Представники вищих навчальних закладів критикують "Електронний вступ"

Віце-спікер парламенту Микола Томенко заявляє про звернення представників вищих навчальних закладів, щодо критичної ситуації з експериментальною системою "Електронний вступ"

Представники вищих навчальних закладів критикують "Електронний вступ"

Зокрема, Микола Томенко повідомив, що протягом останніх днів до нього звернулися представники низки київських та регіональних вузів, які поінформували про критичну ситуацію з експериментальним нововведенням щодо електронного вступу до ВНЗ, який був запроваджений відповідно до наказу Міністерства освіти.

Нагадаємо, експеримент передбачає можливість подання вступниками електронних заяв про вступ до вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації. Електронні заяви вступників, що подаються в режимі он-лайн через мережу Інтернет, мають враховуватися приймальними комісіями вищих навчальних закладів, як і паперові, і дають право на участь у конкурсі.

При цьому дані абітурієнтів, які подали документи для вступу як у електронному, так і в паперовому вигляді, мають бути внесені до Єдиної державної електронної бази освіти в режимі он-лайн за допомогою інформаційної системи "Конкурс" та "Електронний вступ 2011".

Водночас, М.Томенко зазначив, що ця новація, на практиці може привести до надзвичайно гострих конфліктних ситуацій. Справа в тому, що на сьогоднішній день в силу технічних, організаційних й інших обставин приймальні комісії не мають повноцінного доступу до інформації стосовно того, хто з абітурієнтів зареєструвався через "Електронний вступ 2011".

Враховуючи те, що технічні можливості багатьох ВНЗ є неналежними і внутрішня електронна система ВНЗ не конвертована до системи "Електронний вступ 2011", то на сьогоднішній день не має технічної можливості ввести до електронного реєстру більшість абітурієнтів, які зареєструвалися традиційним способом, зазначає Томенко.

Віце-спікер парламенту наголосив, що якщо ситуація не буде вирішена, то ВНЗ стануть заручниками фактично паралельних списків абітурієнтів, які існуватимуть автономно: абітурієнтів, які зареєструвалися електронним способом, та абітурієнтів, які зареєструвалися традиційним способом, що може призвести до хаосу та непередбачених результатів.

У зв'язку з чим, Микола Томенко звернувся до Президента Віктора Януковича з проханням невідкладно створити комісію для перевірки ситуації, що склалася з організацією вступної кампанії до ВНЗ.

"Президенту не варто слухати чиновників міністерства та урядовців, а створити власну комісію і безпосередньо в приймальних комісіях ВНЗ перевірити ситуацію та забезпечити нормальні умови для вступу", - зауважив Микола Томенко.

Парламентар також звернув увагу на те, що вступна кампанія вже розпочалася, а більшість вищих навчальних закладів до цього часу не знають обсяг державного замовлення.

Нагадаємо, міністр освіти та інші відповідальні представники міністерства вже протягом тижня не визнають наявних проблем функціонування системи електронного вступу. Сайт міністерства освіти рясніє повідомленнями про нові рекорди чисельності бажаючих взяти участь в експерименті.

Також слід зазначити, що умови вступу абсолютної більшості вищих навчальних закладів України не передбачають порядок попередньої електронної реєстрації заяв вступників на участь у конкурсному відборі.

Освіта.ua
08.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вовчик
Томенко дізе в ці питання, аби наїзати на Табичника і пропіаритись так само як із контрольними в кінці навчального року.А скільки він положив до свого карману за "безкоштовний" диск з піснями для шкіл України?
Arsen
Для Вовчик: а ЩО ДИСК?Нормальний.Використовуємо часто.Всі б так.
Коментувати
Натали
лучше ехать лично и подавать документы, мой вам совет. тем более в Национальном транспортном университете, например, когда я подавала документы, то меня автоматично записали на Электронный вступ. то есть каким вузам надо - те и сами внесут в списки. но конечно ехать лично - это большие нервы. в одном вузе я просидела в очереди из 10 часов до 7 вечера:)) это был кошмар какой-то:)
тамара
здали документи особисто, та не можемо знайти списків абітурієнтів ВУЗу. Підкажіть, що потрібно зробити.
man
Для тамара: На сайті vstup.info
Коментувати
Анастасия
Та коли вже бюджетні місця будуть відоми.. Бардак. Навіть за радянських часів вивішували бюджет ДО початку вступної кампанії, а не в СЕРЕДИНІ НЕЇ!... Ну не можете робити нормально, нехай роблять ті. що можуть! До того система електронного вступу чомусь обмежена атестатами 2007 року, а що робити тим в кого 2006 і так склалися обставини, що маю вступати зараз. Дискримінація.
Ірина
Для Анастасия:[/b ]з приводу атестатів +1....
Коментувати
Вадим
Пане Табачнику, Ви ж обіцяли, що вступних екзаменів у вузах не буде!!!!!!!!! А їх ніхто не відмінив. Як це розуміти???????
man
Для Вадим: Які екзамени? Де? Є творчі конкурси і все.
Валера)))
Для Вадим: Вступительные экзамены только для тех кто закончил школу раньше 2007 года
Александр
Для man: Есть вступительные испытания - можно назвать экзаменом,для абитуриентов ,которые выпустились до 2007 года.
Коментувати
ss
вполне можешь расчитывать на бюджет на 95 %.В этом году мало выпускников..удачи ..
Іван
Для ss: дякую за підтримку))
Коментувати
Іван
підскажіть мені будь-ласка чи з такими балами: укр. мова - 183, біологія 195.5, хімія - 189, атестат - 196,2 розраховувати на те що мене в Богомольця на держ зарахують???
Іван
Для Школота: нічого я не платив.. просто норм вчився і все... а шо норм. бала атестата не може бути чи що??
Юрий
b]Для Іван: Если ты так старательно учился, какого фига все тесты написаны хуже, чем аттестат?
Іван
Для Юрий: а що погано тести написав чи що?? в тестах також грає людський фактор, десь поспішив, десь перехвилювався!!!
Коментувати
Тема
Да, система рулит! захожу сегодня на сайт Богомольца и встречаю фамилию однокласника который не сдавал ни химию ни физику, а зарег. на лечебное дело)))
Сергій
А кто знает, за какие засглуги даёться право на "першочергове зарахування"??
Nameless
Для Сергій: За доллары. ;-)
Сергій
ахахах +1))) Для Nameless:
татьяна
Для Сергій: Для Сергій: ознайомся з умовами вступу
Коментувати
Арсен
Епоха Табачника залишиться в історіі Украіни як руіна в освіті.все,за що він береться перетворюється у фарс і самовихваляння.Невже цього не баить президент?люди,схаменімось...
ЛПТ
Для Арсен: Единственно, что Табачник делает профессионально - это самозабвенно и взахлёб рассказывает про своё "Я". Потому-то все его приказы и распоряжения бойкотируются и саботируются. А все попытки телодвижений министра превращаются в тот самый фарс ... . Для Арсен:
Валера)))
Для Арсен: Дмитрий Табачник - это умнейший человек, отличный министр. И не надо на него катить бочку. Или вы хотите чтобы было как при Вакарчуке - неправильная трактовка истории, тотальная украинизация, дебильные приказы о том, на каком языке обязаны разговаривать учителя и ученики во время перемен. Я, слава Богу, учился и при некомпетентном Вакарчуке и сейчас учусь при Табачнике. ИМХО - Табачник намного лучше. А если вам лень оторвать свою драгоценную 5-ю точку от дивана и сходить в университет, подать документы в бумажном виде, то виноват не Табачник, а ваша лень...
Роман
Для Валера))): Вы учитесь при Табачнике, а я работаю. Так что про уровень профессионализма министра лучше судить не учащимся, а педагогам: Табачник - 0. Табачнику нужно дать народного артиста:так самозабвенно врет о своих достижениях!!!! И поддерживают его только жертвы тотальной украинизации (которым лень поднять 5 точку и выучить державну мову). Про украинский на переменах вы загнули - как говорили на русском, так и говорим, ляпы бывают у всех, но то что Табачник развалил школу и возрождает коррупцию в ВУЗах - это факт!
Коментувати
man
Завтра в Януковича день Народження.
Arsen
Для man: Табачника потрібно прогнати лише за повернення середнього балу атестата-торгувати оцінками стали ВСІ від мала до велика.
Коментувати
Светлана
Господи! В этой стране хоть что-нибудь случается вовремя! Зимние снегопады, летние дожди, вступительная компания? Все для них неожиданность! Кто страной руководит!!!
ЛПТ
Для Светлана: Дык, быдло со скотного двора руководит! Как у Оруэлла.
Люда
Для ЛПТ: Нельзя на Президента говорить быдло
Коментувати