![]() |
Експеримент із електронним вступом до вищих навчальних закладів триває, Міністерство освіти зафіксувало вже 24 тисячі електронних заяв |
Віртуальні пригоди цьогорічних абітурієнтів
Однак абітурієнти невдоволені роботою системи та кажуть, що десятки заяв система надіслала не в ті навчальні заклади й не на ті спеціальності.
Перші невдоволені пішли до суду, повідомляють Вікна-Новини.
На форумі користувачів електронного вступу настрої панічні. Найпопулярніша гілка коментарів – вирішення технічних проблем. Висновок відвідувачів: хочеш навчатися – пакуй документи, купуй квиток і їдь до вишу.
Система хибно відображає бали атестата чи сертифіката, не приймає пароля, не показує потрібної спеціальності чи вишу або ж грузне. Ці та інші скарги адміністраторам порталу надходять сотнями.
У приймальній комісії університету Шевченка електронних заяв нарахували ледве більше ніж п’ять відсотків від загальної кількості. Тим, кому вдалося надіслати документи через Інтернет радять проконтролювати дані телефоном. Найпоширеніша помилка – неправильний середній бал атестату.
"Техніка не винувата ніколи. За технікою завжди стоять люди і абітурієнт. Якщо він вважає, що неправильно відображені дані – він може завжди зателефонувати. Абсолютно всюди розміщені наші телефони", - пояснює Володимир Бугров, проректор Київського університету ім. Шевченка.
Пропонують телефонувати й в Міністерство освіти. Там зізнаються, що були технічні негаразди, проте кожен такий випадок обіцяють розглянути окремо.
Зокрема, заступник директора департаменту вищої освіти Микола Фоменко зазначив: "Різні види передачі інформації. Навіть коли дощ іде збої можуть бути. Тому що це все техніка".
Абітурієнт Микола Старков, звернувся до суду вимогою скасувати відповідний наказ міністерства, бо впевнений, що технічна недосконалість електронного вступу порушує його права.
Адвокат абітурієнта вважає, що недосконалий наказ слід скасувати, бо в разі помилки в заяві про вступ до вищого навчального закладу неможливо буде довести хто завинив: приймальна комісія, абітурієнт чи техніка.
"Та особа, чиє право порушене, буде позбавлена права на освіту. Більше того, вона навіть не зможе довести своє право в суді, оскільки в розумінні Кодексу адміністративного судочинства така електронна заява не є належним доказом", - стверджує Тетяна Канак, представниця позивача.
Суд призначив розгляд справи по суті на наступний четвер і зобов‘язав Міносвіти повідомити про це пресу. Щоправда, зупиняти електронний експеримент на час слухань суддя відмовився.
vikna.stb.ua
13.07.2011