Міносвіти розробляє нові стандарти затребуваних робітничих професій

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту здійснює постійну роботу з оновлення змісту професійно-технічної освіти, який має базуватися на професійних стандартах європейського ринку праці відповідно до потреб економіки

Міносвіти розробляє нові стандарти затребуваних робітничих професій

Про це заявив очільник профільного міністерства Дмитро Табачник на Всеукраїнській нараді, що відбулася 5 червня у приміщенні Інституту електрозварювання імені Є.О. Патона Національної академії наук України.

Зокрема, міністр повідомив, що у співпраці з роботодавцями вже затверджено 18 державних стандартів професійно-технічної освіти з професій, що користуються попитом на ринку праці.

Також, на стадії розроблення перебувають 20 проектів державних стандартів за професіями, що на сьогодні є актуальними на ринку праці.

З вересня поточного року профільне міністерство планує розпочати їх апробацію у професійно-технічних навчальних закладах.

Крім того, розроблено експериментальні навчальні плани та програми за модульною технологією ще для 22 професій сфери послуг, торгівлі, туризму, громадського харчування, ресторанно-готельного сервісу.

     

"На сьогодні зазначені програми впроваджуються у професійно-технічних навчальних закладах АР Крим, Львівської, Івано-Франківської, Одеської, Запорізької областей та м. Києва", - сказав Дмитро Табачник.

Разом з тим, науковці, представники профільних міністерств та відомств, а також роботодавці обговорювали сучасні методи та підходи до професійної підготовки кваліфікованих робітничих кадрів для зварювального виробництва.

За словами Дмитра Табачника, наразі в Україні професії для зварювального виробництва є найбільш затребуваними на ринку праці.

Так, він повідомив, що сьогодні зварників готують більше 450 державних професійно-технічних навчальних закладів. Щорічно вони випускають близько 38 тис. кваліфікованих робітників за 9 професіями галузі зварювання.

"Найбільш масовою є професія "електрогазозварник", випуск за якою становить 18,7 тис. осіб. За результатами здійсненого моніторингу у м. Києві саме випускники професійно-технічних училищ за цими професіями мають стовідсоткове працевлаштування. І це важливо. Відповідно, ринок праці сприймає ці професії і потребує нових кадрів", - зазначив міністр.

Освіта.ua
06.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів