Судовий розгляд щодо "Електронного вступу" перенесено

21 липня в Окружному адміністративному суді міста Києва відбулося судове засідання щодо "Електронного вступу". Судовий розгляд перенесено на 4 серпня

Судовий розгляд щодо "Електронного вступу" перенесено

"Фактичного розгляду справи не було, оскільки відповідач - Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України - не виконало вимоги суду та не опублікувало оголошення про судовий розгляд", - повідомила Інна Совсун, керівник проекту "Правова підтримка забезпечення рівного доступу до вищої освіти".

Необхідність оприлюднення інформації про позов у засобах масової інформації, містилася в ухвалі про відкриття провадження у справі від 29 червня, якою суд зобов'язав МОНмолодьспорт виконати вимоги ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства та оприлюднити інформацію про позов у ЗМІ.

Проте, за три тижні міністерство так і не змогло виконати цю вимогу. У зв'язку з цим, судовий розгляд перенесено на 4 серпня.

"Наразі Міністерство освіти робить усе можливе, щоб затягнути розгляд судової справи. Керівництво міністерства знає, що з юридичної точки зору наказ щодо "Електронного вступу" написаний із порушеннями, і у суді, за умови чесного розгляду справи захистити його фактично не можливо. До того ж, численні технічні проблеми системи створюють додаткові приводи для дискредитації загалом хорошої ідеї подання документів онлайн", - заявила Інна Совсун.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України наказом №291 затвердило Положення про проведення у 2011 році експерименту "Електронний вступ 2011". Наказом закріплено, що електронні заяви вступників, подані в режимі он-лайн через мережу Інтернет, враховуються приймальними комісіями вищих навчальних закладів, як і паперові, і дають право на участь у конкурсі.

Один з абітурієнтів подав до суду з вимогою скасувати наказ як такий, що суперечить іншим законодавчим актам вищої юридичної сили. Зокрема, позивач переконаний, що наказ міністерства неправомірний, оскільки він прирівнює особисті та електронні заяви.

Водночас, згідно з пунктом 6.12. Умов прийому до вищих навчальних закладів України факт ознайомлення вступника з правилами прийому фіксується в заяві вступника і підтверджується його особистим підписом. Електронна ж заява не містить підпису.

Окрім того, при поданні документів особисто абітурієнт отримує розписку від приймальної комісії про те, що університет прийняв його документи. "При поданні документів в електронному вигляді абітурієнт отримує тільки електронного листа від системи "Електронний вступ", котрий не має юридичної сили", - зазначає Інна Совсун.

До того ж, від цього року усі заяви (незалежно від того, чи вони подані онлайн чи особисто) мають реєструватися у Єдиній державній базі з питань освіти. Водночас, такий збір персональних даних відбувається з порушенням Закону України "Про захист персональних даних".

Слід зазначити, що рішення про створення Єдиної державної електронної бази з питань освіти було прийняте урядом 13 липня 2011 року. Відповідно до постанови, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту має забезпечити створення та функціонування Єдиної державної електронної бази з питань освіти до 1 січня 2012 року.

Правові аспекти електронного вступу викликають занепокоєння й у представників політичних сил, зокрема Арсеній Яценюк звернувся до Генпрокуратури з вимогою розібратися в цій ситуації.

У депутатському зверненні він зазначає, що заява в електронному вигляді не підкріплена електронним підписом, що є обов’язковим згідно із законом "Про електронні документи та електронний документообіг". Таким чином, заява, подана через Інтернет, не має правового підґрунтя.

Освіта.ua
22.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Dima
Если подал док. в 5 вузов, но появился вдруг вариант, могу ли как-то забрать документы с одного вуза и подать еще раз?
luiza
на сайте vstup.info запорчена база абитуриентов Таврического Национального Университета ИСПРАВЛЯЙТЕСЬ!!!
Маша
Не треба його переносити!Хай скасують цю лажу або удосконалять,а потім застосовуватимуть!