частка д1тей, що зак1нчуе вузи 1нженерних спец1альностей працюе власне за сво1ми спец1альностями? Яка оплата прац1 зараз у 1нженер1в? ...Ви в як1й кра1н1 живете?...
aопрапс
Цікаво, коли зменшували кількість годин на вивчення математики говорили про гуманітаризацію та гуманізацію освіти. Коли отримали ягідки після цвітіння - не влаштовує. Мені дочку орієнтувати сьогодні на зварювальника чи токаря? Чи відправити навчатися на лікаря та вчителя і жебракувати і цій країні?